Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení



FouET
Příspěvky: 17

Příspěvek#31 » pon 14. dub 2014, 11:28

Hledal jsem aktuální pravidla pro vytisknutí a je mi zle.
Na ofic. stránkách soutěže jsou ve složce pro pořadatele pravidla jako tisknutelný dokument s platností od 23.3.2011.
Ve složce pravidla jsou pravidla s platností od 1.11.2012 napsaná přímo do stránky a plná hypertextových odkazů (bez úprav netisknutelné).
A o existenci nějaké aktualizace s platností od 1.11.2013 a čeho se ta aktualizace týká se dočtu jen na fóru.
Takhle si organizaci mistrovských závodů nepředstavuji.

Petr Synek, Teplice.



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#32 » pon 14. dub 2014, 14:00

Chápu tvé rozhořčení,ale musíš urgovat někoho z LEXu.doposud nebyla ustanovena nová rada,jak je vidět,tak doposud to nikoho netrápilo.cmk a spol. už delší dobu upozorňovali na tento fakt,ale nový ředitel ani rada dnes neni,akce-závody nějak dobíhají.zatím!výhodou je,že kluby většinou mají okolo sebe ogranizační team a rozhodčí,kteří jsou proškolení a vědí co mají jak dělat,dále to ještě může být tím ,že kalendář 2014 se dělal částečně v 2013,ale proč jsou staré pravidla zde ke stažení netuším.nové jsou..
takže,můžeš napsat markovi,který tyto stránky spravuje a napsat třeba tratomovi z LEXu.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pon 14. dub 2014, 16:30

Ono to souvisí také trochu s tím, že jsem pravidla (v. 1.11.2012) dle dohody přepsal (tj. práce na několik hodin) do formy zobrazitelné na webu (markdown) s tím, že se nové úpravy budou dělat v tomto formátu a exportovat do pdf či jiných formátů. Nová pravidla se nakonec opět objevila v .doc a není nikdo, kdo by to aktualizoval (opravdu nemám chuť to každý rok přepisovat celé znovu). Tj. buď má někdo chuť to aktualizovat a bude to i na webu (což by imho měla být samozřejmost, nemít pravidla jen jako stáhnutelné pdf, ale i online čitelné), nebo se moje práce zase zahodí a bude to zase jen stahovatelné ( :roll: ).
EDIT: Aktualizoval jsem aspoň odkazy na to PDF. Jsem zvědav, kolik se ozve zájemců nadšených přidat ruku k dílu a aktualizovat ten webový text...



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#34 » pon 14. dub 2014, 17:35

Marku je dost nešťastné aby při otevření odkazu na pravidla byl nejvíce viděn text z 1.1.2012.asi ti nikdo nenakáže aby jsi přepsal pravidla pro 2014,ale mohl by jsi ten psaný text stáhnout a ponechat jen odkaz na Pravidla LOS platná od 1.11.2013 ve formátu PDF
myslím, že pdf má v pc každý. možná to nebude úplně nejhezčí, ale nebude to střelce blbnout.
ps. nemůžeš předpokládat, že ti to někdo bude přepisovat na tvých stánkách.. :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » úte 15. dub 2014, 00:23

Michale, postupoval jsem podle dohody jaká byla. Proto jsem si s tím taky dal tolik práce.
Poznámku o "mých stránkách" upřímně moc nechápu.



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#36 » úte 15. dub 2014, 08:39

Nechci se dohadovat,ale asi mi dáš za pravdu,že to jsou tvé stánky.jsou to pěkné,přehledné stránky o LOSu a jiných střel.akcích a za to ti patří dík všech co to zde čtou,ale jestliže vznikne nějaká chyba(momentálně pravidla2014),tak asi jedině ty to můžeš dát do pořádku.nemusíš zde psát,že si to mají přepsat sami střelci.možná oslov lex zda chtějí takové stánky a co pro to udělají.náštěvnost je myslím slušná.



FouET
Příspěvky: 17

Příspěvek#37 » úte 15. dub 2014, 08:48

Tak teď jsem se dověděl, že v pravidlech s platností od 1.11.2013 jsou chyby. Opravená verze by měla být ještě dnes. :roll:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » úte 15. dub 2014, 09:15

Michale, za pravdu dát bohužel nemůžu, ale asi spíše v SZ.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » úte 15. dub 2014, 09:21

Tu textovou podobu přepíšu (resp už část mám) a dodám MarKovi. Bude to chtít i pár dalších úprav, např. odrážky jsou tam někde "ztracené" v textu.

Kromě jiného jsou už v PDF chyby typu "střelivo pro psa v odstavci pro POP"...

Podstata pravidel je víceméně stabilní, ale formulace a strukturování textu by snesly hodně zásadní revizi...

Díky a SZ, MarK :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#40 » úte 15. dub 2014, 15:44

FouET píše:Hledal jsem aktuální pravidla pro vytisknutí a je mi zle.
Na ofic. stránkách soutěže jsou ve složce pro pořadatele pravidla jako tisknutelný dokument s platností od 23.3.2011.
Ve složce pravidla jsou pravidla s platností od 1.11.2012 napsaná přímo do stránky a plná hypertextových odkazů (bez úprav netisknutelné).
A o existenci nějaké aktualizace s platností od 1.11.2013 a čeho se ta aktualizace týká se dočtu jen na fóru.
Takhle si organizaci mistrovských závodů nepředstavuji.

Petr Synek, Teplice.


Uznavam, ze to neni spravne...

Ale povezme si na plnou hubu, jak je to s těmito strankami.
Financovani - ZADNE - když uz, tak když z penez Lexiho zavodu něco zbyde, tak se občas odsype.
Cas - minimalni

Vezmeme si člověka, co byl za poslední 2 roky na 6 závodech, z toho jen 3 poradal primo Lex, pricemz z celkove sumy tech 3 zavodu, kolik se vybralo na startovnem slo Markovi necelých 5%, tudíž ze zaplaceneho startovneho konkretniho zavodnika slo na web asi 50 Kc.
A vest za tech 50 Kc reci jako: "je mi zle" a "Takhle si organizaci mistrovských závodů nepředstavuji" - to je v pozitivne recenem rozpolozeni "mirne usmevne".
V konstruktivne recenem rozpolozeni: "co pro zlepseni planujes udelat?".
Destruktivni hodnoceni si necham pro sebe :-)



FouET
Příspěvky: 17

Příspěvek#41 » čtv 17. dub 2014, 09:41

Uznávám. "je mi zle" jsem přehnal. "Takhle si organizaci mistrovských závodů nepředstavuji" ale rozhodně platí. Proč to tak je, kdo to má na starost, kdo a za kolik to dělá je věc LEXu. LEX zastřešuje závody, pohár a MČR. LEX tvoří pravidla, podle které LOS funguje a LEX není schopen zařídit, aby na oficiálních stránkách soutěže ta pravidla byla.

Konstruktivní řešení: Zjistit kde je problém (admin nemá čas, admin to dělá za málo peněz, LEX komunikuje nejasně nebo vůbec, ...) a problém vyřešit. (více adminů, více peněz adminovi, LEX jasně a včas řekne co chce, ...).

Anebo mě a ostatní remcali pošlete do *#@€đ a je klid :lol:



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#42 » čtv 17. dub 2014, 11:15

jak chceš donutit někoho kdo řeší podstatně důležitější věci-předlohy zákonů a jiné důležité věci pro všechny střelce a to zadarmo,aby ještě řešil organizaci LOSu?tento druh střílení byl vymyšlen jako propagace střílení obecně.
nikdo tenkrát netušil jaký to dostane směr.dnes je tady střelecká disciplína s jasnými pravidly a organizací.Bohužel jak jsem psal už někde v jiném foru.lidem dochází dech a nasazení-vyhoření.Proto by nebylo od věci,kdyby jsi sám začal taky pomáhat,já nevim,třeba tím,že se z tebe stane rozhodčí,pořadatel,nebo něco jiného co by nám všem pomohlo.odměnu nečekej..
ps.ještě je stále volné místo ředitele LOSu.



Milan Praha
Příspěvky: 3

Příspěvek#43 » sob 19. dub 2014, 17:52

Zdravím,
velmi se omlouvám že takto otravuji, ale mám dotaz na pravidla,
chci si koupit malou zbraň na nošení, zaměnit dodnes nošený SW, který mi ale dlouhodobě nevyhovuje, uvažuji o G26 i z důvodu možnosti závodit v malé pistoli na LOSu ...
Našel jsem ale vlákna kde se řešilo že G26 není malá záložní ale podle pravidel se mi zdá že je použitelná ... jak tomu opravdu je ?

díky

Milan

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#44 » sob 19. dub 2014, 17:56

G26 vyhovuje pravidlům pro malou pistoli.



hd1727
Příspěvky: 11

Příspěvek#45 » sob 11. dub 2015, 21:06

Je možné si někde objednat terče pro LOS? Vezmu jich klidně 30 (když nebude jeden za stovku :)

Díky, Honza

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů