Divize LOS-pistole s kolimátorem.

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#196 » pon 21. led 2019, 07:06

Na základě odmitavych reakcí výše si většina lidí, kteří o tom uvažovali, kolimator na pistoli zatim neporidili, protoze by s tim stejne nemohli ofiko strilet svou oblibenou soutez. Co je na tom k diveni?

Ad IDPA - mě z této divize diskvalifikuje, že mám na pistoli svitilnu s laserem. Svítilny, jak jsem pochopil, nejsou dovoleny.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#197 » pon 21. led 2019, 07:17


Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#198 » pon 21. led 2019, 12:14

No super, tak snad to vedení IDPA opravdu potvrdí. Ten zákaz nedává smysl. :-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#199 » pon 21. led 2019, 15:18

Ano, v divizi Carry Optics je v pořádku i podvěs a laserem.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#200 » pon 21. led 2019, 16:22

dohromady s kolimatorem, anebo v rezimu budto laser, nebo kolimator?

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#201 » pon 21. led 2019, 16:47

No ale se samostatnym laserem na pistoli s kolimatorem problém není. Problém je (byl) v podvesne svítilne (s integrovaným laserem či bez), která je obecně zakázána, jak jsem původně z pravidel vyčetl. Ne?

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#202 » pon 21. led 2019, 16:48

.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#203 » úte 22. led 2019, 08:40

Je to tu o LOS nebo IDPA/IPSC?

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#204 » pát 22. bře 2019, 14:12

Tak si taky trošku kopnu do hnízda, když už jsem se rozhodl pořídit novou pistoli s výřezem na kolim.

Co SeeAll Open sight? Je povolen nebo ne? Sami výrobci ho za kolimátor neoznačují, rovněž pracuje na jiném principu.


PS: Pro návštěvu oficiálního webu stačí za seeallopensight doplnit tečku a com



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#205 » pát 22. bře 2019, 17:36

Jak je i z videí na zmíněném webu vidět, nejedná se o pevná, ale optická mířidla. Takže, ne.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#206 » ned 23. úno 2020, 13:11

Nějaká změna po roce ? Nebo se ve věci kolimátoru něco pohlo k lepšímu ? ...... prošel jsem si to vlákno a příjde mi to jako hloupost kolimátory odmítat. Něco jako pořádat automobilové závody a zakázat v dnešní době řazení pádly pod volantem ;-)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#207 » ned 23. úno 2020, 14:49

V Čekanicích v rámci pohárových závodů standardních divizí vypisují i klubový minizávod OPT pro pistole s kolimátorem, na klubovce v Pelhřimově mají také divizi OPT. Na ostatních tě aspoň nechají střílet mimo závod, i když např. na pohárovku do Čelakovic doporučuju domluvit se s pořadateli předem, protože když závodu řediteloval P. Dadák, tak mi bylo řečeno, že na to není automatický nárok a je třeba být domluvený, že by mě nemuseli připustit ani mimo závod.

Ve vedení LOSu zatím stále převládá názor, že pistolový kolimátor je velmi drahé (až nelidově drahé) zařízení propůjčující držitelům nadpřirozené schopnosti, takže by to soutěžícím dávalo nefér výhodu, přesto ho dle názoru těch samých ale nikdo v reálu na obranu nenosí protože ... já vlastně nevím proč. Ale nenosí, je to čistě sportovní záležitost. :-D



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#208 » ned 23. úno 2020, 17:20

Quirinus: ve vedení LOS pokud je mi známo převládá (jednohlasný) názor, že v pravidlech by měla přibýt jedna nová divize, kde budou zařazeny všechny zbraně s kolimátory pevně spojené s pohyblivym závěrem a lasery. V tradičních divizích Pi/MPi/Re/MRe budou pouze mechanická mířidla.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#209 » ned 23. úno 2020, 17:48

Koľko ľudí sa v Celakovicich, v Cekanicich či v Pelehrimove zúčastňuje s pištoľou s kolimatorom? Len pre informáciu, ci sa oplatí vôbec nad novou diviziou rozmýšľať.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#210 » ned 23. úno 2020, 18:00

MRBLUE: spadnou do ní všichni co mají carry optics a lasery (a laserů je docela dost) takže nebude problém, že by se divize nesešla (min 3 střelci na závodě), teda alespoň na těch větších závodech.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů