Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 333

Příspěvek#1426 » pon 28. lis 2016, 01:57

Ovšem, na nepřesnostech je založena celá manipulace přes kontaktpointy.
Ta tolerance +-1.25 dílku je úmyslná, nikoli způsobená nepřesnostmi. Nepřesnostmi může být způsobeno, že tolerance pro otevírání bude například něco mezi 1.0 a 1.5 dílku.
Abychom měli s brutte force útokem jistotu, že bude úspěšný, můžeme skákat ne po 2.5 ale po 2 dílcích, pak dostaneme 50*46*40=92000. To už je lepší, ale pořád o jeden řád horší než deklarovaný keyspace :).
Vše je v odkazu, který jsem sem dával - u toho zámku, co má úmyslnou toleranci +-0.5 dílku (to je ta minimální potřebná) už počet kombinací alespoň nelítá o řád - 100*92*80=736000.
Myslím, že další diskuse tímto směrem už na zbraňové fórum nepatří, škoda, je zajímavá.



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#1427 » pon 28. lis 2016, 08:56

Tak tu diskuzi prehod do nejakeho offtopic a pokracuj tam...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1428 » pon 28. lis 2016, 09:26

SC1 píše:WSA 9 kombi mám, je s ní naprostá spokojenost. Na rozdíl od toho, co je vyobrazeno na webu, se dělá i atypická varianta (na objednávku) s dělením 1:1 - je pouze na 4 dlouhé, ale o to širší jsou police. To stojí za úvahu podle toho, jaké využití máš v plánu.
Rotobolt je podle mého názoru dobrý zámek, převyšuje požadavek zákona (je to třída B). Podrobněji už jsem to tu někde psal...


To je dobré vědět - to 1:1 mě rozhodně zajímá. Nebyla by fotografie, jak to pak vypadá? Počítám že to si pak člověk musí objednat přímo u výrobce, nebo se pletu?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1429 » pon 28. lis 2016, 10:07

Taky by me zajimalo, kde a jak to takhle objednat, jak dlouho pak trva vyroba a co to stoji navic, pokud ma jiz nekdo praktickou zkusenost.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#1430 » pon 28. lis 2016, 10:48

Mám jinou zkušenost s objednávkou WSA 9 kombi. Při objednávání jsem chtěl opačně se otevírající dveře (doleva). Poptával jsem to u výrobce i u dalších obchodníků/překupníků, všude jsem dosatal zamítavou odpověď. Výrobce mi stroze odpověděl, že ať si vyberu z klasiky (katalogu), nebo ať si trhnu nohou, že zákazníků mají dost (samozřejmě to napsal korektně). Nakonec se jeden z jejich hlavních dealerů smiloval, a že prý když si počkám 6 měsíců, že to "možná" bude. Nečekal jsem...

Ještě musím dodat: Se skříní i zámkem jsem absolutně spokojen (za ty prachy, kupoval jsem to u DOLS).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1431 » pon 28. lis 2016, 11:24

Já jsem se také kdysi uchýlil k "zakázkové verzi", dodavatel nabízel různé možné kombinace zámků. Objednal jsem si doplnění o mechanický kombinační zámek a objednávku jsem cca po 4 měsících zrušil, protože přes stálé ujišťování, že můj trezor už je ve výrobě, stále nebyl k dodání a na upozornění, že čekám už dále jen dva týnny a nebude-li v tomto termínu u mě doma, tak že už ho nepřevezmu. Dodavatel mi napsal, že to prověřoval a že by dodávka byla možná nejdříve za cca další měsíc, ale to bez záruky, že to nemusí vyjít. Takže je rozhodně lepší si vybrat standardní dodávané provedení a moc si nevymýšlet...



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#1432 » pon 28. lis 2016, 11:36

Co se týká ceny, tak já kupoval WSA 10 u 3MH:
http://www.obchod-3mh.cz/trezory-na-zbrane/skrin-trezor-na-zbrane-wsa-10/
Bylo to zrovna v termínu výstavy Natura viva, tak jsem zjišťoval cenu u výrobce na výstavě a porovnával ji s e-shopem 3MH.
Výrobce trezoru fa.WICO byl i s 5% slevou pro členy LEXa dopravou dražší , než uvedený e-shop ...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1433 » úte 29. lis 2016, 22:32

jhora píše:
SC1 píše:WSA 9 kombi mám, je s ní naprostá spokojenost. Na rozdíl od toho, co je vyobrazeno na webu, se dělá i atypická varianta (na objednávku) s dělením 1:1 - je pouze na 4 dlouhé, ale o to širší jsou police. To stojí za úvahu podle toho, jaké využití máš v plánu.
Rotobolt je podle mého názoru dobrý zámek, převyšuje požadavek zákona (je to třída B). Podrobněji už jsem to tu někde psal...


To je dobré vědět - to 1:1 mě rozhodně zajímá. Nebyla by fotografie, jak to pak vypadá? Počítám že to si pak člověk musí objednat přímo u výrobce, nebo se pletu?


Koupil jsem na http://www.novetrezory.cz/, ale na základě mailové poptávky. Na webu nebyl vůbec inzerován. Nejedná se o výrobce, ale o dealera - měl jsem štěstí na jeden skladový kus, jinak se na něj skutečně čekalo asi dva měsíce. Nechal jsem si ho nakonfigurovat (zámek, madlo) podle přání. Fotky už bohužel nebudou, mám je zastavěný.

Obecně bych doporučil následující (pokud zrovna nehledáte skříň vzor "sokolovna" za 4.000 Kč ve slevě) - oslovte obchodníka přímo, napište přesně, co byste potřebovali, jaká je vaše "vysněná" konfigurace. Pokud je to dobrý obchodník, bude se snažit vám najít řešení. Pokud vám napíše akorát: "Najdi si to na webu, troubo," tak aspoň víte, s kým se nemáte bavit.

Upozorňuji, že individuální úpravy zvednou cenu oproti základní skříni klidně na dvojásobek. Ale skříň na zbraně je seriózní zboží se životností mnoho let a zaslouží si to.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1434 » stř 30. lis 2016, 07:48

Díky, zkusím se zeptat a uvidím, co mi poví :)



dunit
Příspěvky: 16

Příspěvek#1435 » úte 13. pro 2016, 00:03

Pořídil jsem si trezor Wico WSA5 variant a chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s jeho montáží. Mám k němu dvě kotvy (nebo jak se tomu říká) o průměru 10mm a délce 77mm. (V podstatě nařízlá trubka navlečená na šroub s maticí, která jí pak rozevře.) Chci trezor připevnit zadní stranou do panelu. Problém ale je, že panel má jen 50mm. Co teď? Představuji si to takhle: Prostě do zdi vyvrtám díry vrtákem o průměru 10mm do hloubky cca 40mm a ty kotvy zkrátím na vhodnou délku. Bude pak takové řešení mít tu odolnost 15 odporových jednotek? (U dodávky trezoru jsem, bohužel, žádný montážní návod nenalezl.)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1436 » úte 13. pro 2016, 06:12

Co je na druhe strane zdi? Neslo by to provrtat skrz, zahloubit srouby a zamaznout omitkou a stukem? Srouby bych v dirach jeste zalepil. A kdyz na tu Montaz nebude papir, tak stejne myslim nikdo nebude resit jednotky, pokud trezor odnesou cely...



oldschool
Příspěvky: 18

Příspěvek#1437 » úte 13. pro 2016, 07:20

V 50 mm panelu vyvrtat 40 mm díru... vsadím se, že na druhé straně vypadne koláč omítky o průměru 150 mm.
:-) potom už je to vyřešené, šroub M10/50 a podložka + podložka a matka z druhé strany.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2253

Příspěvek#1438 » úte 13. pro 2016, 07:23

Do 5 cm tlustého panelu Ti hmoždinka držet nebude :-( Otestovala mi to parta instalatérů, asi firma Pat a Mat, umyvadlo po čase upadlo.

Teď tam jsou vratové šrouby skrz a drží. Dal bych silné vratové šrouby a dobře ukryl jejich hlavy. Že by to někdo zvládl na druhé straně odvrtat, to je velmi málo pravděpodobné.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1439 » úte 13. pro 2016, 08:26

Zas tak uplne nepravdepodobne mi to neprijde, to je asi prvni, co by kazdeho napadlo.... Proto bych ty srouby jeste zalepil v cele dire chemickou kotvou a to uz by melo byt lepsi. Pripadne jeste pouzit pevnostni nebo nerez srouby, do toho se blbe vrta, pokud bude sestihranna hlava tak obrousit aby se nedala chytit klicem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2253

Příspěvek#1440 » úte 13. pro 2016, 09:29

Ale to by musel přesně vědět, kde je ten kotvící otvor a poměrně přesně si ho, na druhé straně panelu, zaměřit. Rozhodně bych řekl, že stejně jde odvrtat i tu kotvu. A že ta kotva zkrácená zhruba na polovinu, nebude držet stejně, jako ta dlouhá, to je snad jasné. Nevím, jestli se dělají vratové šrouby i pevnostní, ale určitě se dá najít šroub, který nepůjde snadno odvrtat.

A 15 RU se nevztahuje ke kotvení, ale k násilnému otevření.

Jeden z parametrů trezoru je váha prázdného 68 kg, takže nepředpokládám, že by ho dali pod rameno a odkráčeli. Pokud bude ukotvený k podlaze i za zadní stěnu, tak bych řekl, že je ukotvený dostatečně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host