Peníze.cz: Češi jsou střelci! Legálně držených zbraní je u n

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům
Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#1 » pon 13. úno 2012, 13:15




E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#2 » pon 13. úno 2012, 13:50

Co jsem tak preletl, tak to vypada napsane rozumne, zadne excesy na jednu ani druhou stranu...



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#3 » pon 13. úno 2012, 16:26

JJ dobrý článek. Akorát výsledky výzkumu veřejného mínění nejsou nic moc.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#4 » pon 13. úno 2012, 16:34

A co presne je na tech vysledcich divneho? Me prijdou tak nejak odpovidajici. Na clanek nejspis vetsina ctenaru prisla z nektereho zbranoveho fora, takze z toho prevaha ANO hlasu. A vetsina "lidu pocitacoveho" nebude ani myslivec ani sportovec, takze zbyva kategorie "proste ozbrojen".



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#5 » pon 13. úno 2012, 16:38

Podle výzkumu agentury GfK z roku 2009 by však většina lidí – celých 65 procent – zpřísnění pravidel uvítala. Dalších 20 procent by jejich držení civilistům úplně zakázalo.

Měl jsem na mysli "výzkum agentury", nikoliv hlasování u článku. Hlasováním u článku jsem byl naopak mile překvapen ;o)



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 13. úno 2012, 16:44

komentáře ke článku
Peníze.cz: Češi jsou střelci! Legálně držených zbraní je u nás přes sedm set tisíc

http://zbranekvalitne.cz/clanky/52-penizecz-cesi-jsou-strelci-legalne-drzenych-zbrani-je-u-nas-pres-sedm-set-tisic

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#7 » pon 13. úno 2012, 17:01

výzkumy agentur jsou jsou svým způsobem k ničemu. oni sice dají dotazy nějakému vzorku obyvatel, ale měly v tom v rámci objektivity být zastoupeni i držitelé zbraní nějakým procentem (to si nejsem jistý, že tomu tak bylo). a hodně záleží na položení otázky.
bude rozdíl, jestli se zeptají: " jste pro zpřísnění pravidel pro získání ZP, když to dnes může dostat téměř každý"
nebo
" považujete za nutné zpřísnit tato pravidla, když už nyní jsou dostatečně přísná a dokáží eliminovat lidi, kteří by zbraň neměli získat."
berte to jen jako příklad. prostě otázkami lze lehce manipulovat s odpovědí, zejména u lidí, kteří nemají v dané věci přehled.
navíc je otázka, zda agentura nějak rozlišovala zbraně legální a nelegální a podobně.
ale jeden závěr by se z toho udělat dal. chce to nadále osvětu pro těch 65% lidí. u těch 20% je šance minimální na změnu postoje, ale určité procento by mohlo pochopit..... 8-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » pon 13. úno 2012, 18:36

Doporučuji shlédnout seriál Jistě, pan premiére. Tam je v jednom dílu názorný příklad, jak postavit průzkum tak, aby vypadly požadované výsledky.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#9 » pon 13. úno 2012, 23:37

Ta ženština na fotce mi silně připomíná mne samotného, gdyž sem si loni před vánoci domů donesl mého mazlika Makarova (PM). Nemohl jsem opustit svou tradici a první noc po řádném očištění strávil s nově zakoupenou pistolí pod polštářem :lol: Úpně jak na té fotce :D
Jinak se ani není moc čemu divit, že stoupl počet zbraní. Pokud se člověk střílením zabývá aspoň trošku, je jasné, že si časem pořídí víc zbraní. Já osobně mám drtivou většinu zbraní čistě na sportovní střelbu.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#10 » sob 3. bře 2012, 22:51

pozitivni zprava :lol: :lol:



Wilda
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » sob 23. kvě 2020, 13:01

Je také nutné vzít v úvahu, že každý kdo vlastní zbrojní průkaz, je dvojnásobně zodpovědný k denním činnostem, nedopouští se pokud možno žádných přestupku, je opatrný k požívání alkoholu za volantem...neboť z řidičským průkazem odebraným za alkohol ztrácí i zbrojní průkaz a možnost přístupu ke svému koníčku...Vyhýbá se zbytečným konfliktům a je jak se říká dvojnásob zodpovědným občanem a i to by se mělo brát v ůvahu a nebrat vlastníky zbrojního průkazu jako bandu divokých cowbojských desperátů....Houwg...domluvil jsem... :D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#12 » sob 23. kvě 2020, 13:11

Nejaky zvlastni motiv "ozivovat vlakno " po 8mi letech?
Prvni komentar na foru...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#13 » sob 23. kvě 2020, 14:12

Asi se prostě chtěl vyjádřit, no. A má pravdu, se zbrojákem musí být jeden opatrnější, zodpovědnější...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#14 » ned 24. kvě 2020, 15:55

Možná by stálo za to po těch devíti letech srovnat statistiky:

2011:

311 667 držitelů zbrojního průkazů
< 700 000 registrovaných zbraní

2019:

305 452 držitelů zbrojního průkazů
< 900 000 registrovaných zbraní


Oproti roku 2011 je tedy méně lépe vybavených držitelů ZP :) . Zvláštní, čekal jsem nárust počtu držitelů ZP.

https://zbrojnice.com/2020/01/15/zbrano ... i-900-000/

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#15 » ned 24. kvě 2020, 15:57

Ta čísla byla před zavedením zbraňové směrnice ještě horší, počet držitelů klesl pod 300 000

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů