Dotaz k pravidlum

Moderátor: LOS vedení

Albert

Příspěvek#46 » pon 23. říj 2017, 21:29

Pelanj: dvojitý opasek ala IPSC, kde je vnitřní část upevněna v putkách a vnější část nalepená na vnitřní, tvoří jeden pevný celek a to celé dohromady je tedy fixováno v poutkách kalhot/sukně. Výše vyfocená věc nevypadá že by šla neoddělitelně spojit s poutky kalhot/sukně.

Mac.42

Příspěvek#47 » pon 23. říj 2017, 22:47

no, a nedaly by se tam prostřihnout díry tak, aby vložený opasek vstupoval dovnitř a byl provlečen skrze poutka kalhot (třeba v těch prošitích na 4. a 8. hodině), což by spolu s provlečením vpředu na 11. a 1. hodině vyhovovalo pevnému spojení v pravidlech, a současně i požadovanému účelu bederáku?

pelanj

Příspěvek#48 » úte 24. říj 2017, 05:39

OK, díky, rozumím. Suchý zip stačí.

Albert

Příspěvek#49 » úte 24. říj 2017, 06:14

Mac42: a nebylo by jednodušší vzít si normální kalhoty a normální opasek ;-) .... než vymejšlet 3,14čoviny ...

Quirinus

Příspěvek#50 » úte 24. říj 2017, 07:24

Albert: Pro zdravého člověka určitě ano, ale kolega má zdravotní problémy a jen se snaží najít cestu, aby to mohl nosit na pružných kalhotech bez poutek a zároveň vyhověl bezpečnosti. Co je na tom špatného? Že to vypadá "takticky" a ne civilně? Na to bych se s prominutím vy****.

Když si např. na kalhoty našije na 3 místa něco, čím by to spojil s D-kroužkama, tak pravidlo o 3 pevnýc bodech splní. Věřím, že zkouškou bezpečnosti by prošel s prstem v nose a o skrytosti nošení rozhoduje správně zvolená délka a velikost bundy, ne typ opasku a pouzdra.

HawkCZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » úte 24. říj 2017, 07:51

coffee píše:Nevím, co to bylo za instruktory a nakonec jejich názor není důležitý, ale opasek nesplňuje podmínku pravidel. Rozpor není formální, ale faktický. S vybavením nesplňujícím podmínky pravidel nelze připustit do závodu.

Ten instruktor jsem byl já. Nemožnost použít běžný opasek / kalhoty mi byla vysvětlena ze zdravotních důvodu. V takovém případě záleží na hlavním rozhodčím / řediteli závodu, zda střelce s takovou výbavou připustí do závodu.

Dle pravidel se shodneme, že tato výbava nevyhovuje.
Naposledy upravil(a) HawkCZ dne úte 24. říj 2017, 08:08, celkem upraveno 1 x.

Carloss

Příspěvek#52 » úte 24. říj 2017, 08:08

Njn... Podle neúplných informací se prostě těžko posuzuje. Pak to jistě záleží na rozhodčím. Kdybych to zdravotní hledisko věděl, ani první koment bych nepsal.

martens73

Příspěvek#53 » úte 24. říj 2017, 08:54

jen to shrnu:
1. ano, mám chronický zdravotní problém, který mi otravuje život a koníčky. řeším to s doktorama, ale nevypadá to zatím na jednoduché a rychlé řešení
2. takže hledám schůdné alternativy - strečové kalhoty nebo našitá poutka na něco volného moc nefungují, pásek pak stejně blbě drží
3. tenhle návlek stál směšných 600,-, proto jsem po něm sáhnul jako po jednoduchém, funkčním a levném řešení na různé kurzy, kde chci, aby mi pistole držela jak má, dalo se správně tasit atd.
4. buď na LOSu občas někde přimhouří oko a nechají mě s tím zastřílet, nebo holt ne a pak budu vymýšlet dál, pořídím si ledvinku, která je povolená, zkusím si nechat ušít speciální kalhoty na zakázku apod.
5. pořád můžu na tepláky přišít tři poutka a je to podle pravidel v cajku - návlek má na 9, a 3, hodině prořezy pro zavěšení stehenních pouzder a tamtudy poutka provlíknu za opasek - budou tam k ničemu, ale bude to podle pravidel
6. tady už na tom asi víc nevyřešíme ;-)

coffee
Vedení LOS

Příspěvek#54 » úte 24. říj 2017, 18:28

martens73: když vyřešíš spojení s kalhoty, pak se to dá připustit.

HawkCZ: OK, je potřeba vzít v úvahu, že něco jiného jsou tréninky na LOS a příprava a jiný přístup je na závodech, kde mají pravidla prioritu.

PaF

Příspěvek#55 » úte 24. říj 2017, 19:04

Souhlas. Je spojen s kalhotami, dvoudíl by vadit neměl. Jen na něm pak nesmí být to pouzdro, které k němu v IPSC patří :-).

2 Carloss Je to návlek na opasek. A ano, fotografové mívají něco podobného dost často, zejména reportéři.

pista1

Příspěvek#56 » úte 24. říj 2017, 20:25

Jen si tak říkám, jestli by ten problém nevyřešili velmi volné kalhoty s pořádným koženým páskem kterej by byl volně a přesto držel tvar. A celý to zavěsit na pořádný kšandy čili šle? ;)

PaF

Příspěvek#57 » stř 25. říj 2017, 19:08

Neřešil bych to, pokud jde o zdravotní důvody. Vím, co to je. Taky mám někdy pod kalhotami bederní pás s dlahami. Ale sehnat tak široké gatě už není prča. :-)

Zpět na