Divize LOS-pistole s kolimátorem.

Moderátor: LOS vedení



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#136 » pon 10. pro 2018, 22:27

+1 pro kolimator v LOS.
Kdyz mate problemy s ocima - drive nebo pozdeji u nej skoncite.
Prijde mi padle na hlavu strilet LOS na otevrena miridla a jinak nosit RMR apod.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#137 » úte 11. pro 2018, 04:26

nevim proc by se na to mela delat samostatna divize, pusky s kolimatorama taky nemaj vlastni... RMR jsou proste dalsi stupen pokroku u pistoli...

staci zmenit pravidlo ze zakazany kolimatory jsou pouze ty, ktery jsou spojeny s nepohybujici se casti zbrane... a vsichni budou spokojeni...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#138 » úte 11. pro 2018, 07:43

Souhlas. Je to budoucnost. Já už teď nosím G19 s RMR, takže to budu nosit i na LOS. Při nejhorším budu startovat mimo závod, jak mi tu radili. Zatím jsem s kolimátorem paradoxně pomalejší než s klasikou (a to ani s klasikou nejsem Jerry Miculek :lol: ), ale snad se to tréninkem srovná.

Jsem ale přesvědčený, že zakazovat něco, co lidi opravdu nosí, je proti zdravému rozumu.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#139 » úte 11. pro 2018, 09:56

Kolimátory mají svoje divize jak v IPSC (od 2019 Production Optics a Production Optics Light), tak i v IDPA (Carry Optics). Pokud se LOS bude kolimátorům bránit, pak na to LOS doplatí jedině sám odlivem závodníků do jiných soutěží. Sám LOS nestřílím právě z tohoto důvodu a střílím IPSC. Pokud se neotevře kategorie Production Optic, tak spadnu do Open - žíly mi to netrhá. HardTask Rangers to zjevně s propagací IDPA myslí docela vážně a rozdíl mezi IDPA a LOS zas tak velký není, aby zabránil migraci závodníků směrem od LOS k IDPA. Zakazovat něco, co lidi reálně nosí, je opravdu proti zdravému rozumu. Nejjednodušší by bylo nevymýšlet novou kategorii, ale kolimátory prostě povolit.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#140 » úte 11. pro 2018, 10:29

No ono když už tady rozebírate "zaostalost" LOSu tak ono v IDPA mi to taky nepřijde nějak pokrokové. Nejsou povoleny svítilny (?)… Lasery, některé úpravy (pro mě nepochopitelné)... Respektive nejsou na to divize a spláchne se všechno co jinak nepatří do jiných divizí do SPD. Takže v SPD může teoreticky vedle sebe závodit Glock 19C (protože má dírky v hlavní) proti Shadow 2 OR....

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#141 » úte 11. pro 2018, 14:10

Albert: Souhlas. Taky jsem nepochopil, proč v IDPA nemůžeš mít v běžných divizích např. svítilnu, jenže lokálně s tímhle nikdo nehne. LOS má v tomto obrovskou výhodu, že může pružně reagovat na moderní trendy, lokální a legislativní specifika.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#142 » úte 11. pro 2018, 14:18

No tak je nejvyšší čas, aby ten LOS pružně zareagoval. No ni ?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#143 » úte 11. pro 2018, 15:30

Tak si nalejeme čistého vína. Ponoukání od někoho, kdo už několik let LOS nestřílí a jen se snaží propagovat IDPA, skutečně nebude tou hybnou pákou pro změny pravidel LOS.
Tento způsob přesvědčování u mne nefunguje už více než 35 let. Většinový názor činovníků je v tomto okamžiku neměnný.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#144 » úte 11. pro 2018, 15:48

coffee: To znamená, že ten můj návrh o pár stran zpátky už byl radě LOS předložen a rada ho zamítnula? Omlouvám se, ale vůbec netuším, jak často a kdy a kde rada LOS zasedá, takže nemám představu jak tohle probíhá. Díky.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#145 » úte 11. pro 2018, 16:08

Já kolimator nenosím, los bych s ním nestrilel a povolil bych to. Ať si každý míří čím chce.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#146 » úte 11. pro 2018, 16:36

Též kolimátor nenosím a věřím, že to není žádná výhoda na disciplínu typu LOS na krátké vzdálenosti.

LOS nestřílím zrovna málo, tak snad bude rada brát alespoň můj názor. ;-)
Přijde mi škoda, že vedení nechce kolimce dovolit. Opravdu tím některé lidi odrazuje i když LOS jich momentálně má asi dostatek. Pravděpodobně by jejich povolení nic nezměnilo na běžném běhu a výsledcích závodů. A pokud ano, no tak by se zase zakázaly. LOS má podle mě ohromnou výhodu, že v tomhle může pružně reagovat a zkoušet. Nebo soutěž bude takhle nastavena už navždy?

Fakt mi přijde škoda střelcům tu možnost nedat, když tu rada možnost má a není to proti myšlence LOSu, protože kolim nosit lze a hodně lidí ho i nosí, jak už tady padlo.

Mě spíše vadí, že je možné startovat s IPSC pouzdry, nosiči zásobníku na magnetu a podobnými fičurami "denního nošení" typu Shadow 2 s pěticentimetrovým Magwellem, prodlouženým zásobníkem a olovem místo baterie ve svítilně. Tohle si myslím, že nekoresponduje s myšlenkou LOSu. Od toho je IPSC pokud vím. A nikoho to nezajímá :-).

OPRAVDU JE KOLIMÁTOR V TOMHLE KONTEXTU TAKOVÝ PROBLÉM?

Naposledy v Táboře se kolega v hledišti cítil ukřivděn (i přes to, že to byla pohárovka), že to moc hrotim, když jsem nechal slečnu vyměnit si pouzdro, protože kvér měla 2-3 šířky závěru od pasu (namísto maximálně jednonásobku) a startuje takhle běžně a všem je to ukradený. Hodně rozhodčích dělalo zkoušky před X lety, vůbec netuší, že nějaké takové restrikce jsou nebo že se v pravidlech udála nějaká změna.

Samozřejmě tu teď míchám dvě věci dohromady a to "úpravu pravidel" a "vynucování pravidel", ale nějak mi to přišlo na jazyk oboje. Mějte se a v sobotu v Táboře rozdáme nějaký procky :-).

Myslím, že by nebylo špatné, kdyby rada občas naslechla i střelcům, nebo vybrala X lidí ze soutěže, se kterými by to konzultovala, případně měli nějaké hlasovací právo. Snad použiju korektní pojem a neurazím vás, ale trochu to zavání diktaturou :D.

P.S.: V IDPA lze s lasery startovat v divizi Carry Optics. Je rozdělena na dvě podkategorie. Nemusí tedy vždy vše spadnout do SPD.

P.S.2: IDPA rozhodně LOS nemá nahradit nebo konkurovat. Už jenom z toho titulu, že v roce 2019 budou prozatím nejspíše jen 4 závody. Ale věřím, že to činovníky LOSu (hodně uzavřené a nepřístupné komunity) probere k nějaké aktivitě kolem soutěže. Chápu, že interně je asi práce dost, ale navenek se vlastně děje jenom jednou za rok MČR, které rychle vyšumí a jede se dál jakoby se nechumelilo :-). Za mě třeba neschopnost domluvit se Slovenskem na Mezinárodním mistrovství ČR a SK i přes drobnou odlišnost pravidel přímo vybízí k pláči. Nebyl by to snad "megaposun" LOSu?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#147 » úte 11. pro 2018, 17:32

s IPSC pouzdry, nosiči zásobníku na magnetu a podobnými fičurami "denního nošení" typu Shadow 2 s pěticentimetrovým Magwellem, prodlouženým zásobníkem a olovem místo baterie ve svítilně. Tohle si myslím, že nekoresponduje s myšlenkou LOSu

Jj, když to vidím a pak se kouknu na sebe, tak si připadám jako chudý městský příbuzný (já iwb pouzdro, zásobníky v kapse, malá pištol) :-D:-D
Nicméně kdybych měl velkou pištol, také bych to tam asi směřoval na tu výbavu pro rychlou obsluhu. Závod je závod a dějiny se na výbavu neptají.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#148 » úte 11. pro 2018, 19:00

Kubo, jestli nosí 10 lidí kolimátor, tak to neznamená, že to nosí hodně lidí. To za prvé. Nevěř tomu, že to není výhoda. IPSC se střílí roky a roky a že by je nenapadlo, že se to dá klidně zamíchat mezi pistole s mechanickými mířidly???
Zavedením by se naopak řada lidí odradila, protože umělým vytvářením dalších divizí ničemu nepomůžeme. Nevím za tu dobu, co se o tom diskutuje, že by byla vyhlášena klubovka pro krátké zbraně s kolimátory.

Magnet na zásobník můžeš použít jen pro nabití na startu situace. Jestli víš, že někdo startuje se zbraní, jak si popsal, tak se ptám, co si s tou informací udělal? Připuštění zbraně do závodu je věcí organizátorů. Jen možnost výstrahy o zrušení závodu jako pohárového, pokud se zjistí porušení pravidel, pokaždé slyším jak utlačuju chudáky organizátory. Takže potřeba, aby si každý sáhl do svědomí. Já tomu klidně obětuju 2 roky, ale obávám se, že fórum bude zahlceno rozhořčenými výlevy, co jsem si to dovolil. Viz Tvoje zkušenost z Tábora.

Návrh na mistrovství ČR a SK asi vyplývá z neznalosti porovnání pravidel, protože u nás se na M ČR musí kvalifikovat, na Slovensku sice také, ale Slovenský pohár jsem nenašel, mistrovství pravděpodobně nedělají. Máme rozdílně stanovené divize a částečně i podmínky pro skryté umístění zbraně, rozdílná kritéria pro krytí, rozdílné určení období poháru. Těch rozdílů je více a není to drobnost. Navíc do toho chcete vmíchat kolimátory, takže potenciálně další rozdíl. Podle jakých pravidel by se to střílelo? než budeš někdo obviňovat z neschopnosti, zkus si prověřit fakta.

Jak obvykle musím poukázat na úvod pravidel. Účelem LOS je vzdělávat a zlepšovat, neboli vytvářet podmínky, aby si běžný držitel střelné zbraně přišel vyzkoušet a ověřit své možnosti a schopnosti. To, že se opakovaně objevují snahy vytvořit z toho "formuli 1", není žádoucí aktivita. Aktuální koncept LOS se jeví jako nanejvýš vhodný pro široké řady střelců a není důvod z něj dělat druhé IPSC.

Quirinus: návrh byl radě předložen, bylo oceněno zpracování návrhů, ale byl většinově nedoporučen, tedy mé stanovisko je zamítavé.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#149 » úte 11. pro 2018, 19:03

audis: vítej v klubu, na LOS vše jen běžné vybavení vhodné pro denní nošení. ;-)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#150 » úte 11. pro 2018, 19:14

coffee: Rozumím. Díky za odpověď. Je z toho nějaký zápis, nebo lze prosím zveřejnit aspoň stav hlasů pro a proti návrhu? A kdy bude další příležitost předložit radě LOS nějaký návrh?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů