Pravidla LOS ročník 2018

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#1 » pon 2. říj 2017, 19:00

Zdravím střelce a zejména rozhodčí LOS. Na základě podnětů ze školení rozhodčích došlo k několika úpravám pravidel. Současně byly některé části upraveny pro větší přehlednost a návaznost.
Rada LOS se zabývala i dalšími podněty, ale ke změnám zásadního významu nebylo přistoupeno.
Změny textu pravidel jsou vyznačeny.
Pravidla_LOS_2018.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#2 » pon 2. říj 2017, 19:54

Dotaz k bodu c.7. "Podpažní pouzdra, pouzdra typu IPSC a
pouzdra pro křížové tasení jsou zakázána." To plati, predpokladam, pro pouzdra na zbran. Co IPSC pouzdra na zasobniky? V poradku, ci ne?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 2. říj 2017, 21:21

Chtěl bych vyjádřit díky za zapracování změn. Především doplnění definice svislého krytí a dalších témat.

Jenom dotaz. Laserové zaměřovače pravidla dále neupravují, tudíž jsou povolené (návaznost na debatu z letních Čelákovic). Je to tak?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#4 » úte 3. říj 2017, 18:31

Lasery jsou povolenými doplňky dle zákona.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#5 » úte 3. říj 2017, 18:34

Pokud splňují podmínku skrytého nošení, tak ano.

pajapety píše:Dotaz k bodu c.7. "Podpažní pouzdra, pouzdra typu IPSC a
pouzdra pro křížové tasení jsou zakázána." To plati, predpokladam, pro pouzdra na zbran. Co IPSC pouzdra na zasobniky? V poradku, ci ne?



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#6 » úte 10. říj 2017, 08:00

Bylo by možné nahrát nové pravidla i na stránky los.zbranekvalitne.cz do sekce Pravidla?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#7 » úte 10. říj 2017, 19:12

Zkusil jsem je poslat se žádostí o umístění na web mastera.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#8 » pon 16. říj 2017, 18:37

Pravidla v aktuálním znění na obvyklém místě webu.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#9 » pát 29. čer 2018, 09:12

Vzhledem k diskuzi na téma opožděného stanovení kvalifikačních kritérií pro MČR LOS, navrhují k diskuzi změnu pravidel.
Můj návrh zní: Do závodu MČR LOS se kvalifikují závodníci podle dosaženého umístění v poháru LOS.
V divizi Pistole prvních 60
V divizi malá Pistole prvních 20
Revolver prvních 10
Malý Revolver prvních 10
Odůvodnění/ vysvětlení:
Kritérium kvalifikace je známo hned na začátku sezóny a nebude docházet ke zbytečnému vzplanutí vášní jak tomu jsme nyní svědky ve vedlejším vlákně. Je na každém závodníkovi aby sám hlídal průběžné pořadí v poháru a podle toho se rozhodl zda je třeba jezdit na více či méně závodů. Počty kvalifikovaných střelců v divizích jsem odhadl jen tak přibližně a o přesných počtech se dá samozřejmě diskutovat. V případě že pořadatel MČR LOS je schopen/ ochoten kapacitu závodu navýšit (nebo kapacita závodu nebude naplněna) nebude podle mě žádný problém otevřít dodatečnou registraci respektive doplnit náhradníky/ zájemci...



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#10 » pát 29. čer 2018, 18:25

Albert: Za mě jako střelce ano. Jasně definované a pokud chci na MČR vím čeho musím dosáhnout.
Případné zmírnění/rozšíření směrem dolů z důvodu naplnění závodu by myslím vlnu nevole nevyvolalo.
Navíc odpadá kalkulace s počtem závodu viz návrh na procento z uskutečněných závodů jejichž počet dopředu nikdo netuší.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 29. čer 2018, 20:32

Za mě, jako střelce ne.

Zapomínáte, že pohár se vyhodnocuje dle součtu procent.

Pokud někdo odjede 11 závodů na 40%, bude mít v součtu 440% - bude třeba 46. v poháru

Jinej střelec bude mít 5 závodů na 60% a bude mít 300% - bude v poháru 73. a nekvalifikuje se.

Kterej z těch dvou je lepší střelec a => hodnotnější pro MČR?



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#12 » pát 29. čer 2018, 20:53

SlashKO: To máš sice pravdu, ale ani teď nejde o nejlepší střelce. Zvedl se počet závodů a snížili se procenta, který musíš dosáhnout. Například já osobně mám čtyři závody v nichž dalece převyšuji požadovaná procenta, ale pojede místo mě někdo, kdo dosáhl horších výsledků, ovšem víckrát... :)

Jestliže se do poháru započítává X nejlepších výsledků, tak si jako střelci toužící po účasti na MČR, budeme muset odjet dostatečný počet závodů. Ale budem to VĚDĚT.

Současná situce není špatná v kritériích - počet zzávodů a nutná procenta - ale v tom, že se rodí dva měsíce před závodem. Tím se limitují střelci, kteří nemají ať už čas nebo peníze objíždět větší počet závodů.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 279

Příspěvek#13 » pát 29. čer 2018, 21:44

Ono jde taky o to, kde je možnost si tolik závodů za co nejnižší náklady na dopravu odstřílet . Vždyť skoro všechny závody se střílej na Moravě. V Čechách jsou jen Žalany, Čelákovice, Čekanice, no a někdy Pelhřimov a Opařany. Na území v trojúhelníku Čekanice-Praha-Cheb není ani jeden, takže střelci ze západu jsou na tom o hodně hůř to dohonit.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#14 » pon 2. črc 2018, 09:15

LOS je v Dobřanech, letos prvně i v Klatovech.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 279

Příspěvek#15 » pon 2. črc 2018, 11:08

Grimpo: Klubovky nepočítej, tady se bavíme o procentech do poháru LOS a počtu odstřílených pohárovek. Na mnou označeném území ani jedna pohárovka na rok 2018.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti