Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » úte 28. dub 2015, 22:48

A tím to celé vzniklo: měl jsem LOSík spíše za tréning, než soutěž. Když k tomu přičtu účast nezanedbatelného počtu začátečníků, dává vše daleko větší smysl.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#62 » čtv 30. dub 2015, 16:13

V poho...
Ale obecne - LOS neni vycvikovy system. Sice ledsakomu ledasco ukaze, napovi, pomuze... Leckdo se skutecne ledasco nauci, ale porad je to urcita forma sportu (ta vyukovost je dana prave tim, ze to ledaskomu ukaze, ze by mel jit na nejaky kurz a zacit vic trenovat něco jineho, nez statickou strelbu).



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » pon 18. led 2016, 11:25

Zdravím. Měl bych jeden hypotetický dotaz. Jak při závodě postupovat v případě, že má závodník (startující v divizi MPi) zbraň se zásobníky na např. 7 a 6 nábojů, ale daná situace jich vyžaduje víc? Dopáskovat zásobník při závodě, nebo nedokončit stage? Koukal jsem se totiž na jedno video losu v GC z 16.1.2016 a na jedné stage (tuším že 3.) bylo potřeba víc ran, než je mnohdy kapacita dvou zásobníků do malé pistole.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#64 » pon 18. led 2016, 12:15

Xerxes:
já napočítal 10 ran (dle pravidel na každém stanovišti potřebuje střelec 12 nábojů - může být i míň). Nezmátlo tě náhodou to, že někteří střelci dali na jeden terč 3 rány ? "Povinné" (resp. hodnotící) jsou jen 2 (v případě více ran ty 2 nejlepší), ale ti s vícekapacitními zbraněmi (strašné slovní spojení :lol: ) davají často místo 2 ran raději pro jistotu 3 rány. Já osobně střílel minulou sezónu v divizi MPi a pokud se člověk dobře trefoval, stačily mu 2 zásobníky.
Ikdyž se přiznávám, že jsem pak stejně "příkůpil" :D
Takže ano, dva zásobníky v MPi by měly dostačovat. Pokud si nevěříš, nebo chceš mít jistotu, není problém nějaký ten zásobníček přikoupit.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#65 » pon 18. led 2016, 12:49

2 Xerxes: V LOS by ti mělo vždy stačit max. 12nábojů (teoreticky). Pokud netrefujueš a dojdou ti, budou nevyřešené (nezasažené) terče hodnoceny "miss" tedy plus 10 vteřin. Opět čistě teoretricky, pokud ti hrozí např. 40 vteřin navíc za 4 missy, vyplatitlo by se dopáskovat. V praxi ale nevím, jak bys to chtěl provést, musel by si nezkontrolovanou zbraň strčit zpět do pouzdra a to by se rozhodčímu určitě vůbec nelíbilo. Takže zbýva se buď smířit s penalizacemi za missy, nebo doukopit zásobník, nebo střílet "krasopisně". :-)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#66 » pon 18. led 2016, 13:32

Ze zkusenosti mohu jeste poradit, ze pokud to člověk myslí se závoděním vážně, měl by mít vna startu vždy minimálně o jeden zásobník víc, než kolik jich potřebuje k vyřešení situace. Čas od času člověku může zásobník vypadnout z pouzdra nebo z ruky během přebíjení, můžou se v něm vzpříčit naboje a penalizace za nedokončenou situaci jsou obrovské.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#67 » pon 18. led 2016, 14:08

Střílet spíše pomaleji a přesněji, a výsledný čas bude ve výsledku lepší než kdybys "kropil" a nasypal tam báby, missy a nakonec ani nedokončil. A pak se stačí už jen zrychlovat a střílet pořád přesně ;-) Dva zásobníky by ti měly stačit, já teda mám radši 3 kvůli výše uvedeným důvodům (a taky kvůli stage, kde jsem se protrápil na malých poprech).



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » pon 18. led 2016, 14:15

Georg: Jo ty 3 rány mě zmátly :-D
Jinak díky všem za reakce. Rezervní zásobník asi zatím dokupovat nebudu, zas tolik losů neplánuju - cca 2-3 ročně. Možná do budoucna, jeden nikdy neví :wink:



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#69 » pon 18. led 2016, 19:07

A jeste jedna poznamka, ze sportovniho hlediska je střelba třech ran na terč " špatna medicína" Lepší cesta je střílet maličko pomaleji, naučit se sledovat miřidla a pak postupně zrychlovat. Na přesnosti a jistote zásahu se dá velmi dobře pracovat a zlepšovat se, zatímco zkrátit splity, abych byl na třech ranách rychlejší než na dvou je velmi težké. Každý extrashot nas stojí minimalně 0.20 až 0.50 vteřiny, proto musí každá rána sedět. Ten třetí výstřel se používá jen u vysloveně těžkých terčů, kde nemůžeme mít jistotu zásahu. ( težka kyvka nebo terč na 50 metrech atd)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#70 » pon 18. led 2016, 19:27

Strkat zbraň při řešení situace zpět do pouzdra, i zkontrolovanou, je v rozporu s bezpečnostními pravidly a vede pouze k jedinému závěru, a to zastavení střelce a udělení stanovené penalizace, zda diskvalifikace. Protože - zbraň míří mimo bezpečný úhel, namíření na část těla.

Pořídit 3. zásobník je určitě vhodné, jak psal chip.

KarlosP píše:2 Xerxes: V LOS by ti mělo vždy stačit max. 12nábojů (teoreticky). Pokud netrefujueš a dojdou ti, budou nevyřešené (nezasažené) terče hodnoceny "miss" tedy plus 10 vteřin. Opět čistě teoretricky, pokud ti hrozí např. 40 vteřin navíc za 4 missy, vyplatitlo by se dopáskovat. V praxi ale nevím, jak bys to chtěl provést, musel by si nezkontrolovanou zbraň strčit zpět do pouzdra a to by se rozhodčímu určitě vůbec nelíbilo. Takže zbýva se buď smířit s penalizacemi za missy, nebo doukopit zásobník, nebo střílet "krasopisně". :-)



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#71 » pon 18. led 2016, 21:50

Na základě jakého pravidla by byl diskvalifikován? Nikde jsem nenašel že by bylo zakázáno ukládání v průběhu situace a v článku 13 se praví, že při tasení a ukládání může může mířit mimo bezpečný úhel. Teoreticky může dostřílet zbraň do prázdna, zhodit závěr, dát ránu jistoty a pak uložit, dopáskovat, tasit a pokračovat.
Je mi jasné, že je to nežádoucí, ale zajímá mě, dle jakého pravidla je to na diskvalifikaci.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#72 » úte 19. led 2016, 12:35

jen malá technická
3. šuple je pro fullsize či dvouřadýho kompakta trošku míň nutné než např do Kevina :-)
každopádně je to další z věcí, co je dobré mít a nepotřebovat
a šuple zašláplý do bláta se doma v suchu pucuje líp než mezi stagema



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#73 » úte 19. led 2016, 19:15

V předchozím příspěvku je to zcela jasně popsáno ..."zbraň míří mimo bezpečný úhel, namíření na část těla.." V průběhu řešení situace uložit zbraň do pouzdra NELZE. Ani prázdnou zbraní nesmíš mířit mimo bezpečný úhel a na kohokoliv včetně sebe sama mířit. V tom jsou pravidla snad srozumitelná.

KarlosP píše:Na základě jakého pravidla by byl diskvalifikován? Nikde jsem nenašel že by bylo zakázáno ukládání v průběhu situace a v článku 13 se praví, že při tasení a ukládání může může mířit mimo bezpečný úhel. Teoreticky může dostřílet zbraň do prázdna, zhodit závěr, dát ránu jistoty a pak uložit, dopáskovat, tasit a pokračovat.
Je mi jasné, že je to nežádoucí, ale zajímá mě, dle jakého pravidla je to na diskvalifikaci.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#74 » úte 19. led 2016, 19:53

Jenom doplním... přesto že v pravidlech není přímo a konkrétně uvedeno že střelec nesmí v průběhu řešení situace zbraň uložit do pouzdra (i třeba bezpečně vybitou), je při každém úvodním poučení závodníků zmíněno, že : nabíjení a vybíjení (myšleno i ukládání do pouzdra) jakožto i jiná manipulace se zbraní na situaci (!) se děje pouze na povel rozhodčího ! Takže svévolné vybíjení a ukládání do pouzdra bez povelu (a kontroly) rozhodčím je považováno za nebezpečnou manipulaci.



jani.gogo
Příspěvky: 9

Příspěvek#75 » stř 3. úno 2016, 16:30

Zdrvím kolegové,

Chtěl bych se zeptat jestli by se nedali od někoho koupit terče na LOS. Pamatuju si, že když ještě řediteloval cmk tak nabízel, že může v případězájmu něco navíc přiobjednat. Kdyby bylo možný ideálně osobně v Praze koupit třeba 50 terčů tak já bych měl zájem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů