Divize LOS-pistole s kolimátorem.

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#91 » čtv 27. zář 2018, 18:53

2/ nula - u mě taky, ale nejde o ty kolimátory, spíš o to, že reálně denně nenosí vůbec, ale vůbec nikdo koho já znám. :roll:



a2190092
Příspěvky: 11

Příspěvek#92 » sob 6. říj 2018, 15:44

Denní nošení velké pistole bych vůbec neřešil. Podle používaných pistolí na závodech LOS většina denně nosí Shadow nebo TS. :mrgreen:
Přimlouval bych se za PaFův návhr. Nechme zájemce startovat mimo závod. Aspoň se ukáže, zda je o kolimátor opravdový zájem. Pokud to přitáhne další zájemce, případně vrátí na závody vetchozraké střelce, tak to splní účel LOS (viz pravidla):
1. Úvod
LEX si prostřednictvím LOS klade za cíl vzdělávat a zlepšovat schopnosti a návyky zacházení se zbraní, a to zejména v krizových situacích.

A v krizové situaci se kromě vetchozrakého seniora může ocitnout i majitel speciálu pro Open divizi IPSC. Pokud z toho speciálu odmontuje kompenzátor a pořídí si pouzdro vyhovující pravidlům LOS, tak si s tím speciálem start na LOS závodu za tu námahu zaslouží. :lol:

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#93 » pon 8. říj 2018, 09:24

a2190092 píše:........i majitel speciálu pro Open divizi IPSC. Pokud z toho speciálu odmontuje kompenzátor a pořídí si pouzdro vyhovující pravidlům LOS, tak si s tím speciálem start na LOS závodu za tu námahu zaslouží. :lol:

zlatíčko, jen taková malá technická
1/ jde o zbraně, jež s kompenzátory již byly vyrobeny
2/ některé mají dokonce hlaveň s kompenzátorem z jednoho kusu materiálu
3/ jejich případnou demontáží značné procento z nich pozbude přední vedení hlavně
4/ rovněž značné procento krom teoreticky demontovatelných kompenzátorů obsahuje i nedemontovatelné otvory zvané porty

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#94 » pon 8. říj 2018, 10:29

Pravidla LOS:
6. Jmenovitě zakázané úpravy
Puškohledy, kolimátory, dioptry, anatomické terčové pažbičky se spodní opěrkou dlaně, přidané kompenzátory
nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, přídavná závaží, návleky na spoušť, rozšiřující ji mimo
obrys lučíku. Úpravy odstraňující nebo omezující pojistné mechanismy.

S čehož vyplývá že v podstatě s "Oupnem" ale bez kolimátoru LOS střílet můžeš (kompenzátor ne třeba sundávat)... Je to sice ptákovina ale jde to.



a2190092
Příspěvky: 11

Příspěvek#95 » pon 8. říj 2018, 15:18

... nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, ...

Moje chyba, přehlédl jsem. :oops:
Stejně musí vyřešit pouzdro. Takže strašit se IPSC Openem není, podle mě, potřeba.

Hlavně mě zajímá názor na možnost nechat kolimátory startovat mimo závod.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#96 » úte 9. říj 2018, 15:16

Už vidím, jak někdo zaplatí startovné cca 450,- Kč a bude chtít být mimo závod. Zastřílet si mimo závod může např.na domácí střelnici při klubovce.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#97 » úte 9. říj 2018, 18:00

Zrovna Ty, takový měnič - já myslel, že už máš PiO vybranou ;). Třeba na progresivních střelnicích budou PiO jako druhá zbraň zdarma nebo za snížené startovné :idea:
Ale spíš se ukáže, že to zatím nikdo nemá... ale bude to empiricky ověřeno, ne udušeno požární dekou :)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#98 » úte 9. říj 2018, 19:01

Koukám, že jsme pokročili. Už nestačí zavedení nové divize, už je návrh na startovné zadarmo. Vždyť oni organizátoři se rádi složí na náklady závodu. :roll: :o
Provozovatel progresivní střelnice taky určitě dá organizátorům slevu, když nebudou vybírat příspěvky na závod. PaFe tak takhle tedy ne. Bohužel např. Čelákovice od příštího roku budou muset zvýšit ceny za pronájmy a použití střelnice. Nic není zadarmo.



a2190092
Příspěvky: 11

Příspěvek#99 » úte 9. říj 2018, 20:14

Viklan píše:Už vidím, jak někdo zaplatí startovné cca 450,- Kč a bude chtít být mimo závod. Zastřílet si mimo závod může např.na domácí střelnici při klubovce.

Přesně to jsem měl na mysli. Pokud někdo o divizi PiO opravdu stojí, tak ať projeví vážný zájem. Ten teď projevit nemůže, protože podle současných pravidel startovat nesmí. Pokud bude zájemců dost, tak se věci určitě pohnou. Zatím tady pouze myslíme, předpokládáme a jistého neví nikdo nic.

A jestli zavádět novou divizi, nebo nechat kolimátory jako Pi (třeba s penalizací) můžeme řešit až potom. Lasery také žádnou revoluci nevyvolaly.

Teď je tady už asi stovka příspěvků a možná jenom krmíme trola.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#100 » úte 9. říj 2018, 21:01

No, pokud mám dobré informace, tak v IDPA je nově schválená divize OR a od příštího roku se to rozjede i u nás. Předpokládám, že LOS se k tomu také připojí, vždyť v tom IDPA má svoje kořeny.
A pro Pafa-pistolku s OR už mám vybranou, jenom ještě ty závody trošku stagnují.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#101 » stř 10. říj 2018, 14:19

Žádné slevy, nebo startovné zdarma. Spíš naopak, já bych nám, zájemcům o tuhle obskurní divizi PiO, dal o něco vyšší startovné, protože 1) se s náma organizátoři budou muset patlat navíc 2) když máme na drahé kolimátory, tak to uneseme. :-) Ne vážně, já bych si klidně připlatil, pokud to rozvoji této divize pomůže. A kvituji, že Čelákovice zdraží.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#102 » čtv 11. říj 2018, 19:37

2coffe - říká se tomu nadsázka :roll: A nevím, proč někomu bránit v charitě, kdyby na ni měl náladu...
2Viklan - nezklamal jsi ;)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#103 » pát 12. říj 2018, 14:02

PaF: pak jsi tu nadsázku špatně umístil. V situaci, kdy potřebuji pro střelnici částku v řádu několika jednotek milionů, na charitu skutečně náladu nemám. Zkus totéž navrhnout v Čekanicích, jak na to budou koukat.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#104 » pát 12. říj 2018, 15:33

Pavle, vůbec jsem nemyslel na Tebe ani na Čelákovice, nevím, proč sis to vztáhl na sebe. Vlákno přece není o konkrétní střelnici.... A navrhnout kdekoliv cokoliv snad není problém... Vždyť stačí říct na návrh NE. To nebyl návrh do pravidel. Ekonomicky náročnost provozu střelnice velmi dobře chápu.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#105 » sob 13. říj 2018, 11:59

Asi by bylo dobré se vrátit k tématu = "Divize LOS-pistole s kolimátorem."

Padlo tady několik zcela konkrétních návrhů na úpravu pravidel:

Návrh 1 (= kolimátory povolit ve stávající kategorii)
čl. 6. Jmenovitě zakázané úpravy
Puškohledy, dioptry, anatomické terčové pažbičky se spodní opěrkou dlaně, přidané kompenzátory nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, přídavná závaží, návleky na spoušť, rozšiřující ji mimo obrys lučíku. Úpravy odstraňující nebo omezující pojistné mechanismy. Kolimátory jsou povoleny pouze u pistole, pokud byla pistole výrobcem vyrobena s přípravou pro montáž minikolimátoru umístěného na závěru (pistole obvyklého označení optic ready).

Návrh 2 (= kolimátory povolit ve stávající kategorii)

čl. 6. Jmenovitě zakázané úpravy
Kolimátory, které nejsou pevně spojeny a nepohybujícím se se závěrem zbraně, puškohledy, dioptry, anatomické terčové pažbičky se spodní opěrkou dlaně, přidané kompenzátory nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, přídavná závaží, návleky na spoušť, rozšiřující ji mimo obrys lučíku. Úpravy odstraňující nebo omezující pojistné mechanismy.

Návrh 3 (nová kategorie)
čl. 5. Pistole s kolimátorem (PiO)
Pistole ráže větší než 6,35 Br s kolimátorem pevně spojeným a pohybujícím se se závěrem zbraně. Zbraň musí být nositelná skrytě a její úpravy nesmí toto základní kritérium znemožňovat.
čl. 7. Jmenovitě zakázané úpravy
Puškohledy, kolimátory s výjimkou těch, které splňují podmínky pro start v kategorii PiO, dioptry, anatomické terčové pažbičky se spodní opěrkou dlaně, přidané kompenzátory nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, přídavná závaží, návleky na spoušť, rozšiřující ji mimo obrys lučíku. Úpravy odstraňující nebo omezující pojistné mechanismy.

Návrh 4 (zjištění, jaký zájem by reálně byl)

Nechat zbraně typu Optic ready soutěžit mimo závod

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů