Jak se stát rozhodčím.

Moderátor: LOS vedení



saman
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 25. čer 2013, 15:50

Chtěl bych pomáhat rozhodčím,nebo být rozhodčím.Jsou nějaké kurzy?děkuji

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 25. čer 2013, 16:22

Na pomáhání (zapisování, kontrolní "druhý pár očí" rozhodčího, vyhodnocování terčů atd.) není potřeba žádný kurz, stačí se přihlásit na nějakém závodě, že máš chuť pomáhat a rozhodčí si tě obvykle "vycvičí" sám před závodem. Je to dobrá průprava i pro samotnou funkci rozhodčího později.
V každém případě to chce znát dobře pravidla, takže si je aspoň párkrát pročíst.

Jinak se nepravidelně pořádají kurzy pro rozhodčí organizované LEXem. Termíny se vyhlásí obvykle zde (a dalších střeleckých fórech) i na LOSím webu. Pokud se v nějaké lokalitě sejde dostatek lidí, dá se s LOSím ředitelem domluvit termín prakticky kdykoli, kdy mají školitelé čas. Zájem o nové rozhodčí totiž je, důležité ale je, aby vyškolení rozhodčí po kursu také jezdili na závody "pískat" a ne se odmlčeli, jak tomu občas bývá :(

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#3 » čtv 27. čer 2013, 07:25

Tak tak...
Aby clovek mohl byt rozhodcim, je dobre (nikoliv psana podminka, ale zazita praxe):
a) znat ty zavody a pravidla z pohledu zavodnika
b) absolvovat kurz (posledni 3 roky pravidelne v zari pro vetsi skupinu lidi) - na konci kurzu se clovek dovi, jestli muze jit rovnou delat RO, nebo jestli ma jeste radsi parkrat vypomahat, nez si to zazije

Obecne je snaha, aby na kazde situaci byli alespon 2 kvalifikovani rozhodci, coz se ne vzdy dari (lidi je na praci malo), takze nekdy byva rozhodci plus pomocnik (zapisovatel, lepic) - pricemz pomocnik nemusi byt kvalifikovany rozhodci.



saman
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » sob 29. čer 2013, 14:19

Ok v zaří jsem tam,dík moc



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#5 » ned 13. črc 2014, 17:30

Kluci, planujete letos nejake zkousky rozhodcich? Predpokladam, ze termin bude v zari, viz vyse. Nejake podrobnosti? Lokalita apod.? Vyhovovaly by mi treba Cekanice, nekdy o vikendu... :)

Uživatelský avatar
Alex Bratt
Příspěvky: 46

Příspěvek#6 » pát 15. srp 2014, 22:14

Taky bych se pridal ke kurzu rozhodcich LOS...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#7 » úte 19. srp 2014, 10:51

Něco přichystáme - patrne po nejakem Cekanickem zavode... Resp. castecne uz v jeho prubehu a pak po nem...



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#8 » úte 19. srp 2014, 12:00

Super. Budem se tesit.



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#9 » stř 20. srp 2014, 15:06

Tak hlavne kdyz ti vyskoleni pak budou opravdu jezdit pískat... ;)
Já už to poslední dobou nějak časově nedávám...



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#10 » čtv 21. srp 2014, 21:43

To je nás víc...



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#11 » ned 6. kvě 2018, 20:39

Prosím případné zájemce o školení rozhodčích, aby se mi ozvali. V sobotu 12.5. je několik volných míst na školení pro rozhodčí.
Místo: Čelákovice
Čas: 8 - 16 hod.
Podmínka: znalost pravidla a absolvování závodů LOS

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host