Účast střelců se ZP mladších 18 let

Moderátor: LOS vedení



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » pon 21. dub 2014, 19:14

Ahoj rád bych začal dělat LOS ale nevím podmínky. Mohu soutěžit i když mi není ještě 18 ale mám zbrojní průkaz (B) ?



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#2 » pon 21. dub 2014, 19:27

http://los.zbranekvalitne.cz/pravidla/pravidla-los/ Pokud vidím, omezení je tam na držitele ZP. O věku nic nevidím. Jinak je spousta info zde i na lexu.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 21. dub 2014, 20:42

A na svůj zbroják držíš krátkou a střelivo? Nevím, zda pravidla s takovou eventualitou počítala. Nejlépe bude kontaktovat pořadatele konkrétní soutěže.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#4 » pon 21. dub 2014, 21:09

I to je, myslím, řešitelný... Zbraň dostane od dozoru na startovní čáře, v průběhu střelby dozoruje rozhodčí, po dokončení situace zase odevzdá svému dozoru... Například... Ale jistě bude vhodné se septat někoho kompetentnějšího...



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#5 » pon 21. dub 2014, 22:39

Zdar problém to být nemusí.
Když si vybereš závod bývá tam kontakt na pořadale nebo ředitele
navíc se to dá napsat do poznámky, takže napiš co a jak dopředu, až dostaneš odpověď registruj se.

Na začátek bych si asi dal nějakou klubovku nebo losík je toho dost v každém koutu republiky.

Za většinu rozhodčích se dá napsat, že se o začátečníky pečuje.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#6 » pon 28. dub 2014, 21:33

Asi není tajemstvim, ze nam tam chodi i mladsi strelci bez ZP, za které ruci jejich (vetsinou) otec.
Ale poradatel si muze dat podminku, ze jen drzitele ZP.
Lecktera strelnice zbran pujci, pokud je clovek držitelem ZP.



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#7 » úte 29. dub 2014, 09:00

Ahoj,můj osobní názor je,že na závodech by měl mít střelec zbroják.je to jen závod,kde jakákoliv újma nejde na vrub tatínkovi,nebo rozhodčímu,který takového střelce odpíská,ale řediteli závodu.Jestli si Honzo dobře pamatuješ,tak na jednom závodě jsem odmítl pískat hocha bez zp. a nemyslím si,že jsem udělal chybu.osvěta je fajn,jen musí mít taky nějaký hranice..



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#8 » úte 29. dub 2014, 18:13

Zdar
tazatel píše že ZP má, nemá 18

Honzo Kapoune už jsi napsal nějakému pořadateli ??????????

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#9 » úte 29. dub 2014, 22:04

Adis> ano, jedna dvojice "otec zacatecnik, syn ani to ne" by z ostreho LOSu letela asi smahem. Tady se jednalo o benefici...
Naproti tomu 3 dvojice "otec, zkuseny strelec se ZP a sikovny syn bez ZP" (obcas dokonce otec+dcera) uz nam na LOS jezdi a s nikym z nich neni problem.



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#10 » stř 30. dub 2014, 09:00

Ono kdysi bylo jméno Kapoun ve střeleckém sportu docela známé, nemýlím-li se.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů