Zabezpečení zbraní v trezoru BT 0 a více - nová legislativa?



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#1 » pon 24. zář 2018, 19:49

Ahoj všem,

omlouvám se, zda zakládám špatně téma, ale v této sekci jsem o to mzmínku zatím nenalezl, tak snad je to správně.

Zjišťoval jsem možnosti a různé druhy sejfů pro uložení zbraní do 10 kusů v showroomu ADSAFE a zde mi prodejce sdělil, že v budoucnu se chstá změna legislativy a požadavek bude mít trezor minimálně v bezpečnostní třídě 0, tedy alespoň 30/30 RU (nyní je požadavek 15 RU). Slyšeli jste o tom někdo něco? Jak moc je to relevantní a kdy by taková změna měla případně přijít?

Díky za jakékoli reakce.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#2 » úte 25. zář 2018, 06:41

Moc tomu nevěřím. Ve Směrnici, která ovlivní podobu "stodevatenáctky" nejvíc, se nic takového nepíše, a pokud je mi známo, tak neexistuje důvod, proč by taková změna byla potřebná.



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#3 » úte 25. zář 2018, 06:56

Pokud si výrobci a prodejci trezorů seženou schopného lobbistu...



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#4 » úte 25. zář 2018, 09:43

Je to v logice vývoje a sjednocení zákonů v rámci EU. V Německu někdy na začátku roku 2018 (nebo to bylo už ve 2017?) začal pro majitele zbraní platit požadavek třídy 0 na každý nově pořízený trezor. Já bych dnes v ČR určitě kupoval nejméně třídu 0.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#5 » úte 25. zář 2018, 09:57

A nepleteš si to? Protože oni měli dosud jen plechovky, kde byl povinný jen zámek A, nikoliv něco jako 15RU. Odtud též nekonečné hádky o kotvení, protože u nás tato plechovka splňuje pouze při ukotvení (jako zvláštní uzamčené zařízení). Zeptám se kamaráda v Německu, je obeznámen ...



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#6 » úte 25. zář 2018, 10:29

Klidně se zeptej, je to tak. Staré trezory zůstávají v platnosti, ale každý nový musí být nejméně ve třídě 0. Pro vysvětlení - v Německu při vystavení WBK podepisují střelci povinnost oznámit na úřadě, jaký model trezoru doma pro úschovu zbraní používají, takže vedle evidence zbraní existuje i evidence trezoru.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#7 » úte 25. zář 2018, 14:06

Jj, máš pravdu. Platilo VDMA 2xxxx A a B, teď musí mít tu nulu.
Takže čistě teoreticky bude na prodej spousta skříní, co mají zámek A, za dobrou cenu. Až na tu dopravu sem ... Stačí neoddělitelně upevnit a máme to na 10/10000 ...



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#8 » úte 25. zář 2018, 15:06

Možná se najde nějaký dovozce, co to bude v Deutschlandu vykupovat a zde za dobrou cenu prodávat, jinak by se individuální dovoz těžko vyplatil.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#9 » úte 25. zář 2018, 16:23

Dost lidí jezdí do Německa makat, tak se stačí akorát trefit na místo, aby jeli přes. To se dá většinou naložit v jednom s přehledem.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » úte 25. zář 2018, 16:43

To iloveguns: závidím ti idealismus. Přinejlepším to dopadne tak, že to tam někdo levné vykoupí a potom nasadí ceny jen o tolik nižší, aby podsekl stávající výrobce. Bude to jako s "levnýma" autama. Nakonec Němci zavětří co se děje a í výkupní ceny narostou... opět viz ojetá auta...



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#11 » úte 25. zář 2018, 17:31

Díky všem za rakce a názory. Ano, je pravda, že ten prodejce z ADSAFE zmiňoval právě Německo, že tam už to platí nebo v nejbližší době bude platit a že u nás je to jen otázka času (zřejmě několika let), kdy se to také schválí. Pokud tedy kupuji první trezor, koukám se právě minimálně po certifikaci ve třídě 0, tak to vidím já.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#12 » úte 25. zář 2018, 17:33

A pokud bychom si odpověděli původní otázku, existuje něco jako návrh nového předpisu nebo aspoň záměr na úpravu zabezpečení zbraní?



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#13 » úte 25. zář 2018, 18:38

U nás bych k tomu viděl důvod jen v případě, že by se začala rozmáhat vloupání do certifikovaných skříní se zbraněmi, což se ovšem zřejmě neděje anebo se o tom alespoň nikde nepíše. Pokud má ale někdo motivaci, nářadí a čas ke vloupání do skříně s certifikací na 15 RU, tak to samé udělá i s trezorem třídy 0. Navíc, mnozí z nás, já tedy určitě, nenechávám zabezpečení jen na skříních a trezorech, protože elektronický poplachový systém a kamery se záznamem jsou samozřejmostí.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#14 » stř 26. zář 2018, 11:54

Danny_Z> Se stejnou logikou bys mohl tvrdit, že je jen otázkou času, kdy se jakýkoliv německý předpis stane i naším předpisem. Nespěchal bych s tím.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#15 » stř 26. zář 2018, 15:31

Ne, ne, je jen otázkou času, kdy se německý (francouzský, italský,...) předpis, který vyhovuje zájmům vůdců EU, stane i naším předpisem. Zájmem tady je omezit počet zbraní a zkomplikovat jejich nabývání. Pokud se k tomu hodí změna třídy trezorů, tak je třeba jí plošně realizovat. Příkladů by se našlo víc, ale to už bychom byli mimo téma.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů