Situace LOS

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » sob 2. led 2010, 12:04

Prosím nemáte někdo nákresy situací použitelných pro LOS? Uvítám jakékoli zajímavé situace, plánky a popis. Rovněž zajímavé terče, figuríny a vylepšení pro terčová zařízení, nebo pro střelbu tohoto typu.Děkuji

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#2 » sob 2. led 2010, 12:21

nevím, jak kde, ale v Guncentru se to většinou dělá jako "momentální inspirace", nějaká představa většinou je, ale skutečnost často bývá jiná.
Určitou inspiraci by jsi mohl najít na forum MůjGlock v sekci LOS.
http://forum.mujglock.com/los-lidova-ob ... a-f45.html
Jsou tam fotky ze závodů a uživatel HV tam často má i vyfocený popis a legendu k jednotlivým situacím.
U posledních LOSů jsou odkazy na fotky i zde:
http://idpa.ic.cz/

Chceš dělat něco podobného (byť i tréninkově) v okolí Přerova?

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#3 » sob 2. led 2010, 12:41

v Guncentru ve Zlíně jsem na LOSu byl, jsou ale omezení směrem střelby a tím se situace dost omezují.Jde ovšem o krytou střelnici tak tam je jasné, že prostor je dán, limitovám bezpečností a tam se toho moc nedá umístit.Mám možnost sehnat ocelové poppery za dobrou cenu a chtěl bych v okolí Přerova udělat někde tréningy na LOS.Střelnice krytá v Přerově tu bohužel není a venkovních je tu dost, tak by se to dalo udělat po dohodě se správci.Hledám jen dobré situace a zajímavé terče.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » sob 2. led 2010, 15:10

dost venkovních střelnic? to mě zajímá, momentálně jsem imobilní a GC je pro mě daleko. Vím jen o Radslavicích a Újezdci.
Omezení směru střelby je v GC celkem minimální, u jedné situace se dá střílet i proti levé zdi. U venkovních střelnic nebývá ten úhel nikdy větší, cca 45° od střední osy, výhodou u některých je větší možnost pohybu do stran proti GC, ale také to není všude. Prošel jsem Čekanice, Vražkov, Čelákovice, Tišnov a viděl jsem (při příležitosti MS ve westernové střelbě) Opařany a u Slaného (nebo Žatce?) jsem dělal kurz OS u Aegisu. Je opracdu jen velmi málo střelnic, kde by se dalo střílet pod větším úhlem právě kvůli bezpečnosti.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#5 » sob 2. led 2010, 17:23

neměl by jsi podklady, na základě kterých by se daly tisknout fototerče? Myslím ty reálné postavy útočníků i civilů se zonami zásahu.

Uživatelský avatar
Miculas
Příspěvky: 30

Příspěvek#6 » sob 2. led 2010, 18:56

Mně se líbí tento, i když zrovna neútočí: http://www.varminthunters.com/targets/koala.bmp.
Ale vážně - otevřených střelnic je dost, jenže jde o to, že pokud budeš chtít střílet tímto způsobem, nebude to asi jen o dohodě, nýbrž o pronájmu celé střelnice a to znamená o penězích, protože pokud tam bude chtít střílet i nekdo jiný třeba mířenku tak pochybuji, že se domluvíte.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#7 » sob 2. led 2010, 19:01

jo, ten je dobrý :lol: i když na LOS nepoužitelný :(

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#8 » sob 2. led 2010, 23:28

Na fototerče jsem také pomýšlel a myslím, že by to šlo i nechat vyrobil.Líbí se mi něco takového co je na obrázku ovšem může to být cokoli co si nafotím a připravím i sám.Když si můžeš dnes ve fotolabu, nebo v soukromé tiskárně, nebo reklamní agentuře nechat udělat plakát v životní velikosti, neměl by to být problém.Situace LOSu tu nikdo asi neřeší a dělají je jen organizátoři přímo na střelnici pravděpodobně dle možností.Také bych bral nápady na nějaké zajímavé ocelové terče, sestavy a samostavěcí vychytávky.Podělte se o zkušenosti, nebo situace, které jste řešili, nebo se Vám líbily.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#9 » sob 2. led 2010, 23:44

njn, ale na fototerč potřebuješ pořádný rozlišení, nemůžeš to tisknout na inkoustovce a chtělo by i ty zony, pokud by se to používalo na LOS, pro hodnocení.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#10 » sob 2. led 2010, 23:50

To je mi jasné, to je jen otázka technologie a úpravy takové grafiky v tiskárně na počítači. Tam Ti na terč přidají zony, co tam chceš, třeba každé babě i fousy.Měl by foťák co má rozlišení 12MPx, to by mělo stačit i na plakát.



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#11 » ned 3. led 2010, 00:01

Fototerč máme na střelnici jeden na ukázku (figura v životní velikosti). Na každou situaci nejmíň šest kousků, teď na brokárnu i devět, k tomu nějaký záložní => startovný nejmíň o dvě stovky na osobu nahoru :mrgreen:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#12 » ned 3. led 2010, 00:07

to asi jo, prostě jen sháníme hotové podklady. když už něco existuje, tak proč si s tím dělat práci. hlavně pokud jde jen o to to vyzkoušen a zjistit náklady.
jinak těm kovovým, na trenink přenášení střelby mi nejvíc vyhovují zavěšené gongy. nemusíš nic lepit, nemusíš nic stavět, jen může být problém, že není slyšet cinknutí a ne vždy gong rozhýbeš.
krocani v gc jsou taky dobří, ale po 30ti minutách z toho dost bolí ruky, jak se tam dávají z5.
špatné nemusí být tohle:
http://www.alliancze.cz/terc-gallery-re ... g/d-69805/
u velkých ráží je asi hlavním problémem materiál a to nejen terče, ale celého zařízení, protože vždycky se někdo trefí, kam nemá a nejčastěji do nejslabšího místa systému.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#13 » ned 3. led 2010, 00:11

pro "souboje" se to řeší řadou postavených popperů, kdy poslední (uprostřed) padají přes sebe, a ten, kdo ho má dole, vyhrál.
existuje i něco ve vertikálním provedení, kdy má každý od osy určitý počet kovových terčů (oba pochopitelně stejně) a snaží se je dostat na polovinu toho druhého. princip si moc nepamatuji, kdysi dávno jsem viděl i video, ale to fakt nevím kde, ani pod jakým názvem ho hledat.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#14 » ned 3. led 2010, 00:43

Hotové podklady Ti zadara nedá nikdo a v domácích podmínkách to nenatiskneš.Naráží to na autorská práva a další problémy.Cena LOSu se samozřejmě zvýší, to nepochybně ale soutěž to jistě více oživí, je to víc rálné a vystřelit jako na člověka a na krabici je velký rozdíl.Ten samostavěč dle odkazu - podívej se na Youtube, tam do toho práší z 9mm a skákalo to tam jak koza.Potom to někdo jednou trefí na ty tyčinky a můžeš to vyhodit jak píšeš.Našel jsem spoustu popperů ale od nás nic moc nepochází.Většinou USA, kde se na to specializují celé firmy.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#15 » ned 3. led 2010, 14:59

no to je právě ten problém velkých ráží - najít slušný materiál za dobrou cenu, aby to opravdu vydrželo. proto jsem snad na žádné střelnici u nás neviděl žádné "samostavěcí" poppery nebo něco podobného.
odkaz jsem bral spíše jako inspiraci a vyzkoušet si to třeba udělat, jsou-li možnosti. problém tam ovšem bude i s vahou, aby to střela opravdu otočila tak, jak je potřeba. potom už jen gongy zavěšené na tyči (mají myslím v GC taky) a střídavě cinkat z jednoho na druhý, případně v horní poloze opřené tak, aby při zásahu spadly dolů a po sestřelení všech je jít znovu "postavit". pořád lepší než sbírat ze země spadlé. Problém - rozměry a váha celého zařízení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů