Stránka 1 z 4

Novela zákona o zbraních

Napsal: úte 1. črc 2014, 18:25
od ZbraneKvalitneCZ
komentáře ke článku

Novela zákona o zbraních

http://zbranekvalitne.cz/clanky/2014/07/novela-zakona-o-zbranich/

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: stř 2. črc 2014, 15:03
od MarK
Dnes jsem zaktualizoval i sekci o zbrojním průkazu, takže doufám, že je vše aktuální a nic jsem nepřehlédl. Kdyby ano, dejte mi vědět ;)

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: stř 2. črc 2014, 17:49
od Mobster
Více méně si myslím, že ty změny jsou spíš k lepšímu s výjimkou těch zvyšujících se poplatků. Přijde mi naprosto úžasné, že si můžu všechna lejstra vyplnit ještě na PC a pak vytisknout. Nevím, koho to napadlo, ale je to výborný nápad. :thumbup: :clap:

Co trochu na druhou stranu nechápu, je ta zdvojnásobená odměna pro komisaře. :wtf: Už ty tři stovky byly, podle mě, až až. Když takhle komisaři přijde na zkoušku 20 lidí, bude mít za jedno dopoledne strávené na střelnici vejvar 12.000,- Takové přilepšení k výplatě by se mi docela líbilo. Měl jsem zato, že jsou spíš snahy o to, aby komisaři zůstali amatéry a dobrovolníky a aby za tuto činnost dostávali jen nutnou kompenzaci (ušlá mzda, cestovní náklady atd.), čímž by se odfiltrovali lidé, kteří by to dělali jen pro peníze. Teď z toho bude trochu Klondajk, obávám se. :(

Jinak, díky Markovi, že to takhle pěkně všechno shrnul a udělal v těch změnách pořádek! :thumbup:

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: stř 2. črc 2014, 18:00
od MarK
Na druhou stranu se před nějakou dobou psalo, že v některých okresech chybějí komisaři. Třeba proto...

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: stř 2. črc 2014, 18:12
od Pupak
Spíš než odměna komisaře by mě zajímalo, co stojí 700,- Kč na každém vytištěném nebo nepřeškrtnutém písmenu na tom samém kusu papíru.

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: stř 2. črc 2014, 19:09
od Serz
Kolikrát měsíčně by se komisař mohl účastnit zkoušek? Myslím reálně pořádaných a reálně být pozván

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: čtv 3. črc 2014, 13:04
od Stoupa007
Taky by mě zajímalo, kdo si to tam na poslední chvíli prolobboval. V návrhu od MV cca 2 měsíce zpět byla odměna za zkoušku 500 a za opakovanou praktickou 300.

Napsal: čtv 3. črc 2014, 13:10
od Matt_CZE
mě by zajímalo, kolik lidí jde dodatečně odevzdat ZP potom, co mu dřív vzali ŘP.

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: ned 20. črc 2014, 09:39
od yperit
Tak že obyčejnej pracující, si bude muset na zbroják opravdu našetřit. Hmmmm pěkný. Sice jsou tam i nějaký ty plusy, ovšem vynahrazený šílenýma poplatkama.

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: ned 20. črc 2014, 10:45
od robokop
Co je v dnešní době šíleného na +200 za skupinu? :D

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: ned 20. črc 2014, 10:57
od graver
yperit píše:Tak že obyčejnej pracující, si bude muset na zbroják opravdu našetřit.

To asi na všechno, ne?

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: pon 21. črc 2014, 09:03
od Milan100
přečteno v novele, myslím vážné téma
Není tedy pochyb, že pro účely zákona o zbraních se za spolehlivého nepovažuje také ten, kdo se dopustí přestupku na úseku provozu na pozemních komunikacích souvisejícího s požitím alkoholického nápoje nebo užitím jiné návykové látky nebo zjišťováním jejich přítomnosti.

Tak jestli tomu rozumím dobře, mohlo by se jedno pivo při cyklo výletu dost vymstít. V případě náhodné kontroly PČR výrazně přitvrdila a alkohol na kole je vážný prohřešek, který mimo jiné asi bede mít vliv na spolehlivost. To že alkohol za volant nepatří a alkohol-zbraň také ne je bez diskuze. Ale kvůli jednomu pivu v případě kontroly zaplatit pokutu a stát se nespolehlivým mě přijde přísné. Jinak ožralce na kole také považuji za nebezpečné. Takže raději si nechat zajít chuť? Nebo se mýlím?

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: pon 21. črc 2014, 09:17
od scorpions.cz
ono do 0,24 promile se nic nedějě ani v autě. Nad tuto mez je to přestupek a nad 1 promili je to trestnej čin a řesí to soudy. Záleží kolik z toho jednoho piva nadejcháš.

Napsal: pon 21. črc 2014, 11:15
od dagobert
Když odhlédnu od toho, že alkohol nepatří ani na to kolo, protože jezdit pod vlivem mezi ostatními účastníky provozu je mírně řečeno nezodpovědné, tak měřáky mají nějakou chybovou toleranci. Takže podrobit se dechové zkoušce, samozřejmě. Na dotaz "Požil jste před jízdou?" nereagovat. Ať si to zjistí sami. Obecně je dobré držet se ústavního práva nevypovídat proti sám sobě, nikdy nevíte, na koho narazíte.

EDIT: Naštěstí většina hospod už dneska má v nějaké podobě i nealko pivo, které už dnes chutná docela dobře, rozhodně osvěží líp než různé přeslazené limonády.

Re: Novela zákona o zbraních

Napsal: pon 21. črc 2014, 11:18
od mocima
Scorpions.cz: to mas odkud, ze do 0,24 promile v aute se nic nedeje? Nejaky zdroj? Diky.