Zbraně v divizi MPi

Moderátor: LOS vedení



AK
Příspěvky: 17

Příspěvek#1 » stř 28. kvě 2014, 18:03

Jestli jsem dobře pochopil pravidla LOS pro divizi MPi a přílohu č.6, pak pistole CZ 75 Compact do této divize nespadá. Má sice délku hlavně 92,5 mm, ale dvouřadý zásobník. Je to tak, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2 » stř 28. kvě 2014, 18:47

Je to tak.
Spadaji tam zbrane s hlavni do 90mm vcetne + vyjmenovane v příloze.
Je to prave tech 90mm, aby se tam nevesel zadny compact (K100 P1, CZ 75 compact, G19, HK USP compact apod...)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#3 » sob 3. led 2015, 16:18

Můžu se zeptat, zda do MPi spada taky Walther P22? tj malorážka? V pravidlech sepíše min .22, takže asi ano že? Mám tohohle mazlíka a rád bych se LOSu někdy zůčastnil.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#4 » sob 3. led 2015, 16:25

rekl bych, ze spada do velke pistole
do LOSu urcite jdi, ja se ho ucastnil (presneji LOSika) s cz75 d compact a nijak jsem se necitil znevyhodnen
a hlavni je co? hlavni je si to uzit a idealne nikoho nepotrelit :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#5 » sob 3. led 2015, 16:39

Mnoo do velke nespada urcite, tam musi byt min ráže 6,35. Walther by měl mít hlaven 87 mm, tj do 90mm se vejde. Jen není uveden v tom seznamu co je v pravidlech.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#6 » sob 3. led 2015, 17:53

Walther P22 patří dle současných pravidel do divize Malá Pistole. Vzhledem k ráži . 22 nemůže být použit v divizi Pistole. Protože má hlaveň délky 87 mm, není jmenovitě uveden v příloze 6, a to z důvodu, že splňuje podmínky délky hlavně, což už napsal cmk v květnu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#7 » sob 3. led 2015, 21:48

Aha sem tu nove, tak sem to co psal cmk v kvetnu nevidel. Kazdopadne diky za potvrzeni. Zajdu se na nejaky LOS podivat a zkusim to zatim s timhle.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#8 » stř 7. led 2015, 15:14

Blacky: Pravidlům tahle zbraň zajisté vyhovuje, ale na LOS jako takový IMHO moc vhodná není. V hodně situacích se střílí na plechy a s těmi má občas problém i 9 Br, o 7.65 Br nemluvě. Pokud máš, vezmi si něco silnějšího ;)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#9 » stř 7. led 2015, 16:09

Mnoo jasny. Plech to neshodi, ale nebudou počitat i cinknutí? Mám pak už jen Tango v 45.acp (resp je manželky)

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#10 » stř 7. led 2015, 16:40

Ufff, co začít LOS tím, že si 1.přečteš pravidla, 2. zajdeš na nějaký podívat? Jak bys chtěl v tom rachotu, kdy se mnohdy vedle sebe střílí na několika stanovištích najednou poslouchat cinknutí, navíc z malorážky?

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#11 » stř 7. led 2015, 17:49

PS - tím bodem 1. se neodkazuji na zařazení zbraní do kategorií (o zařazení do MPi se zde ostatně vedou nekonečné debaty), ale na to, že podle pravidel se kovový terč považuje za vyřešený, když leží.....

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#12 » stř 7. led 2015, 18:27

Začal sem LOS (začnu) tím, že za 1. sem si pravidla přečetl. za 2. a taky postesknutí několika lidí, že v této kategorii je málo lidí. Tj. si říkám, že bych to tak podpořil. Tj. ověřuju, zda to P22 splňuje. Za 3. se půjdu podívat ( taky sem napsal) a poptat. Když mě s tím vyženou, tak vyženou. Jelikož mám poblíž jen jednu menší střelnici, kde se nestřílí víc stanovišť najednou, tak i to cinknutí třeba bude slyšet. Ano padnutí terče je podmínkou v pravidlech, což ofšem zcela diskvalifikuje takřka vše pod 9mm (jak píše fixfokus i ta stím někdy má potíže, pokud je terč samodomo vyrobený kus železa). A de-fakto to popírá podstatu LOS. Takže se na to holt zeptám a bud mi vedoucí závodu udělí výjimku, což může, nebo ne. Střílet mě nechá. A mě jde o vlastní zdokonalení v ovládání zbraně ne o honění bodů do tabulky. Takže will see :)

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#13 » stř 7. led 2015, 19:30

Omlouvám se, jestli mé předchozí příspěvky vyzněly příliš drsně, nemyslel jsem to až úplně tak :twisted:

Sám se po pár odstřílených závodech rozhodně nemohu považovat za nějakého přeborníka co všechno ví a zná, ALE jsem přesvědčený, že krátká malorážka a LOS nejdou dohromady. S touto zbraní nemáš šanci kovový terč shodit, což je základní předpoklad pro "vyřešení" situace. Není to o samodomo terčích, většinou se dají nastavit. Záleží na tom, jak velkou práci je ochoten / schopen si s tím organizátor dát. Pokud by ale měly padat při zásahu .22 tak by asi nesměl ani foukat vítr ;) Rozhodně jsem neviděl závod, kde by byla kalibrační zbraň ráže .22 (to nastavování by fakt byla pakárna). LOSu se celkem pravidelně účastní chlapík se Škorpíkem (7,65) a ten musí dávat na kovy double, aby mu padaly...
Co bych si dokázal představit je, že když bude organizátor opravdu hodně vstřícný, tak tě pustí na postavenou střelnici mimo čas závodu (před / po).

V každém případě ti přeji, ať tě LOS chytne a rozšíříš řady pravidelných účastníků. Jen, i když to teď evidentně nechceš slyšet to v tom případě podle mne bude s jinou zbraní :mrgreen: .

M.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#14 » stř 7. led 2015, 19:34

Blacky: Obávám se, že jsi to špatně pochopil. Postesknutí, že je v MPi málo lidí neznamená, že při závodech se udělují výjimky z dodržování pravidel. To by bylo dost nelogické. Střelci s rážemi pod 9 mm ví, že se musí do kovových terčů trefit vícekrát pro dosažení shození terče. Neznamená to však, že ráže pod 9 mm L jsou diskvalifikované (předpokládám, že jsi myslel spíše znevýhodněné). Ne každé zasažení kovového terče znamená, že jsi jej vyřešil. Zóna úspěšného zásahu tvoří ve skutečnosti u velkého popra jen necelých 40 %. Vyhodnocení zásahu .22 je tedy nereálné. Navíc by bylo podstatným zvýhodněním proto ostatním střelcům. Kalibrace kovového terče na ráži .22 LR je nestandardní. Někdy jsou používány vysoké popry i s oblečením, takže tam nefunguje ani to cinknutí. Jak by jsi chtěl vyhodnocovat takové terče?
Střílet s tím můžeš, ale kovové terče, i když ciknuté, budou hodnoceny jako nevyřešené.
Podstatou LOSu je naučit střelce střílet za určitých podmínek a navíc střílet přesně. Ne každý zásah znamená úspěšné vyřešení terče.

Mezitím mne předběhl Majkl, který v podstatě uvedl totéž.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#15 » stř 7. led 2015, 20:06

V poho.

Je mi jasný, že kalibrovat na .22 je skoro nemožný. To sem ani nemyslel. Ad oblečené terče/cinknutí/ dvoustřel atd. JJ beru asi je to fakt blbina, ale stejně to zkusím .)

diskvalifikace - ano myslel sem znevýhodnění.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů