OT - sloucene prispevky MPi z jinych diskuzi

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » pát 3. říj 2014, 10:17

Jo ale nejrozšířenější je devitkova Alfa na klipy a SW19. Pětiraňákem střílí snad jen Pták. A největší propagátor omezení střílí osmiranum. (sorry PaFe, já musel :-) )



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#17 » pát 3. říj 2014, 10:19

Bingo :lol: Trošku to smrdí alibismem tady psát,,kdo chce krabici,ať ji vyrobí,jestli se to v praxi ověří a lidi to budou chtít ,, .....Celkem logicky,kdo se bude chtít vzdát zvýšené kapacitě G26, případně Rami ?! Pokud tedy má jít malou pistoli, proč nepoužít to,co je už praxí ověřené a vyzkoušené třeba v zahraničí ? Malá pistole je definována jako j e d n o ř a d á, případně ještě omezená rozměrem krabice ? Většina těchto zbraní má kapacitu zásobníku kolem 7 - 8 nábojů, což semozřejmě je značná nevýhoda oproti zbraním s kapacitou 12 - 14. Stálé omílání keců,že pořadatel má možnost omezit, nic neřeší. Podle mého názoru,pokud se tedy má cokoli měnit v divizi MP, a nejen v ní,musí se to změnit v pravidlech soutěží LOS,nastavit tím jasná pravidla a ne to nechat na lidové tvořivosti pořadatelů, případně všelidovém referendu :D Majitelé prcků by tímto měli rovnější pozice při závodech,ovšem zároveň by remcali COOL obranáři,že je to proti lidovosti,nějaké preambuli, jak nosí, a podobné jiné píč-viny. Jestli se to někomu líbí a nebo ne - LOS je sportovní disciplína s prvky obranné střelby a jako ostatní sportovni disciplíny si zaslouží rovné podmínky a pravidla pro všechny.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#18 » pát 3. říj 2014, 13:19

ianraider píše:...
Stálé omílání keců,že pořadatel má možnost omezit, nic neřeší. Podle mého názoru,pokud se tedy má cokoli měnit v divizi MP, a nejen v ní,musí se to změnit v pravidlech soutěží LOS,nastavit tím jasná pravidla a ne to nechat na lidové tvořivosti pořadatelů, případně všelidovém referendu :D
...

Přesně :!:

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#19 » pát 3. říj 2014, 14:07

a) K MRe - aby to od Steinera někdo nepochpil jako "nadsázku" - na rocnik 2014 se zrusila omezeni pro MRe :-)
b) sam Steiner pise "zavody typu 10 a dost"
c) takze A+B dokazuje, ze "poradatel ma pravo omezit" není omilani kecu...
MRe tedy budiz důkazem (bez kecu proverenym), ze "volna pravidla" + "volna ruka organizatorum" = "spravna cesta"
Vsechno ostatni jsou jen kecy.

Male jednoradaky uz se testovaly - Kapesni pistole v Cekanicich. Ten argument uz tu padl a byl vyvracen. Tam to mohly strilet i mrnave revolvery v jedne skupine - a presto to pro nezajem umrelo.
Kdo chce tedy nechat umrit divizi MPi, pokusi se ji co nejvic "orezat".
To je taky další bez kecu prokazany fakt.

A posledni odstavec k alibistickejm kecum.
Me prijde alibisticke navrhovat omezeni pro strelce a praci navic pro organizátory, kdyz vim, ze me se to nedotkne... Ja si proste neco navrhnu, schvalim a vsichni kolem se starejte a makejte... Sorry, o Maale strane a Bruselu uz jsem tu jednou psal. Tam tech alibistu sedi dost.
Tady to není prokazane a necham na ctenarich, at si udelaji názor, jestli je alibismum:
"me se to sice nelibi, ale kdyz to chcete prosadit, vyrobte to, odzkousejte to a kdyz se to ukaze jako funkcni, schvalime to a vyrobite toho ještě 10ks"
nebo
"ja jako chci, aby to bylo omezeny vic, aby na to byla potreba vyrobit nejaka vec, jen ji jeste nemam vubec zmerenou, ale ja ji vyrabet nebudu, to at zaridi jini, ja to jenom jako vymyslel, ze by to asi bylo dobry".



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#20 » pát 3. říj 2014, 14:29

Oukej, takze vsechno jsou podle tebe jen kecy... V tom pripade si dovolim odpovedet na puvodni otazku tohoto tematu: Ne, zajem nemam.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#21 » pát 3. říj 2014, 15:08

Dovolim si poznamenat, ze pojmy "alibismus" a "kecy" jsem nezminil prvni.
A na 2 prikladech jsem ukazal, ze to nejsem ja, kdo kecama a alibsmem argumentuje...
Jestli si tohle beres osobne, pak jsi ucinil spravne rozhodnuti - reditel musi unest tihu i nesmyslných argumentu, které na nej jdou. Tys neunesl argumenty, ktere se netykaly primo tebe :-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#22 » pát 3. říj 2014, 16:13

EDIT: smazáno, sorry :oops:



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#23 » pát 3. říj 2014, 16:26

2 cmk: nechápu, proč tu stále omíláš ředitele LOSu, já nikde netvrdil, že se o tenhle post chci ucházet :) Osobně si nic neberu, jen nehodlám ztrácet čas v diskuzi, když mi přijde, že z tvojí strany vlastně ani není zájem diskutovat... Ještě bych podotknul, že jsem se naopak ve svém posledním příspěvku snažil vrátit diskuzi zpět k tématu... Takže v poho ;)

doplnění: Za svým názorem ohledně omezení délky hlavně a ládování zásobníků si stojím. Moje zkušenosti ze závodu "10 ran a dost" jsou prostě takové, že omezení počtu nábojů v zásobníku nevadilo nikomu, s kým jsem se tam bavil... Nebo to alespoň nepřiznal veřejně :)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#24 » pát 3. říj 2014, 19:21

Vezmu to trochu ze široka.
Je otázkou, co rozumět pod názvem malá pistole. Svého času se to nazývalo záložní pistole, což byl historický omyl, protože pak by střelci měli nosit zbraně dvě a zbraň používat až jako záložní, tedy uloženou jinde proti hlavní zbrani a bla, bla, bla ...
Po plamenných diskuzích se dohodla změna na logičtější název divize malá pistole. Jestli si dobře pamatuji došlo k malých úpravám rozměru hlavně, ale i tehdy se k tomu vedla komplikovaná diskuze. Když odbočím ke konkurenční soutěži (IPSC), tak u lidové divize Production je prostě vytvořen seznam zbraní, které jsou v té nejjednodušší divizi poveleny, tedy žádné rozměry, žádná krabice. Zbytečně vyšlapáváme cestu někde, kde již někdo jiný cestu prošlapal. Náznak je obsažen v příloze 6 Pravidel LOS, ovšem spíše ve formě výjimek zbraní s hlavní delší nad 90 mm. Omezení délkou hlavně je totiž velice zavádějící. Když jsem porovnával data různých zbraní (ČZ, Glock, Kahr, Kevin, Walther, S&W) tak i pistole s krátkou hlavní může mít velikost velké zbraně - např. téměř 17 cm při délce hlavně pod 9 cm, je to více otázka konstrukce zbraně. Co je však společné malým pistolím (compactům) je výška max. 12 cm, což má samozřejmě dopad do kapacity. A především kapacitou se u malých pistolí zaklínáme, takže proč jednoduše nestanovit kritérium max. kapacity v základu (dle výrobce), čímž zjevně půjde o zbraně se zásobníkem na max. 12 nábojů a neměl by být problém vytvořit seznam pistolí v divizi MPi. Pokud bude snaha srovnat podmínky pro více zbraní, stanovit nabíjení na 7 ran, čímž dostávají šanci i kapesní pistole. Což může být formou doporučení v pravidlech.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#25 » pát 3. říj 2014, 20:29

cmk - mě nevadí a i jsem to navrhoval,v divizi kterou střílím, omezení počtu nábojů. Připadá mě to přinejmenším zajímavější,zábavnější,a jak je i vidět,nejen mě :lol: Zkus tedy nastínit i ostatním, jaké Ty jsi měl protiargumenty. Neříkal jsi náhodou Ty,že je to omezování střelce,že to nikam nepovede,že lidi toto odradí ,že všichni nosí max, atd ?? Jak vidíš,na závodech kde to je takto upravené tohle lidem nevadí,a mají i nadále zájem .... :mrgreen: Pokud se vrátím k omezení u velké pistole, nepatřím k ,,tripl-menům,kteří kalí 3 a více ran na jeden terč na 3 metrech. :lol: Mě většinou stačí na tvz.obranářské situace (2-4 terče ) 4 - 8 ran, a ani mě nevadí přebíjet ( beru to jako prima nácvik ) :lol: A pokud v IDPA mají omezení v divizi 1911 8/45 ACP a v ostatních zbraních max 10 na zásobník - mě osobně je tato myšlenka blízká a líbí se mi. Coffe to popsal přesně a výstižně - seznam zbraní v základu,pro srovnání podmínek určený počet nábojů u všech,včetně všech používaných zásobníků.A klidně i ve velké pistoli. Bastard, který má 90 mm hlaveň a k tomu full size pažbu bude určitě skvělá zbraň v divizi MP :lol: :D

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#26 » ned 5. říj 2014, 12:32

U.S. omezeni na 10 ran je tam proto, ze v pulce státu ještě plati priblblej zakaz high-cap zasobniku.
Co Tobe staci nebo nestaci, to je tva věc. Jestli Te bavi prebijet, prebijej, pokud ti staci 2 rany na terc, uzivej si to...
Porad nevidim duvod omezovat tim, co bavi tebe, ostatni - pisemnym narizenim formou pravidel.

Ohledne vysky zbrane a seznamu - plati totez, co v pripade krabice.
Je potřeba to dat dohromady, sepsat, odkouset, zjistit, co to sebou prinese bokem, o cem na zacatku nemusime mit tuseni a pak to lze dat do pravidel, stanovit, kdo je zodpovedny za udrzovani seznamu, kdo bude schvalovat, jak casto apod...

Az bude novy reditel, muzete to s nim probrat :-)



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#27 » ned 5. říj 2014, 15:24

Možná bys měl vědět,že v IDPA pravidlo max 10 platí a stří i ta ,,druhá,, půlka států :lol: Asi ze solidarity.....

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#28 » ned 5. říj 2014, 15:56

Jestli ono to neni tim, ze maji jedna pravidla pro cely U.S. :-) Tak to hold sjednotili podle tech, ktery maj tu nejvetsi smulu...



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#29 » ned 5. říj 2014, 18:46

Desítky států,v každém tisíce střelců - sjednocená pravidla pro všechny státy - a nevadí jim sjednocená pravidla a asi zřejmě nemají důvod pindat , že to někoho omezuje ? ! :shock: Čím to asi bude......



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#30 » ned 5. říj 2014, 20:59

... že nemají ředitele?

:lol: :lol:

sorry, ale musel jsem :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů