Manipulace s revolverem na LOSu?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#1 » úte 8. dub 2014, 11:26

Měl bych 2 dotazy na zkušené revolveristy (v pravidlech LOS jsem takové podrobnosti nenašel):

1. Je možno z dvojčinného revolveru střílet v režimu SA (pomalejší, přesnější), nebo se to musí tahat spouští (rychlejší, ale hrozí stržení)?

2. Je povolené při přebíjení zvednout hlaveň a vyklepnout vystřílené patrony, nebo je to bráno jako porušení bezpečného úhlu? Vystřílený revolver s vyklopeným válcem je sice ze své podstaty bezpečný, ale nerad bych si vysloužil DQ hned na první pokus.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#2 » úte 8. dub 2014, 11:42

1. Myslím, že na LOSech vídám obojí. Jak SA tak DA střelbu. Nemyslím, že by v tom byl problém. Pokud to pravidla, nebo situace, neupravují, je to fuk...

2. Asi je otázkou, KDY hlaveň zvednout. Dle mého názoru tedy nejprve vyklopit válec a pak zvednout a vysypat, nikoli obráceně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » úte 8. dub 2014, 12:04

1) ano, je možné střílet v SA ale budeš pomalý. Je potřeba DA spouštění nacvičit a pak ho spousta lidí používá i na mířenou.

2) ano, revolver s vyklopeným válcem můžeš obrátit ústím hlavně "k nebesům", jen dávej bacha ať to neuděláš dřív.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#4 » úte 8. dub 2014, 12:49

Dík za odpovědi, docela jste mě uklidnili. Chtěl bych zkusit Čelákovice s revolverem, když je to ta speciálka pro revolvery a malé zbraně, a nerad bych ztropil nějaké "fó pá"...
Možná ale bude lepší v dubnu provětrat Maka, a s revolverem si to do května nasušit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 8. dub 2014, 16:31

Jestli nemáš mistrovské ambice, tak hodinka sušení by měla stačit na to, aby si mozek proces přebíjení zautomatizoval. Teď v sobotu se střílelo vzhůru nohama a to s přebíjením revolvérku byla docela makačka na bednu, aby si člověk nevysypal patrony z válce ;-)



Milan Praha
Příspěvky: 3

Příspěvek#6 » ned 20. dub 2014, 09:43

Zdravím,
protože vlákno na malý revolver je zamčeno, tak píši sem, abych nezakládal další vlákno.

Střílíte někdo LOS s revolverem a jste z Prahy? Byli byste ochotni se případně sejít na AVIMu nebo jinde a chvíli si o tomto promluvit ? Jde mi o to co je reálně potřeba atp. Nosím SW Airweight ale nemám s ním dobré střelecké výsledky, prostě mi nějak nesedí a na mířenku - mám uplně něco jiného. Zvažuji buďto na nošení přejít na pistoli, které mi sedí obecně více (G26) nebo to zkusit zlomit a LOSem se s SW zžít + logicky více s ním trénovat.
Předpokládám že je nutností pořízení speedloaderů a pouzder na ně.

Uživatelský avatar
joerg.s
Příspěvky: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 25. kvě 2014, 05:07

Milan Praha píše:Předpokládám že je nutností pořízení speedloaderů a pouzder na ně.



No, nikdo tě k tomu nutit nebude... Ale jestli nechceš na každé stage strávit minutu jen přebíjením, tak asi bude vhodné se po nějakých speedludrách podívat :idea:



Milan Praha
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » ned 25. kvě 2014, 08:05

tak už mi dorazily jetloadery, jde to s nima dost dobře, jen to chce ještě poladit pouzdra na ně a jiný styl střelby než jsem zvyklej

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů