Pravidla LOS ročník 2018

Moderátor: LOS vedení



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#31 » pon 29. říj 2018, 22:18

jj, mas pravdu. V pripade tajnych situacii by to ani nebolo realne.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#32 » úte 30. říj 2018, 10:16

jaramat píše:současně tam testovali i elektronické score sheety


Vis o tom nejake detaily? Chtel jsem si zkusit napsat appku na telefon (abych si vyzkousel, jak se programuje pro android a zaroven to bylo k necemu), ale pokud uz to ma nekdo hotove...

Dik



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#33 » úte 30. říj 2018, 11:01

Vím :)

Jedná se o appku PractiScore, pokud chceš tisknout i verify lístečky tak ještě LOS Scoresheet a QuickPrinter. No a výsledovka se z exportu pak generuje pres PHP skript, zatím dostupný na https://vserver.varak.net/practilos/ kde jsou i šablony pro závody (časem to asi přesunu na samostanou subdoménu)



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#34 » úte 30. říj 2018, 11:51

E-Ryc: Když už se ptáš, tak odpovím. Moc detailů o tom nevím, i když jsem se trochu vyptával a z toho co jsem pochopil - dle všeho je to aplikace pro hodnocení IPSC, upravená pro LOS, s konečným převodem výsledku asi do XML tabulky pro závody LOS (není tak nutný manuální přepis do PC a výrazně to urychlí vyhlášení výsledků). Na pohárovém závodě ve Znojmě to uvedli v život, zdá se, že i docela úspěšně... jen je asi potřeba s tím pro příště trochu víc seznámit závodníky (když je to v LOSu novinka), myslím že někteří střelci asi ani ten elektronický score sheet neviděli (protože vlastně ani pořádně nevěděli jak to funguje), ale kdo ho chtěl vidět, měl samozřejmě možnost jít za rozhodčím na konkrétní situaci (resp. za tím kdo zapisoval) a nechat si ten score sheet ukázat... Jak já jsem to pochopil, tak do budoucna by to mělo fungovat tak, že za 1) v elektronickém zařízení (mobil / tablet) střelec score sheet potvrdí / podepíše (ten se pak teprve odešle do systému - teď to ale dělal ten, kdo to zapisoval) a 2) z malé tiskárny následně vyjede hodnocení dané situace pro konkrétního závodníka (vlastně takový score sheet pro potřeby závodníka). P.S. Pokud to ale shrnu, závody ve Znojmě se povedli a proběhli poměrně hladce, tedy až na to počasí (a na zalepenou bábu dřív, než jsem to viděl) :-)



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#35 » úte 30. říj 2018, 12:20

Diky obema. Priznavam, ze me prekvapilo, ze by se do toho zatim nikdo nepustil, asi informace putuji napric republikou kabelovou postou...

Ja mel trosku "kosatejsi" predstavu - server s databazi a semi-online klienti na mobilech, aby se dalo podivat, kolik uz je hotovo a tak. Ale asi je blbost vymyslet kolo jako pet-project (o kterem navic nevim, jestli ho nekdo chce). Proste si najdu na zimu jinou zabavu ;)



Blondi
Příspěvky: 6

Příspěvek#36 » úte 4. pro 2018, 10:30

Zdravím, ad úpravy pravidel. Všimla jsem si, že se objevila v Poháru LOS nová divize "Osobní obranná zbraň". Rozhodně tomu nápadu fandím, PDW v obrance mají svoje místo.
Dojde k úpravě stávajících pravidel LOS? Protože se mi zdá, že s divizí PDW v Poháru aktuální znění pravidel nepočítá. Díky za info.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#37 » úte 4. pro 2018, 11:23

PDW us se strili nejmin nejakych pet let, novinka to rozhodne neni.



Blondi
Příspěvky: 6

Příspěvek#38 » úte 4. pro 2018, 11:40

O tom žádná. Spíš narážím na znění pravidel LOS, které zařazení PDW do Poháru neřeší.
Pravidla LOS zmiňují pohárový závod - pouze závody s "krátkou zbraní" a v Poháru LOS tedy divize Pi, MPi, Re a MRe. O PDW tam nic není.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#39 » úte 4. pro 2018, 20:14

Zatím se snažím dohonit "pachatele", protože žádná změna pravidel předložena nebyla a minimálně pro tento ročník asi ani nebude.
Berte to zatím jen jako neoficiální evidenci divize PDW. Zařazení do oficiálních statistik brání nesoulad s pravidly. Zpravidla se PDW střílí jako druhá zbraň, takže ve smyslu stávajících pravidel jsou takové výsledky mimo závod. Dalším důvodem je, že ač se začala objevovat PDW na závodech krátkých zbraní, jde především o doplnění startovního pole. S tím souvisí technický problém se statistikami z jiných závodů - puškových. Tato divize i tak je především klubovým závodem, tedy mimo Pohár LOS.
Dejte tomu čas ...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » úte 4. pro 2018, 20:53

Myslel jsem si to, že to asi nebude oficiální pohár, ale spíš dílo náhody. Pravděpodobně se to tam objevilo z posledního táborského, možná pelhřimovského LOSu, kde byly v rámci pohárovky zařazeny i PDW.

Škoda. I puška by si zasloužila svůj pohár. Ale to už bychom celkově měli trochu překategorizováno.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#41 » stř 5. pro 2018, 09:08

Problém je, že většina závodů netrpí nedostatkem ale naopak přebytkem zájemců, takže na PDW nezbývá kapacita. Jinak by tato kategorie měla smysl... i pro pohár.
Jenže by asi potřebovala svoje závody, a na ty zase těch zájemců není dost. Podívejte, kolik lidí střílí PDW na puškových závodech...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#42 » stř 5. pro 2018, 10:50

Inu to je holt o "trhu". Pistoli a pusek je dost. PDW se pomalu rozsiruje. Brokovnice by taky nebyla spatna, ale zatim je malo pravidelnejch strelcu. Postupne se to urcite taky rozjede.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#43 » stř 5. pro 2018, 17:40

PDW POHAR NENI VYHLASEN !!! To je zakladni informace a je platna...
Zaroven jsou na webu v "jakoze-poharu" videt jen Cekanicke zavody, ktere jsou vyslovne vedene v divizi PDW coby Klubove a zaroven jak psal Pavel - je to druha zbran, tudiz nemozno strilet do Poharu.

Jde o to, ze kdyz chci, aby v systemu bylo videt vse napric divizema, musim do jedne tabulky, kde mam poharove vysledky z ostatnich divizi dat i PDW (pro mnoho z vas je porovnani vysledku s PDW a Pi zajimave). A v tu chvili se automaticky na webu ukaze pohar v PDW, ltery ale, opakuji, neexistuje...

Odkaz "Pohar LOS 2019 - PDW" prosim ignorujte - resp. berte jen a pouze jako zajimavost pro vasi informaci.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#44 » pát 18. říj 2019, 19:49

Pro ročník 2020 jsou pravidla stejná jen v drobnou úpravou:
- doplnění zbraní v kategorii MPi
- doplnění pravidel a vložení přílohy pro účast osob bez zbrojního průkazu.

Pravidla_LOS_v2020_1.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » sob 19. říj 2019, 06:34

Nevim proc, ale prijde mi to spis jako "jak jim nahazet co nejvic klacku pod nohy, kdyz uz ne uplne zakazat" :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti