Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#166 » ned 15. pro 2019, 10:44

Videl jsem z videii, ze kdyz treba lidi menili pozici a bezeli po draze, tak chvili byli otoceny smerem dozadu, takze v tomhle pripade mit zbran vzdy namirenou do zeme?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#167 » ned 15. pro 2019, 10:55

Na každé situaci je určen tzv. bezpečný úhel. To je prostor kam až můžeš zbraní "uhnout"... Co se týká výškového úhlu, tak je určen výškou valu a do země určitě ne !!! V pravidlech je psané jak daleko před sebe můžeš mířit do země (přesně teď nevím kolik to je). Nicméně obecně platí, že by ses měl snažit při přesunu se zbraní mířit do bezpečného směru a zbraň by měla být pokud možno co nejvíce ve vodorovné poloze. To vše samozřejmě s prstem výrazně mimo spoušť.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#168 » ned 15. pro 2019, 11:06

Možná ještě jednodušeji řečeno: Zbraň je namířena stále směrem do valu. Z logiky věci proto, aby jakýkoliv výstřel (i ten případně nechtěný) skončil právě v tom valu....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#169 » ned 15. pro 2019, 11:38

Takže při přesunu více než pár kroků směrem vzad to může vypadat (způsoby jsou dva) komicky tak, že střelec má hlavu a ramena směrem vzad a pistolí míří do valu, tj. Vzhledem ke své postavě za sebe. Bohužel přirozeně běžet to nejde, jinak by mířil na lidi čekající před situací.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#170 » ned 15. pro 2019, 18:01

audis píše:..... Bohužel přirozeně běžet to nejde, jinak by mířil na lidi čekající před situací.


Proč by to jako nemělo jít běžet směrem vzad přirozeně,tak aby byl běžec čelem k lidem čekajícím před situací a nemířil na ně?
Poprvně ji za sebou "táhne jako kačera" a lauf směrem dozadu a šikmo dolů
Podruhé ji má jakoby "hozenou"přez rameno a hlaveň směřuje dozadu nebo lehce v bočním bezpečném úhlu.Vypadá to jako by to byl běh s báglem přez rameno.
Jen bacha při otáčení se.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#171 » ned 15. pro 2019, 22:13

takže lauf stále k valu a při přesunu běžet pozadu?

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#172 » pon 16. pro 2019, 00:37

Třeba podobně
https://www.youtube.com/watch?v=VTnmEGzZuS4
cca 8:02-8:06 minuty + cca 8:40 – 8:45 minuty

Nebo
https://www.youtube.com/watch?v=bTbpACkbpBU
cca 1:18-1:21 minuty

Daly by se asi i lepší příklady.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#173 » pon 16. pro 2019, 08:46

picha42 - Albert ti to popsal celkem jasně. Jako začátečníkovi na LOSu bych ti asi úplně nedoporučil předvádět to, co je na těch videích. Tohle musíš mít zažitý a nadrilovaný. Prostě nad tím moc nepřemejšlet a dělat to dobře automaticky. První závody bych jel stopro na bezpečnost a spíš někde něco okoukat, než se pokoušet hned o podobný "pokročilý techniky". Konkrétně pokud tohle nemáš fakt najetý, je to jen krůček k porušení úhlu a DQ za bezpečnost. Podobnou situaci, pokud někde bude, si zatím v klidu odcouvej kvůli bezpečí svýmu i těch ostatních ;)

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#174 » úte 17. pro 2019, 19:21

Doporučuji vyzkoušet nejdříve LOSík, kde zjistíte veškeré informace o bezpečném zacházení se zbraní během závodů.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#175 » úte 17. pro 2019, 19:27

Klidně i závod LOS, ale výhodou je klubovka, kde je možnost a prostor se více ptát, co a jak. V každém případě dívat se kolem sebe na ostatní, a ono to příjde. ;-)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#176 » úte 17. pro 2019, 19:54

Tak nějak, zase je zbytečný strašit. Zaškrtl jsem začátečník, rozhodčímu jsem to oznámil a když se vybírají lístky tak říct nebo ho dát někam třeba doprostřed a sledovat. To běhání dozadu jsem taky podcenil a pak se ptal zkušenějších na závodech, jestli můžu běhat klasicky stáhnout k tělu a sklopit na což jsem dostal správnou odpověď jako zde že ne, takže styl "tahneme kačera" Takže hlavně v klidu na bedně asi nebudeš a pak je to buřt. Když nejsem DQ a nejsem poslední tak jsem relativně spokojen. I tka si to člověk užije.

ale měl bych otázku. Může v MRE člověk závodit se 7 raným revolverem (za splnění ostatních podmínek) s tím že bude nabíjet jen 6?



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#177 » úte 17. pro 2019, 22:03

Max 6 komor ve válci, první nabití 5 náboji, další nabití, kolik se vejde.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#178 » stř 18. pro 2019, 10:35

Dragunov: pravidla pro MRe jsou jasná, "max. šestiranný revolver", takže odpověď je NE.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#179 » stř 18. pro 2019, 17:19

Díky, jen jsem si říkal jestli by se nedalo přimhouřit ok. Mě osobně přijde těch 7 takový divný počet a chci 6 ti ranej, jenže v poslední době se porůznu pár pěkných vylouplo a bohužel všechno 7čky.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#180 » čtv 19. pro 2019, 19:24

No tak budeš ve velkým Re, nic se nestane :-). Jen dej bacha, abys k té sedmičce sehnal speedloadery, nejsou zrovna běžně dostupné. A bez nich soutěžit nejde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti