Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení



FouET
Příspěvky: 17

Příspěvek#46 » pon 13. dub 2015, 10:51

Ahoj mám dotaz k pravidlům. Konkrétně bod 5. Připravenost zbraně. V odstavci o vypouštění kohoutu je asi chyba. V textu se nachází věta: "U zbraní s vypouštěcí pákou či mechanismem smí být kohout či spoušťový mechanismus vypuštěn pomocí vypouštěcí páky či mechanismu." Hned za ní následuje věta: Spuštění kohoutu musí být provedeno vždy pomocí spouště a to i u zbraní, které jsou vybaveny vypouštěcí pákou.

Ptám se tedy, která věta platí.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#47 » pon 13. dub 2015, 11:33

V pravidlech zde na "Zbraně kvalitně" ( http://los.zbranekvalitne.cz/pravidla/los/ ) jsou označeny žlutým podbarvením nově platná pravidla (změny) pro rok 2014. Podle nich platí toto znění:
Spuštění kohoutu pomocí spouště musí být provedeno bezpečně až do spodní polohy. U zbraní s vypouštěcí pákou či mechanismem smí být kohout či spoušťový mechanismus vypuštěn pomocí vypouštěcí páky či mechanismu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#48 » pon 13. dub 2015, 13:13

Kdo vypousti pres spoust a palec, vypousti "AZ DOLU".
Kdo ma vypoustak, muze vypoustet pres nej tam, kam vypoustak vypousti NEBO muze vypoustet pres spoust a pak vypousti az dolu.



Martin51270
Příspěvky: 15

Příspěvek#49 » čtv 23. dub 2015, 20:52

Ahoj, dopředu se omlouvám za primitivní dotaz :-), ale jsem začátečník ... Když je u nějakého závodu LOSu napsáno, že se jedná o kombinaci zbraní krátká + dlouhá, tak pokud mám pouze pistoli, tak se závodu zúčastnit nemohu? Nebo můžu, ale budu střílet mimo závod a to jen situace pro krátkou zbraň? A nebo můžu všechno odstřílet pouze pistolí? Díky za radu ...



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#50 » čtv 23. dub 2015, 21:13

Tak střílet pistolí tu část pro dlouhou určitě ne, střílet jen část závodu s pistolí a zbytek nestřílet by možná šlo, ale nebude to ono, zbytečně přijít o část závodu. Asi nejlepší varianta, zatím nezmíněná, je zkusit si s někým ze závodu domluvit půjčení dlouhé nebo může třeba jít domluvit zapůjčení od organizátora nebo střelnice.



Martin51270
Příspěvky: 15

Příspěvek#51 » čtv 23. dub 2015, 21:19

Díky za vysvětlení a za radu ... :-)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#52 » čtv 23. dub 2015, 21:26

Závod v kombinaci krátká + dlouhá není typickým závodem LOS, ale zpravidla jen využívá hodnocení podle pravidel LOS. Současně to bývá "volnější" závod z pohledu požadavků na závod LOS. Volnějšími požadavky si však nelze představovat nedodržení požadavků na použití zbraní. Jak je napsáno výše, je vhodné se dohodnout v rámci střelců (nejlépe těch, které znám) nebo někdy umožňuje zapůjčení pořadatel (bývá zpravidla uvedeno v propozicích).
Podobné závody také bývají obtížnější na manipulaci (dvě zbraně, ...) a nejsou vhodné pro úplné začátečníky. Je lepší nejdříve se otrkat na Losících a Losech s jednou zbraní.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#53 » pát 24. dub 2015, 20:07

Ony totiz pravidla LOS an neumoznuji, aby to byl ofikl LOS zavod.
Nicmene I tyto zavody podporujeme, kdyz to dava nejaky smysl (prave formou moznosti vyuziti nasi registrace apod...). A od poradatelu ocekavame dodrzeni bezpecnostnich standardu jako na beznem zavode LOS.
Uz jsem byl I na zavode, kde se clovek mohl rozhodnout, cim ho odstrili. Kdo chtel, mohl postupne vystridat brokovnici, pusku i pistoli, ale slo to komplet strelit i pistol...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » pon 27. dub 2015, 18:10

Teď jsem se koukal na video z LOSíku a pár věcí úplně nechápu:
Proč je ve cvičení tolik situací začínajících s prázdnou komorou a naopak zcela chybí odstraňování simulovaných závad?
Četl jsem i pravidla, ale vysvětlení jsem se nedočkal.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#55 » pon 27. dub 2015, 20:26

Je to "strelecke" cviceni - a je to sport.
Odstraneni stejne zavady muze trvat kazdemu jinak dlouho i kdyz pouzije stejny postup... Nekomu se povede vyklepat treba tu hilznu na prvni skubnuti zaverem, nekomu ne...
Odstranovani zavad patri primarne na kurz obranne strelby a pokud na zavod, tak tem, kterym se zavada realne stane.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#56 » pon 27. dub 2015, 21:05

Přesně tak, navíc LOSíK v současné podobě je určen pro začínající střelce. Pracuje se na více variantách LOSíKů a jeden z nich bude více náročnější. Ovšem simulované závady v něm nebudou. Řešení závady podobně jako naplnění zásobníku na čas neplánujeme do LOS zavádět.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pon 27. dub 2015, 23:10

OK, beru argument o rozdílu sportu/obranné střelby a uznávám, že příprava závady zabere trochu času, který lze využít jinak. A taky předpokládám, že starty s prázdnou komorou mají stejný důvod.
To mi jako vysvětlení celkem stačí, děkuji.

Jen pro úplnost: Myslím, že úspěšnost odstraňování jednoduché závady typu "nábojnice přiskřípnutá ve výhozném okénku" je velmi vysoká, pokud se provede správně. Což není složité...

coffee: Rychlé plnění zásobníků? A co závody v rozborce a čištění nebo nacvakání mikrometrických mířidel na čas? :lol: Máš pravdu, některé nápady jsou dost absurdní, ale odstranění závady mezi ně snad nepatří. Tím vám do LOSíku samozřejmě nechci nic vnucovat. To bych si nedovolil.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » pon 27. dub 2015, 23:35

johnnyjak píše:Proč je ve cvičení tolik situací začínajících s prázdnou komorou a naopak zcela chybí odstraňování simulovaných závad?
S prázdnou komorou se startuje jen 3x, vždy na začátku každé ze situací A, B, a C. Odstraňování závad se tady samozřejmě taky trénuje (když se závada stane ;) a to je bohužel na LOSíku na můj vkus až docela často) a je to docela hukot, protože je to v měřeném čase a páskuje se přesný počet nábojů (6+6) a je zakazáno dodatečně doplňovat zásobníky, takže pokud se podaří závadu odstranit, většinou to stejně skončí chybějícími zásahy v terči - to je ale takto schválně aby si střelci uvědomili že nemají střílet shitovým střelivem nebo verglem kterej jim závadí... :twisted:

To zmiňované video LOSíku je tady: https://www.facebook.com/loslex/videos/815547738493945/



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#59 » úte 28. dub 2015, 08:13

Uplne popravde, kdyz si vzpomenu na sve zacatky (a kdyz vidim, co obcas predvadi *NEJEN* zacatecnici), tak bych dalsi rizikovy faktor (obzvlast na LOSik) umyslne nepridaval



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#60 » úte 28. dub 2015, 22:16

Johnyjak: souhlasím i odstraňování závad se musí cvičit, ale proč na čas? Jak psal cmk, to je spíše na kurz, trénink nebo jak to nazveme.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů