Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Simsvene
Příspěvky: 1

Příspěvek#1951 » čtv 26. črc 2018, 08:34

Podle mě není důležité jen to, aby člověk uměl se zbraní zacházet, když už ji tedy má, ale také to, aby ji měl dobře uschovanou a zabránil tak tomu, že se dostane do rukou někomu, komu by neměla, například dětem. Pro takové případy jsou dobrým řešením trezory na zbraně > https://www.saffort.cz/trezory-na-zbran ... -na-zbrane :-)



mikymoto
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1952 » čtv 26. črc 2018, 09:27

???
A tento na nic nereagující příspěvek je zoufalým výkřikem do tmy, nebo se nám tu registroval další obchodní zástupce? Čte někdo vůbec pravidla předtím než se zaregistruje?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1387

Příspěvek#1953 » čtv 26. črc 2018, 09:51

Podstatné je, že u trezorů je připsáno:

"Pro tuto schránku na zbraně je stanoveno, že při přechovávání dlouhých zbraní do počtu 2 ks nebo do 500 ks nábojů platí prohlášení o shodě."


Takže je úplně jedno, jak je veliký, pokud splňuje požadavky jen na volné uložení ve skříni za postelí :-)

Z komunikace se supportem:

Já11:07
Dobrý den, podle informací u trzorů mi připadá, že nesplňují 15 RU a zámek A, pro uložení více než 2 zbraní a více než 500 nábojů. Jak je to přesně ?

Tech. Support - SAFFORT11:09
Jedná se o necertifikované skříně. Mají parametry certifikovaných trezorů, ale nebyly ozkoušen v certifikačních ústavech.

Tech. Support - SAFFORT11:09
Plní tedy do 2 ks zbraní a 500 ks munice.



Piggy
Příspěvky: 1042

Příspěvek#1954 » čtv 26. črc 2018, 10:23

Moc tomu nerozumím - díval jsem se na ten odkaz a mají tam všechno od obyčejných plechových skříněk po masivní trezory ve všech běžných kategoriích.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 169

Příspěvek#1955 » čtv 26. črc 2018, 10:56

to Piggi: certifikace jsou drahé, tak je asi výrobce nedělal.
Je pravda, že na 2 zbraně dost drahé a "proti dětem" předimenzované :lol:

P.S. - taky mám velkou Justra s certifikátem a jsem max. spokojen



Piggy
Příspěvky: 1042

Příspěvek#1956 » čtv 26. črc 2018, 12:56

Aha, teď jsem se díval pozorněji. Je to nějaké lišácké - u některých trezorů je uvedeno, že jsou certifikované, u jiných, že "splňují požadavky, které jsou uvedené v zákoně č. 119/2002 § 58 ods. 2".
Tomu se dá rozumět opravdu nejspíš tak, že - jak tvrdí - plní normu, ale nemají certifikát.
Na druhé straně jsou tam v nabídce třeba trezory Rottner, které jiné firmy běžně dodávají s certifikátem.
Takže kdyby něco, šlo by argumentovat, že úplně stejný trezor bez papíru je stejně dobrý jako s papírem. :twisted:
Jinak až dosud jsem byl náchylný věřit, že certifikace je věcí výrobce a ne prodejce. :oops:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1387

Příspěvek#1957 » čtv 26. črc 2018, 13:09

Koukal jsem na ty levné na 3 a 5 dlouhých a ty mají poznámku, že jsou vlastně jen na 2 a do 500 nábojů. Nemají certifikaci na 15 RU a zámek s požadovanou odolností. A podle supportu to tak prostě je.

Prostě jak je to levné, tak je něco jinak, než má být .....



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1958 » čtv 26. črc 2018, 13:56

Piggy píše:Aha, teď jsem se díval pozorněji. Je to nějaké lišácké - u některých trezorů je uvedeno, že jsou certifikované, u jiných, že "splňují požadavky, které jsou uvedené v zákoně č. 119/2002 § 58 ods. 2".
Tomu se dá rozumět opravdu nejspíš tak, že - jak tvrdí - plní normu, ale nemají certifikát.
Na druhé straně jsou tam v nabídce třeba trezory Rottner, které jiné firmy běžně dodávají s certifikátem.
Takže kdyby něco, šlo by argumentovat, že úplně stejný trezor bez papíru je stejně dobrý jako s papírem. :twisted:
Jinak až dosud jsem byl náchylný věřit, že certifikace je věcí výrobce a ne prodejce. :oops:


Certifikace je věcí výrobce :-) Jen v případě rebrandingu je to věcí prodejce. Ještě může prodejce zkusit certifikovat trezor který žadný certifikát od výrobce nemá, ale jak se tu už psalo, je to celkem drahej špás a používají to prodejci asi jen při nákupu trezorů z Číny. BTW: Rottner jsou taky čínský trezory, který sem jen dovezou a udělá se tu certifikace :-)

Miata píše:to Piggi: certifikace jsou drahé, tak je asi výrobce nedělal.
Je pravda, že na 2 zbraně dost drahé a "proti dětem" předimenzované :lol:

P.S. - taky mám velkou Justra s certifikátem a jsem max. spokojen
)

Kterej model máš od Justra trezory?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 1940

Příspěvek#1959 » čtv 26. črc 2018, 18:43

Pokud mám trezor s atestem do 10 zbraní, musí nebo nemusí být prišroubován do podlahy, aby ten atest splňoval? Popř jak to zjistím? Děkuji předem za odpověď. V ZOZ o tomto nic není nebo v té vyhlášce.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1960 » čtv 26. črc 2018, 18:48

Nemusí být do podlahy, musí být pevně ukotven na 4 místech, je jedno kam (podlaha, zeď, strop atd...)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 1940

Příspěvek#1961 » čtv 26. črc 2018, 19:41

dobře. děkuji. ok 4 místa pevně. chápu. kde se to píše?

prve jsem se špatně vyjádřil: musí být ukotven? důvod: nechce se mi rozvrtávat okolí. Ale jestli musím, tak to udělám.



glock69
Příspěvky: 107

Příspěvek#1962 » čtv 26. črc 2018, 20:04

Na 4 místech? Plechovka, kterou mám, má certifikát a pouze 2 kotevní otvory. Bohužel jsem koupil, než se zde objevil prodejce Justry.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1963 » čtv 26. črc 2018, 20:47

audis píše:dobře. děkuji. ok 4 místa pevně. chápu. kde se to píše?

prve jsem se špatně vyjádřil: musí být ukotven? důvod: nechce se mi rozvrtávat okolí. Ale jestli musím, tak to udělám.


Až budu mít po dovče, tak to najdu a pošlu. V práci to někde mám napsaný :-) Máme teď celozávodku, končí 5. Srpna.

glock69 píše:Na 4 místech? Plechovka, kterou mám, má certifikát a pouze 2 kotevní otvory. Bohužel jsem koupil, než se zde objevil prodejce Justry.


Jinak já nejsem prodejce Justry, ale marketingový ředitel (manažer) vymýšlím reklamní kampaně, výstavy, slevový akce a programy, letáky, grafiku atd... + nový produkty, lteré by se mohli prodávat na základě komunikace se zákazníky atd... :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 1940

Příspěvek#1964 » čtv 26. črc 2018, 21:16

BombrCZE píše:
audis píše:dobře. děkuji. ok 4 místa pevně. chápu. kde se to píše?

prve jsem se špatně vyjádřil: musí být ukotven? důvod: nechce se mi rozvrtávat okolí. Ale jestli musím, tak to udělám.

oh děkuju, ale srpen je pozdě . Nenamáhej se. (zítra potřebuju vědět)



cipis
Příspěvky: 1152

Příspěvek#1965 » čtv 26. črc 2018, 21:52

Protože dvě kotvy ti neudrží předepsaný tah. Tedy 12 mm kotva do chemické malty. Nebo v horším případě ocelová hmoždinka do betonu. Jiné kotvení, než chemie (nebo výjimečně ocelová hmoždina do plného betonu) nepřipadá v úvahu. A kde je to napsáno? V postupu zkoušek v normě. Trezor do hmotnosti 1000kg musí být automaticky ukotven.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host