REGI MEMORIAL - vyzva a diskuze

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1 » čtv 29. zář 2016, 21:52

Vážení LOSáci,
za týden nás čeká akce, na které se coby střelci můžete vyřádit tak, jak na jiném závodě v ročníku ne. Jde o závod na 10 stagí a celkem 220 ran !!! Tak velký závod se ještě nepořádal.
Navíc nejde o střelbu jen jedním typem zbraně. Jde o kominaci dlouhé samonabíjecí, krátké samonabíjecí a sponzorského CZ Scorpion Evo 3, přičemž některé situace se budou střílet 1 zbraní, na některých bude kombinace dlouhá/krátká nebo EVO3/krátká.

Účastí na tomto závodu podpoříte rodinu po vojákovi, který zahynul při plnění služebních povinností - celý výtěžek dobrovolného startovného bude věnován této rodině.

Zároveň vyzývám rozhodčí LOS a případné ochotné pomocníky, aby se přihlásili do squadu rozhodčích. Nemohu Vám slíbit nic víc, než krev, pot a slzy - tedy spoustu tvrdé práce a dobrý pocit, že jste se podíleli na něčem užitečném. Stále ještě potřebujeme jak školené rohodčí LOS, tak helpery na situace a statistiky (lidi, kteří výborně uživatelsky zvládají excel).

Na závěr zvu i lidi, co si nechtějí zastřílet. Stavte se, podpořte dobrou věc, přijďte se podívat, jaké akce lze na základě LOSu uspořádat. Určitě nebudete litovat.

WEB závodu: http://www.regimemorial.cz
FB stránky: https://www.facebook.com/regimem
Přihlášky a další informace: http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/694/



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#2 » pát 30. zář 2016, 07:36

Ahoj Honzo,

neber to nijak útočně, ale když už jsi dal podnět k diskusi, tak by se slušelo napsat, proč se závodu nehodlám zúčastnit jako střelec a už vůbec ne jako rozhodčí.

Rozhodně tady nechci polemizovat o zásluhách Jiřího Schamse. To mi dozajista nepřísluší a každý si o něm může udělat svůj obrázek ze zdrojů dostupných nejen na webu. Jde mi o závod samotný.


Takže: Přihlásil jsem se jako dobrovolník-rozhodčí do minulého ročníku memoriálu a dost mě namíchly tyhle věci, které dostali rozhodčí za svou snahu od organizátorů "odměnou":

1) V minulém ročníku nebylo nikde jasně uvedeno, že rozhodčí nestřílí. Co jsem měl možnost vysledovat, spousta rozhodčích včetně mojí maličkosti o tom dopředu neměla ani tušení a dost je to nasralo. Uznávám, že teď už je to zcela jasně uvedeno v propozicích, ale stále nechápu, proč by si závod rozhodčí nemohli střelit.

2) Bezpečnost - chápu, že bylo snahou na závod přilákat nové tváře, ale to, co někteří na stagi předváděli se zbraněmi...

3) Tombola - ano je to drobnost, ale když celý den jako rozhodčí makáš na stagi, aby si ostatní mohli zastřílet, tak ti fakt zvedne náladu, žes byl jako rozhodčí pro jistotu vyřazen i z tomboly :D (Ačkoli tam bylo tolik cen, že se jelo minimálně jedno další kolo losování...)

4) Pro mě nepochopitelná "tlačenka" některých závodníků. Když později odpoledne přišla ta šílená bouřka, která totálně paralizovala celý závod, byla snaha přímo od vedení závodu, protlačit některé vybrané závodníky nedostřílenými stagemi, aby se dostali na bednu. To zvlášť u charitativního závodu opravdu nepochopím...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3 » pát 30. zář 2016, 12:42

Diky za ozvani...

Taky to neber utocne, jen uprimne...

1) V minulem rocniku bylo od zacatku receno, ze ROZHODCI NESTRILI a pokud se k Tobe ta informace nedostala, mrzi me to. Ale prave kvůli Tobe (protože uz ze dne zavodu vim, zes odjizdel nasranej) dnes KAZDEMU EXTRA rikam "rozhodci nestrili do zavodu" a opakovane to pisu na ruzna mista, aby nedoslo k tomu, ze 40 lidi to vedelo a 5 ne (z toho 4 byli mistni, kde se to mistnimu reklo pro domlouvani podminek a on nepredal informaci). Aby to proste vedelo všech 45 lidi.
A druha podcast te odpovedi: Regi memorial není bezny závod s kratkou zbrani, kdy všechno jede jak na dratkach, manipulace zabere 10 sekund před strilenim a 5 sekund po strileni a strili se do 12 ran na "kontaktni" vzdalenost. Je to mnohem narocnejsi a aby mohli strilet RO prematch, muselo by byt v patek v poledne hotovo, aby se v patek odpoledne nastrilel prematch. V den zavodu je to nemozne... Proste proto, ze je to casove mnohem narocnejsi.
Jelikoz to KAZDY dela zadara, tak KAZDY kdo tam prijel stavet závod, tak delal za sve peníze a hlavne ve sve dovolene. Aby se stihl prematch, muselo by se stavet uz ve čtvrtek... A rekni lidem, ze si mají vzit o den dovolene vic...
Někdo holt za sve prijel, za sve prespal, krome casti dne zavodu se za sve zivil, mezi tim 2 dny tvrde makal, někdo tam do 10 do vecera ještě uklizel po tech, co odjeli dřív a pak se ještě o pulnoci vracel pro odpadky a s dobrym pocitem charitativne vykonane práce odjel.
A někdo prijel na 1 den, při prvních starostech se sebral a odjel nasran.

2) Bezpecnost - pro Buh - proc ty si ted a tady stěžuješ jako RO na bezpečnost? Od toho tam prece RO jsou, aby to na miste vyresili. Pokud jsi videl nekoho, ze se choval skutecne nebezpecne, dal jsi DQ? Vyresils to? Hlasit se meli jen strelci, co maj s podobnými zavody zkusenosti. Vsichni dostali briefing, vsem byly jasne predstaveny pravidla - co chces z pozice organizátora delat vic? No uz jedine nasadit kvalitni rozhodci, který to ohlidaji.

3) to je totez jako bod 1... Proste je to CHARITA. Je to CHARITA. Je to CHARITA. Charitu delame zadara, protože jinak by to nebyla charita (o cinnosti dotovanych neziskovek tu nemluvim, to není charita, ale tunel)

4) vzhledem k tomu, ze nam vitr rozfoukal situace ve chvili, kdy ze 7 situaci měli nekteri odstrileno všech 7 a nekteri jen 4 A ZAROVEN se rozhodlo, ze se tedy bude každému pocitat jen 5 nejlepších stagi (prave proto, ze tech, co nemelo 5 situaci uz bylo jen par), tak se vzalo tech par lidi, co měli jen 4 situace (nabidlo se to vsem, 2 z nich odmitli) a nechali se odstřílet situaci, na kterou měli jit, coz tam bylo verejne prezentovano - ano, nekterym z tech lidi slo i o bednu na rozdil od tech, co to odmitli.

Vsechno jsou to věci, které slo resit na miste (nebo kdykoliv v následujícím roce a ctvrt), vzájemnou konverzaci, nepitvanim na forech, ale pokud uz jsi mel tu potrebu to napsat takto verejne, prijmi tedy verejne i odpověď.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#4 » sob 1. říj 2016, 21:00

Trochu nerad, ale preci jen se k tomu jeste strucne vratim...
Dneska se konal zavod, ktery svym pojetim byl Regi Memorialu docela podobny... Kombinace zbrani - docela dost ran. Rozhodci strileli do zavodu. Nicmene v prubehu dne to nestihli vsichni vsechno.
Jakmile dostrilel posledni zavodnik, zbyvalo 5 rozhodcim kazdemu nastrilet prumerne 3.6 stage (nekomu 1, nekomu 5). Byl to zavod na 5 stagi. V 15:40 jsem dostal do ruky scoresheet posledniho bezneho zavodnika a az v 17:45 jsem dostal do ruky posledni score-sheet posledniho rozhodciho.
Jo, kdyby se kluci lepe rozhodili, slo by to stahnout ze dvou hodin na jednu. Jenze na Regi-memorialu bude celkem kolem 40ti poradatelu, z toho nejmene 30 na situacich. S ohledem na vyse uvedene asi neni treba dopocitavat, jak dlouho by trval post-match, kdyby jen 50% lidi chybelo 50% situaci. Proto rozhodci nestrili do zavodu.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#5 » pon 3. říj 2016, 15:29

Díky za reakci. Sice mám pocit, že si mne s někým pleteš, protože já v den závodu rozhodně vydržel až do konce, ale je to už rok zpět a nemám chuť se v tom pitvat a hádat, kdo má pravdu.

Ač tvrdíš opak, vím, že nás bylo takhle "rozčarovaných" rozhodčích víc, takže hlavním smyslem mého příspěvku bylo, dát ti vodítko, proč se třeba nehlásí víc lidí z řad LOSích rozhodčích... Možná mají podobné důvody se závodu neúčastnit. Toť vše.

Ať se závod vydaří!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů