Divize LOS-pistole s kolimátorem.

Moderátor: LOS vedení



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#16 » stř 28. čer 2017, 19:56

No jedna malá divize -lasery a kolimátory- navíc by se asi snesla. 900g max. mi připadá praktické, protože nosit těžší sice jde ale je to fakt opruz. V této divizi bych nevyhodnocoval celoroční pohár ani M ČR a bylo by to. Šlo by čistě o tréninkovou divizi, povolil bych ji klidně střílet i jako druhou zbraň v závodu. Závodníci by nejspíš zůstali v pohárových divizích :-). Po roce, po dvou by se vidělo, jak se tam k Ivošovi postupně přidávají další. btw ještě tak 1,5 dpt a nic jiného než kolimátor mi nezbyde.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#17 » pát 30. čer 2017, 18:21

Pro střelce se slabším zrakem je to dobrá věc. Co to povolit jen střelcům, co mají v ZP zápis - pouze s brýlemi? Ale zařadit je normálně do pistole. To by se najednou našlo ochotných si to do ZP nechat zapsat. :D

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#18 » čtv 31. srp 2017, 10:44

Já bych to udělal jako samostatnou divizi, proč to míchat s mech. mířidlama.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 31. srp 2017, 11:34

Tohle by mohlo vyřešit doplnění části Ia pravidel LOS (krátká kulová) o ten poslední odstavec, který máme v části Ib (brokovnice) a Ic (puška). Odstavec zní:
O připuštění zbraní a doplňků do závodu rozhoduje vždy ředitel soutěže, jehož slovo je konečné. Neschválené zbraně a doplňky, pokud nejsou v rozporu s obecnými pravidly bezpečnosti, mohou být použity v závodu pouze tehdy, pokud s nimi bude závodník soutěžit mimo oficiální pořadí závodu.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#20 » ned 8. říj 2017, 10:16

HV píše:Můžete mi poskytnout foto jak to vypadá?

g19_mos_small.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#21 » ned 8. říj 2017, 16:22

Děkuji za foto.
Jak to vypadá po týdnu nošení? Na std mířidlech mám chuchvalce prachu ale to stačí odfouknout.
Omlouvám se za OT, jen mě zajímá jak to v praxi vypadá, když to po týdnu tasím, jestli vůbec neco uvidím.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#22 » ned 8. říj 2017, 23:28

Aby sme tu neboli OT, odopovedal som sem aj s mini-recenziou:
viewtopic.php?f=47&t=9102



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#23 » sob 17. úno 2018, 21:40

Je někde ta dříve zmíněná anketa, kdo nosí nebo plánuje nosit s kolimátorem (a tudíž je to pro něj relevantní na LOSu) a kdo ne? LOS jako takový mě nezajímá, hlavně kvůli reakcím na podobné "aktualizace" pravidel směrem k 21. století lidí jako coffee tady na fóru a kvůli zjevně iracionálnímu přístupu k faktu, že kolimátory se nosí k obraně, ale tohle je pro mě hodně zajímavá tématika...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#24 » sob 17. úno 2018, 22:19

Myslím že jsi si celkem "výstižně" odpověděl.....
"''''Když tě LOS nezajímá"""" (!?)....
Tvé trapné kopnutí do uživatele tohoto fóra "coffee" to jen podtrhuje !!!!
Kdyby tvůj příspěvek zněl trochu jinak (?).... např: chlapci nebylo by třeba od věci znovu obnovit téma či diskuze o tom či LOS kolimátorem ANO/NE asi by to bylo slušnější....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#25 » sob 17. úno 2018, 23:36

Jak jsem psal — je mi v postatě jedno, kam se vyvine LOS (logicky, nemá smysl omezovat skutečný trénink obranné střelby a vhodné doplňky zbraně podle arbitrárních pravidel soutěže) — ptám se po té anketě. Jestli k té anketě nic nemáš, laskavě prosím mlč ;)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#26 » ned 18. úno 2018, 16:26

Vzhledem k tomu, jak si mne bereš do úst... Jak ti již odpověděl Albert, když se nezajímá LOS, proč tě zajímá nějaká anketa, zda se nosí zrovna v diskuzi o zavedení divize LOS.
Jen pro tvoje iracionální chápání, záležitost byla projednána v radě LOS a většinové doporučení bylo kolimátory nezavádět. Další debata je do doby, než někdo předloží návrh formulace úpravy pravidel s argumenty proč ano, akademická.

PS. Já si do teď myslel, že k obraně se nosí zbraně. Někdo kolimátor .... 8-)



P4v3
Příspěvky: 11

Příspěvek#27 » úte 21. srp 2018, 10:46

Po IPSC nově i IDPA zavádí divizi carry optics. Kdy bude následovat LOS? Proč nemohu nosit zbraň s kolimátorem, když někdo může nosit shadow 2?

http://www.idpa.com/misc/Appendix%20C-C ... _08_20.pdf

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#28 » úte 21. srp 2018, 11:28

P4v3 píše:.......... Proč nemohu nosit zbraň s kolimátorem, ...........?

na tohle čekáš seriozní odpověď ?



P4v3
Příspěvky: 11

Příspěvek#29 » úte 21. srp 2018, 11:52

No jasně, pokud se LOS prezentuje tak, že jde o "reálné" obranné situace, startuje se se skrytým nošením apod. tedy je nějaká snaha přiblížit to realitě denního nošení a pak na závodech člověk vidí OWB pouzdra na snížených platformách s shadowama a přes to hozená vesta aby se neřeklo, tak to promiň, ale reálnější mi přijde nosit s kolimátorem než toto.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#30 » úte 21. srp 2018, 13:47

Teda chlapi, skoro mám pocit pocit, že se mi to jen zdá. Coffee + další dlouholetí LOSaři napíšou důvody, proč ne. Následuje informace, že si každý může udělat svůj závod s vlastními pravidly. A co se nestane vzápětí? Objeví se dotaz, kdy budou už sakra konečně kolimátory v LOSu :lol: Mě to je vcelku jedno, jsem jen účastník, ale jak bylo řečeno, organizátorům to přidělá práci a kdo z těch, co by ho měli nasazený rádi (myslím kolimátor ;) ) pomůže? A to, jaké zbraně tam někdo používá? Naposledy se to tu řešilo asi před měsícem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů