Jak dlouho přibližně může zloděje zdržet trezor BT 0?

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » pát 26. říj 2018, 12:45

Jak dlouho může bytaře zdržet trezor bezpečnostní třídy 0? Jedná se o trezor, který by i zkušeného zloděje zdržel třeba na desítky minut (pokud to neodpálí výbušninou:-)), nebo je to pro něj spíše malá nepříjemnost na desítky sekund, maximálně minuty?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#2 » pát 26. říj 2018, 13:35

Záleží na tom, jestli si může dovolit dělat hluk (flexou) nebo nemůže. V prvním případě to půjde rychle. Ve druhém případě pomaleji, hodně záleží na tom, jak poctivě je sejf vyrobený, jak je tuhá kontrukce okolo dveří, jaké jsou mezery okolo dveří a podobně.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » pát 26. říj 2018, 13:49

Neměla by být odlolnost ve stejné bezpečnostní třídě alespoň přibližně srovnatelná? Já jen, jestli u trezorů ve stejné sřídě pátrat po nějakých testech, nebo si vybírat podle rozměrů vnitřního uspořádání atd, s tím, že bezpečnost u všech třídy 0 bude +- stejná.
Také váhám, jestli jít do třídy 0, nebo 1. Přes 10 zbraní nepůjdeme doma určitě a vím, že do deseti stačí i méně než 0. Ale uvažuju i o uložení šperků, důležitých smluv, hotovosti atd, takže bych byl rád, aby to něco vydrželo, nejde mi o minimální splnění zákonné povinnosti.
Jednalo by se o umístění v paneláku. Předpokládám, že tam by nejspíš řezání flexou pozornost upoutalo



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#4 » pát 26. říj 2018, 14:10

Myslím si, že od toho byly ty třídy dělané, aby se sjednotila odolnost proti vniknutí určitými postupy. Pokud si dobře vzpomínám, pěkně to bylo popsané tady http://justratrezory.cz/index.php?id_cm ... &id_lang=1
Každopádně vypovídající o kvalitě trezoru jsou podrobnosti o zpracování (technické detaily) ... hmotnost trezoru a tloušťka stěny pláště a dveří trezoru, počet vrstev, umístění pantů (vnější vs. vnitřní), odolnost proti ohni atd.
Na vnitřní uspořádání nekoukej, to ti udělá každý dle tvých požadavků. Já šel do vyšší třídy přesně kvůli stejným důvodům a rozhodně nelituju.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#5 » pát 26. říj 2018, 14:16

Kdybych vybíral z kombinace bezpečnostní dveře u bytu + BT0 nebo normální dveře + BT1, vybral bych první, nejlepší je ovšem třetí složená z lepších možností.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#6 » pát 26. říj 2018, 14:32

btw: nevíte kde nalézt nějaké podrobnější vysvětlení odprových jednotek. Sice jsem se dočetl, že to je jistá forma vyjádření odolnosti proti vloupání zohledňující čas a použité nástroje, ale nikde jsem nenašel, co konkrétně ta čísla vyjadřájí.
Chápu, že čím vyšší vyšší čísla, tím lepší, ale co mi říká například 30/50 RU?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#7 » pát 26. říj 2018, 14:45


Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » pát 26. říj 2018, 14:55

Knop: Díky, stále relativně stručné, ale zatím asi nejvíc vysvětlující z toho, co jsem četl.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#9 » pát 26. říj 2018, 15:06

Nestručná bude ta norma.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#10 » pát 26. říj 2018, 15:33

pred lety mi zamecnik otviral bezpecnostni dvere se zaseklymi zavorami
v pul devate vecer v panelaku flexou, ani jeden soused se neprisel podivat



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#11 » pát 26. říj 2018, 16:30

Takže bez zabezpečení s napojením na bezpečnostní agenturu lepší třída k ničemu? S tím to má pak smysl ve vyšší třídě, neboť zdrží dost dlouho na příjezd agentury?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#12 » pát 26. říj 2018, 19:44

Nemusí být přímo na bezpečnostní agenturu. Může to třeba hlásit (SMS, mail, klasický hovor...) přímo tobě, ty pak vyhodnotíš situaci , zalarmuješ sousedy, policajty... každý dle svého gusta. Soused to tak má a občas (+- jednou za dva roky) mi volá, jestli jsem doma a nemohl bych se mrknout (obvykle zapomene douzavřít balkonové dveře a vítr je pootevře no a pohybové čidlo hlásí, že se hýbou závěsy. Není ale problém mít vícestupňový systém - první perimetr, chráněná místnost, čidlo na obrazu před zazděným trezorem, všechno bez kraválu a jen s hlášením, nebo s kraválem.. Když pak zavoláš na PČR, že se dobývají do trezoru se zbraněmi myslím že si kluci a holky docela pohnou.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#13 » sob 27. říj 2018, 06:26

třída 0 má 30/30 jednotek, šel bych raději do 1 která má 30/50.
Teoreticky by to dle koeficientu nástrojů mělo znamenat, že za půl hodiny otevřeš trezor třídy 0 šroubovákem, malým kladívkem, dlátem a ruční pilkou.
A nebo za 5-7 minut autogenem, vrtačkou s diamantovým chlazeným řezákem, nebo velkou pilou s chlazením.

Trezor sám o sobě je na nic. Musíš zajistit, aby zloděj neměl víc než těch 15 minut na práci. Když mu dáš 4 hodiny a zásuvku na nástroje k tomu, tak je to jen o jeho pracovitosti.

Osobně mám jen skříně v normě Z2, tj 15/20 RU. Ale prostory jsou hlídané EZS s připojením na PCO. U skříně co je za dveřmi IV. třídy to stačí. U skříně co je v místě, kde by zdi nevyhověly parametrům trezorové místnosti a jsou tam dveře bez bezpečnostní třídy mám detekci přítomnosti osob zdvojenou a samotná skříň je vybavená otřesovým čidlem a kontrolou stavu uzavření/uzamčení.

Dojezd hlídky PCO je 7 minut, zdvojená hlídka do 15 minut. Policejní oddělení je 5 minut pěšky, tj do půl hodiny by přijeli autem.

17 let dělám (jako vedlejší aktivitu) EZS. 3/4 instalací je až po vykradení. V paneláku či bytovkách si nikdo rozbrušovačky nevšimne. A u rodinného domu mi jeden zákazník popisoval z protokolu od policajtů popis sousedů... byla tam velká bílá dodávka s nápisem exekuce, a tři velký chlapy v černých kombinézáxh co vyrazili dveře. Byli tam celý dopoledne a nakládali...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#14 » sob 27. říj 2018, 17:50

Jen to trochu odlehčím. Co myslíte, odradila by zloděje od použití rozbrušky, samolepka na trezoru ve znění:
" Pozor, uvnitř trezoru je uskladněn střelný prach! Při použití brusných a řezných nástrojů hrozí exploze! "



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#15 » sob 27. říj 2018, 17:52

ne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti