OT - sloucene prispevky MPi z jinych diskuzi

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1 » čtv 2. říj 2014, 13:51

Poslední dobou je moda v divizi MPi sehnat zbran s vysokokapacitnim zásobníkem uz od distributora (HS-9 s 16 ranama apod...)... Jelikoz nejsem zastáncem omezeni, ale naopak soutezivosti, tak muj postup není takovy, ze bych rikal "kdyz uz ma někdo high-cap, je potreba to omezit" (tu moznost ma každý organizator v ramci briefingu). Naopak - je potřeba sehnat co nejvic konkurence... Dotaz tedy zni - byla by pro nekoho zajimava K100-P11 dodavana v zakladnim setu se zásobníkem z dospele zbrane, na kterem je botka, aby to dosedlo az k ramu? Něco, jako se v Brazilii prodava K100 CP380???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#2 » čtv 2. říj 2014, 13:57

Taky bychom mohli přemluvit glocka na výrobu série G26.33, kde bude v základu 2kg stojina, sada pružin a 33-ranný zásobník. :roll:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 2. říj 2014, 14:04

cmk: nejvyšší čas udělat "krabici", když už se divize jmeňuje "malá" pistole ;-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#4 » čtv 2. říj 2014, 14:10

Přesně tak. Pořadatel to neudělá, neb nechce dělat omezení nad rámec pravidel, nebo nechce poslouchat remcání střelců. Velká pistole s krátkým laufem a úměrně kratší záměrnou jde proti smyslu MPi. Klidně budu nabíjet G26 10-ranným zásobníkem (ten jsme dostali v krabici opravdu každý), aby měly šanci i jiné zbraně. Ale jediný takový všem za blbce ;)



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#5 » čtv 2. říj 2014, 14:41

Nápad s krabicí padl na Radě již před několika roky a můžete hádat kolegové střelci,kdo měl nejvíce keců,proč tuto alternativu nezkusit. :lol: Nejčastěji zmiňovaný argument - bude to drahé (a na kolika střelnicích by krabice byla ? ), kdo zařídí vyrobení, bude to diskriminační vůči některým střelcům,.....Samozřejmě chápu,že je lehčí nic nezkusit, pohřbít něco nového a dělat mrtvého brouka,případně čelit několika ,odborníkům, kteří remcají téměř vždy a na cokoli. Všechny pravidla,v jakémkoliv sportu někoho budou omezovat,ale pokud chci být v jakékoliv kategoriji,musím respektovat pravidla a přizpůsobit se jim. V IPSC je také krabice a nikdo neremcá...v divizi production je omezená kapacita zásobníku,a světe div se,závodníci ji akceptují...Tak proč by nemohla být v LOSu také definovaná krabice a nebo omezení kapacity zásobníků ? Na některých závodech jsme toto zkusili a zájem závodníků ukázal,že je to správná, přinejmenšim zajímavá alternativa LOS závodů.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#6 » čtv 2. říj 2014, 15:03

Tak jsme Ti, cmk, pěkně rozesrali téma, sorry :oops:
Takže k věci: ne, takovou zbraň považuji za popření smyslu MPi. Stačí mi, že v MPi mám v druhém zásobníku 21 nábojů :mrgreen:

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#7 » čtv 2. říj 2014, 16:23

Ještě bys nam, Iane, mohl rict, jak to doopravdy s tou krabici bylo :-)
Jaky byl zaver a jak se k tomu navrhovatele a podporovatele postavili...
Ono by mozna lidi zajímalo, ze zaver byl: "Kdo chce krabici, tomu se v nicem nebrani, necht ji vyrobi, at se to v praxi overi, jestli to bude fungovat a lidi to budou chtit a pripadne doladi". Vsichni zastanci krabice se na to svorne vysrali... Coz bych pochopil...
Ale nechapu tu nabubrelost o tom psat v duchu, ze někdo kricel proti...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#8 » čtv 2. říj 2014, 16:47

Mě se taky nechce krabice vyrábět :oops:
Co přidat jen omezení na výšku? S výkladem, který subkompakty tam bez botky vlezou a s botkou ne (stejně už dnes existuje omezení na první zásobník a výklad, co se teda smí a co ne). Kolik různých zbraní v MPi startuje? Když přijde někdo s nějakým exotem, tak se to přeměří pravítkem při prezenci a basta.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#9 » čtv 2. říj 2014, 20:53

Cituji:
Co přidat jen omezení na výšku?


Sorry, lidi, co maj tendenci furt neco dal a dal omezovat, zakazovat, ... Tech mame dost v Brusselu i na Maly strane a zcela ocividne to spolecnost jako celek vede do riti :-( (a mam pocit, ze to je IN uz snad vsude).
Odpoved na to mas v mem prvnim prispevku ve druhy vete... Proc si myslis, ze dalsi a dalsi omezeni v LOSu jakkoli prospeji?
Zaplat panbuh - ja uz to resit nemusim a tudiz nebudu :-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 2. říj 2014, 21:07

Za mě čistě osobně - divize máme proto, aby se nám nějak rozdělily zbraně, protože s prcky proti velkým by to bavilo méně lidí (pokud nechceme omezení, můžeme zrušit divize úplně, protože na ulici v reálné situaci a blablabla - už jsme zase s diskusí jinde). Mě osobně mrzí, že v divizi malá pistole nevídáme více opravdu menších obranných zbraní. Osobně se do divize MPi necpu, takže mě určitě každý nařkne, že to či ono, ale občas mi to taktizování v téhle divizi přijde trochu mimo. Nic osobního, ale zrovna ta zbraň v prvním příspěvku má dle mého s "malou obrannou pistolí" společného málo. Za mě mi to jen přijde škoda. Svého času jsem docela fandil iniciativě divize "kapesní pistole". Spolu se závody ≤10 se možná obliba tohoto směru zase zvýší.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#11 » čtv 2. říj 2014, 21:09

Protože s mnou navrhovaným omezením bude v MPi více konkurenceschopných zbraní, což může přitáhnout další střelce do této divize, aniž by to odradilo stávající.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#12 » pát 3. říj 2014, 07:47

Souhlasím s Markem, že pokud si nějak neuhlídáme divizi MPi jako opravdu "malou pistoli", tak už můžeme tuhle divizi zrušit úplně. Omezení ohledně délky hlavně schvaluji a klidně bych přidal i maximální počet nábojů, které mohou být naládovány v každém zásoníku. Já střílím s G26 a jako první zísobník beru 11r, pak sáhnu po 15r z G19 a jako poslední pak 10r. Tím, že by se omezilo ládování zásobníků, např. na max 7 nábojů, bych já osobně nic nezískal, ale pro MPi jako takovou by to bylo plus. Předpokládám, že bychom tam pak viděli víc LC9 a jim podobných malých zbraní.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#13 » pát 3. říj 2014, 08:01

2 cmk: Netuším jak moc poškozují divizi MPi omezení, ale jsem přesvědčen, že tebou propagovaný směr jí nepomůže. Pokud budu mluvit za sebe, tak MPi střílím právě pro tu malou kapacitu (v mém případě 10+1), která mě nutí přemýšlet, jestli a kde přebíjet, nebo střílet „krasopisně“ aby mi vyšel 1 zásobník, atd. Pokud se v MPi prosadí pistole s kapacitou 16 nábojů budu nucen dokoupit originální 14kový, ale spíš se vrátím do velké pistole, protože ve střelbě „velkou pistolí s krátkou hlavní“ nevidím žádný smysl.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#14 » pát 3. říj 2014, 08:31

pajapety píše:pokud si nějak neuhlídáme divizi MPi


Hlasis se na pozici reditele LOS? Z te se ti to bude hlidat nejlepe ;-)

Co se tyce kapesnich zbrani - ano, taky jsem fandil lidem, co se je snazili prosadit... Ale taky jsem jim rikal: "kluci, s opravdovejma mrnousema nikdo zavodit nechce, 2x vam prijedou lidi s Kevinem, zkusej si to a priste si zase vezmou něco většího"
A co se stalo? Par lidi prijelo párkrát s Kevinem ci LCPckem, zjistili, ze je to docela votrava s tim strilet závod a uz to zase jenom nosej.

O tom, jestli "vetsi omezeni divize" pritahne vic lidi, uz jsme se presvedcili v MRe.

Opakuji, ze stale ma poradatel moznost rict: "Na dnesnim zavode se vsude startuje s 5 naboji".
Pokud se Vam komukoliv nelibi, ze G26 pojme az 13+1 (po uprave zasobniku), RAMI 14+1 si HS9 16+1, uspořádejte si závod, kde tuhle věc eliminujete - místo psani na foru, ze je potřeba to omezit (ja chápu, ze psat je vyrazne jednodussi).

Jedina uprava pravidel, na kterou v tomto ohledu myslim je, ze pokud poradatel stanovi omezeni kapacity 1. zasobniku, musí byt omezeni shodne pro všechny divize (a mozna musí byt max 5 naboju). Je to z toho duvodu, ze pokud by se ofikl rozjel CS Pohar, tak ten by se pocital z vysledku napric divizema dohromady a pak by umele snizena kapacita jen nekterych divizi tyto divize znevyhodnovala.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pát 3. říj 2014, 10:01

cmk píše:O tom, jestli "vetsi omezeni divize" pritahne vic lidi, uz jsme se presvedcili v MRe.
Ano Honzo, přesvědčili.

Pohárové závody:
2011 - 6 střelců MRe
2012 - 6 střelců MRe
2013 - 6 střelců MRe
2014 - 18 střelců MRe

Nejen omezení v pravidlech, ale taky závody typu 10 ran a dost...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů