OT - sloucene prispevky MPi z jinych diskuzi

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#271 » pon 24. lis 2014, 15:42

ianraider píše:cmk - jde zde o diskuzi,jak přiměřeně narovnat nepatřičné rozdíly v divizi MPi.

Diskuze je to tom, zda-li jsou ty rozdily nepatricne (jestli je skutecne vůbec problém, ze G26 nastupuje proti P239) a o tom, zda-li to tak všichni poradatele mají delat povinne nebo dobrovolne (tedy zda-li to dat do pravidel ci nikoliv).

Postavení některých zbraní v této divizi je prostě špatné a zbraně v MPi s jednořadým zásobníkem jsou ve značné nevýhodě oproti ,,plnotučným,,

A je spatne, protože je spatne :-) Kdysi, když jsem zacal strilet, vlastnil jsem Brno Arms ZPT-01 - coz není nic jiného, nez Alfa Defender. Když jsem zjistil, ze jsem s touto zbrani v nevyhode, presel jsem na jinou. Na noseni i na sport. Takze další, o cem je diskuze, má-li byt LEX tim, kdo na urovni sportu omezuje lidi s modernějšími zbraněmi, nebo tim, kdo ukazuje, ze jsou modernejsi zbrane.

Tvůj příklad z MČR je dost úsměvný...

Procpak?

Ano ,v závodě 10 a dost měli všichni stejný počet nábojů v zásobníku a tudíš nikdo neměl výhody pramenící z velké kapacity oproti malé (mino některých MPi v úchopu ). Rozhodovalo se tedy střeleckými schopnostmi. Pokud toto nechápeš,.....

Ja to prave chápu. A presto to dopadlo uplne stejne jako kdekoliv a kdykoliv jinde i bez omezeni.
Nikdo nikomu nic nenařizuje,jde především o diskusi,jak něco ,co zřejmě zvýhodňuje některé zbraně oproti jiným,je nesportovní - srovnat.

SROVNAT = NARIDIT POVINNE V PRAVIDLECH NEJAKOU FORMU OMEZENI.
Nebo je cilem něco jiného?
Ve vybaveni strelcu je tisíc a jedna věc, které je zvyhodnuji.
Někdo ma vetsi zásobníky. Někdo ma lehci spoust. Někdo ma lepsi strelivo. Někdo ma celkove lepsi zbran, někdo lepsi pouzdro, někdo lepsi obleceni, někdo lepsi fyzicku, někdo vyssi/nižší postavu.
Pokud prijmu vetu [i]"co zřejmě zvýhodňuje některé zbraně oproti jiným,je nesportovní" do slova a do pismene, vratime se argumentacne o par stranek dozadu a pakliže to myslis skutecne doslova a vazne, nezbyde ti, nez privizt na závod tolik zbrani, kolik je situaci a každý si kazdou situaci odstrili jednou a tou samou zbrani, kterou bude brat ze stolu. Jinym zpusobem je totiz jaky-koli závod nesportovni.

Znovu se zopakuji...
Nikdy jsem netvrdil, ze vic naboju není ZADNA nevyhoda. Jen jsem tvrdil, ze se to precenuje a ze primarne je to o rukách a hlave.
A když tu někdo nacal filosoficke staveni se k problemu - cely ten spor vlastne vzniknul kolem jedne věci...
Paklize vidim, ze par lidi ma zbrane s vyssi kapacitou zasobniku nez ostatní, mam 2 moznosti.
a) zpřístupnit co nejvic podobných zbrani co nejširšímu okruhu lidi, aby to tak mohli mit všichni, kdo chteji
b) zakazat tem, co tu moznost mají, aby ji vyuzivali.
Ja ze sve podstaty hlasuji pro A (vim, ze jsme minimalne 4).
Ty ze sve podstaty patrne hlasuješ pro B (taky vis o několika dalších lidech).
A zbylých 20 lidi, kterých se to tyka, si asi říká - o cem se to sakra hadaj... Není to jedno?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#272 » pon 24. lis 2014, 15:55

Ptak>

Cekanice - to bylo v dobe, kdy tam LOS byl stabilni 6x do roka a jezdilo na nej hodne lidi.

Ad % Pi vs. MPi - promin, ted trochu nerozumim.
Uz ted se vlastne musí prebijet a proto jsou MPi pomalejsi - tak co tu vlastne resime? :-)
Podle toho by byl totiz tedy ten problem jiz davno vyresen :-)
Nehlede na to, ze prave v 10 a dost, ac Pi mely omezeni na 8+1, tak situace byly postavene tak, ze to bylo uplne jedno a ze mohli mit všichni 6+1. Presto mame s MPi 81% a 82% na viteze Pi. A prebijenim to nebylo.



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#273 » pon 24. lis 2014, 17:24

pánové rád bych vás tímto upozornil, že pokud si potřebujete měřit neustále své ego atd... vynechte ze své diskuze střelnici Čekanice.

to jestli omezíte či neomezíte MPi nezáleží na střelnici v Čekanicích a jen to neustále poukazuje na vaší neschopnost se vyrovnat s tím že je 21 stol. vývoj zbraní jde i bez vašeho přičinění dál.

pokud chcete dělat nějaký hybrid v souměřitelnosti mezi LEXem a Legistelum, tak si proto laskavě najděte jiné přirovnání než závody v Čekanicích a omezování jedné divize na úkor umístění v celkovém průseku hodocení napříč divizemi a nebo se prostě naučte střílet já nemohu za to že některý jedinci každý rok střílí jinou divizi jen, protože se neumístil. "tohle neplatí na CMK"

a pro širokou veřejnost co to čte tohle je právě ten důvod proč už nadále nehodlám dělat pohárové závody v LOSu



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#274 » úte 25. lis 2014, 09:42

Citace CMK:
...A když tu někdo nacal filosoficke staveni se k problemu - cely ten spor vlastne vzniknul kolem jedne věci...
Paklize vidim, ze par lidi ma zbrane s vyssi kapacitou zasobniku nez ostatní, mam 2 moznosti.
a) zpřístupnit co nejvic podobných zbrani co nejširšímu okruhu lidi, aby to tak mohli mit všichni, kdo chteji
b) zakazat tem, co tu moznost mají, aby ji vyuzivali.
Ja ze sve podstaty hlasuji pro A (vim, ze jsme minimalne 4).
Ty ze sve podstaty patrne hlasuješ pro B (taky vis o několika dalších lidech).
A zbylých 20 lidi, kterých se to tyka, si asi říká - o cem se to sakra hadaj... Není to jedno?...

Můj komentář:
tak verze A je přece naprostý nesmysl. Že se objevují nové větší "malé" pistole přece neznamená, že budu divizi Malá pistole nafukovat, aby tam mohly stále větší zbraně. Proč? Protože si 1-4 lidi pořídili větší zbraň a z jakéhokoliv důvodu nechtějí jít do velké divize? Co to je za nesmysl! Mohou přece střílet LOS v Pi. A ještě k těm číslům. To co zde uvádíš není odraz reality. Já jsem zde uvedl zcela konkrétní čísla a ta vypadají jinak, takže to zde zopakuji:

"..Odpovědělo mi 20 lidí.
Odpověď A (střílel jsem, protože je na tomto závodě omezena kapacita) podpořili 4 lidé.
Odpověď A+B ( ..protože je na tomto závodě omezena kapacita + střílím MPi stále a kapacitu neřeším) podpořili 3 lidé
Odpověď B (střílím MPi stále a kapacitu neřeším) podpořilo 10 lidí
Odpověď B+C (..kapacitu neřeším + střílel jsem, ale omezování kapacity mi vadí) podpořili 2
Odpověď C (vadí mi omezování kapacity) podpořil jeden.
Jednořadých zbraní bylo celkem 6, dvouřadých 14..."

Takže nějakou formu regulace nábojů podpořilo 7 střelců divize Mpi, jednoznačně proti byl 1. Deseti to je jedno a dva byli mezi tím. Pro mne osobně je důležitý je také údaj o tom, že na závod, kde bylo omezení počtu nabíjených nábojů a je vyhlášen jako vstřícný vůči menším zbraním, přišlo 6 jednořadých zbraní.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#275 » úte 25. lis 2014, 11:12

a co tak přejmenovat MPi na compact (potažmoi i MRe)
založit novou divizi záložka a naspecifikovat ji aby byla opravdu pro zapalovače rozměrů Kevina (Kelteca apod.) s kapacitou o limitu 5ran a střílet to třeba dokupy s 5r revolverama u kterých by se omezil grip na nemožnost uchopu i malíkem

PS a povinně z kotníkovýho pouzdra :D

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#276 » úte 25. lis 2014, 12:25

Že se objevují nové větší "malé" pistole přece neznamená, že budu divizi Malá pistole nafukovat, aby tam mohly stále větší zbraně


Nikdo ale nic nenafukuje. Pravidla zustavaji stale stejna.

Co se tyce toho pruzkumu - uz jsem to párkrát psal. Respektuji jej. Do velke miry jej respektuji. Presto je potřeba si taky nahlas rict, ze cilova skupina byli "strelci, kterí cilene prijeli na závod prezentovany jako vhodny pro nizkokapacitni zbrane" a ze mezi nimi tedy nebyly jeste vetsi odpurci, nez jsem ja, ktery je ten jediny, ktery zaskrtnul moznost "strilel jsem presto, ze mi omezovani vadi". Presto rikam - ano, respektuji to, rozumim tomu, ze je zde skupina strelcu, kterí stoji o snizeni kapacity (a jako protivazny priklad davam skupinu strelcu, která o totez stala u MRe - procentuelne ta skupina byla dokonce vetsi). Kdyz proti tem 4+3 (A+B) postavime 2+4 (C+D) - (ti 3 další ve skupine D sdelim kdyztak privatne), jsme najednou na skoro stejnych cislech. A zase se muzeme handrkovat, kdo kolik ještě sezene lidi pro co. Radsi se na zaver zopakuji - ano, pruzkum respektuji. Ale...

Faktem je, ze co napsal 4mike lehce v nadsázce ma po dotazeni (nechat MPi jak je, zrusit MRe, místo ni udelat KZ = minirevolvery do 5r+minipistole po 5r) urcity potencial uspokojit zastance 5ran v MRe a zaroven Kevinare. Ale jako každý dobře mysleny napad i tady hrozi negativni dopady (pac by to byla v podstate skoro kopie Kapesni zbrane a ta dopadla, jak dopadla - navíc malorevolverari s 6ti ranakama by nas ukrizovali).

Ale stale se bavime dokolecka o tomtez a postup reseni jiz přitom byl popsan na predchozi strance.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#277 » úte 25. lis 2014, 13:35

MaloREVolverari se 6r by spadali do compact REV, nikoliv do pltotučnýho

čili přidat divizi pro superprcky a zbytek "malých" divizí přejmenovat na kompaktní a jejich pravidla nechat, jak jsou, nikoliv cokoliv rušit

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#278 » úte 25. lis 2014, 14:14

Zase moc divizí taky škodí. A štěpit dál ty malé divize by ve finále nebylo moc produktivní - to by se moc často lidi nesešli.
Kdybych s dnešními zkušenostmi zakládal novou střeleckou disciplínu s obsahem analogickým k LOSu, IDPA a různým Tactical cupům, asi bychrozdělil zbraně na (hrubý nástřel):
- sportovní pistole (lauf nad 114mm, hmotnost nad kilo, apod... - 2011ky, TSka, Shadowy, sportovní Tanfa - půl productionu a standard IPSC)
- služební pistole (lauf do 114mm, pod kilo - Glocky, K100, P09, P07, apod... - druhá půlka productionu)
- obranné pistole (pravidla v podstatě stávající jako MPi)
- revolvery
Ale to je moje osobní kdyby, to sem vlastně nepatří :-)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#279 » úte 25. lis 2014, 14:56

cmk: mně se to rozdělení v podstatě líbí, jen bych úplně vynechal tu první kategorii sportovní pistole :mrgreen: protože to do Obranné střelby moc nepatří ;)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#280 » úte 25. lis 2014, 15:04

Jsou lidi, ktere LOS bavi, ale jedina kratka, kterou mají, je TSko, Shadow, dvourada 1911ka apod...
Dost často jsou to velmi dobri strelci a neni na skodu mit tyhle lidi na zavodech :-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#281 » úte 25. lis 2014, 15:17

cmk: Čili vydělit sportovní pistoli ze služebek a na druhé straně sloučit revolvery?

Pokud se (1) pravidelně schází dost pistolí tohoto typu, aby vytvořili divizi, a současně (2) tyto pistole pravidelně obsadí celou bednu, takže střelci s běžnýma služebkama jsou skutečně znevýhodněni, potom taková divize má smysl. Nevím, nemám data, mám jen takový pocit, že G17 vidím na bedně dost často. IMHO bys vytvořil akorát divizi G17 a divizi Shadow :lol:

Proč rušit malé revolvery? Jsou to mazlíci, divize je pravidelně vypisována. Jen bych vyloučil PaFův osmiraňák (když si o to sám pořád říká praktickými ukázkami ;) ), jinak nevidím důvod ke změně ;)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#282 » úte 25. lis 2014, 15:40

Jezis marjaaa, to je naprosto teoreticka hypoteticka úvaha mimo toto tema... Vubec to nebudu resit...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů