Nová pravidla IPSC

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1461

Příspěvek#16 » stř 16. led 2019, 07:51

Pokud máš vypuštěný kohout, tak určitě ano.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 894

Příspěvek#17 » stř 16. led 2019, 07:51

puntik píše:...Nejsem zběhlý v konstrukci zbraní - takže nevím, jestli druhý výstřel má menší odpor, či nikoli...

u SA/DA má, poněvadž startuješ v PRD s "kladivem dole" a na druhou a další rány již kladivo nenapínáš přes DA spoušť,
zbytek Ti již fundovaně osvětlil Kuba M. na HW



mischanek
Příspěvky: 88

Příspěvek#18 » stř 16. led 2019, 15:31

Strejda puntik tady resi konretni pripad CZ P 10 C, takze kazdy vystrel je stejny jako prvni.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1461

Příspěvek#19 » stř 16. led 2019, 15:53

Pak ale platí ta druhá volba a tedy jiný odpor spouště. Nebo ne ?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 887

Příspěvek#20 » stř 16. led 2019, 16:46

Jasný .... Je to o tom že zbraně SA/DA první ránu střílí se zvýšeným odporem v DA režimu a každá následující rána už je v režimu SA. Když jsem měl Shadow (jedničku) tak jsem měl v DA naladěné právě těch cca 5lb a SA potom dávalo přibližně 2 lb. No a pistole Glock (+ ostatní s obdobným spoušťákem) vlastně museli všechny mít 5+lb na každou ránu... No a aby to bylo +/- spravedlivější taky se udělala takhle úprava a v případě zbraní které mají spoušťový mechanismus který má jen jeden režim (typicky Glock, P 10 apod.) tak můžou naladit na 3lb....



JelenCB
Příspěvky: 3

Příspěvek#21 » čtv 30. led 2020, 14:55

Hoj, nerad bych plevelil nové vlákno, když je to defacto dotaz k pravidlům.

Když bych si chtěl zajít střelit IPSC na zkoušku a mám na CZ 75 SP01 namontované mikrometricky stavitelné hledí se světlovodnými vlákny.
Jde to do divize PRD ?
Nejsem si jistý výkladem "Továrně vyráběné modely pouze s otevřenými mířidly, bez povolení úprav a modifikací" v kontextu toho, že Zendl Guns tvrdí, že to vyhovuje. :shock:

Díky za radu, pokud se s tím někdo setkal.



wert
Příspěvky: 134

Příspěvek#22 » čtv 30. led 2020, 18:34

18.2 Aftermarket open sights (see Rule 5.1.3.1) are permitted, provided their installation and/or adjustment requires no alteration to the handgun.

Ano, aftermarket mířidla jsou povolena. Sám mám na Glocku světlovodný mířidla a střílím Production.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host