Zabetonování samostatně stojícího trezoru?



KellanCarson
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 29. dub 2021, 08:36

Nevíte, jestli má smysl zazdívat trezor, který není primárně určen k zazdívání? Aktuálně mám 2 trezory, normálně jen ukotvené do zdi a podlahy. Se stěhováním se do baráku ale uvažuju, že bych je normálně zazdil. Když jsem se ale díval na trezory určené k zazdívání, tak ony mají takový různě nepravidelný tvar, aby asi nešly z té zdí "vysunout", což u těch samostatně stojících není. Takže předpokládám, že ten normální trezor by se musel zazdít jakoby do hloubky a udělat u něj převisy ze všech stran. To ale zas předpokládám, že bude oslabovat ochranu, že ty převisy půjdou snadněj odmlátit.

Takže počítám, že zazdít obyčejný trezor bezpečnosti určitě pomůže, ale asi to nebude tak dobrý jako když se zazdí "zazdívací" trezor. Tak nevím, jestli se vydat touhle cestou a nebo se na to vykvajznout a koupit nový trezor určený přímo na zazdívání.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#2 » čtv 29. dub 2021, 08:45

Brání to něco ten trezor mimo jiné uchytit navíc standardně do zdi? Myslím, že ne a tvoje otázka bude zodpovězena.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#3 » čtv 29. dub 2021, 08:54

1. zvenku není vidět, jestli je zazdívací nebo ne, když bude zazděný.
2. i do zazdění ho můžeš ukotvit.
3. pokud ho někdo bude mít čas celý vybourat, je asi jedno, co je to za typ ne ?



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#4 » čtv 29. dub 2021, 09:32

Můžeš na něj přivařit z boku nějakou armaturu která bude zazděná, nebo navrtat stěny a přikotvit jak už tu píše kolombo.
A zvýšíš tím odolonost trezoru, respk. dobu než se do něj někdo dostane. Tak i tak to chce alarm.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#5 » čtv 29. dub 2021, 09:33

Dělal jsem to dokonce dvakrát. Lepší je origo zazdívací trezor bo má obvykle silnější čelo a dveře než nábytkový obyč trezor a na zadní straně bývá plech přes obrys aby nešel "lehce" ven. Ale samozřejmě to jde i s obyčejným nábytkovým, jen bych se nechtěl dřít s dírou do bytelné zdi jako máme doma a pak tam zazdít plechovku s 2-3mm dveřmi. Pro sebe jsem už přímo vybíral trezor sice ne určený do zdi ale se silnými dveřmi a čelem a certifikovaným zámkem a s úmyslem že ve zdi skončí. I tak jsem ho ale dále upravoval a už je ve zdi. Druhý který nebyl pro mě jsem zesiloval dveře i čelo, zadní desku i panty + výztuhy protože z té plechovky bych neměl pocit dobře odvedené práce kdybych to tak nechal. Takže jsem ji (plechovce) přidal tak třikrát na váze a zazdil (zámek samo s certifikátem). Ale já mám takové možnosti. To asi každý nemá. Jinak je dobrý i ten nezazdívací ve zdi poté ukotvit třeba otvory v zadní desce ideálně v té přidané která je větší než obrys trezoru, protože při pěchování betonu se trezor nehýbe a drží polohu a to je k nezaplacení. Pokud není ta přidaná deska tak i vnitřkem třeba.
Jinak první trezor ale říkejme tomu spíš sejf nebo zamykací schránka jsem si dělal sám tak asi nějak pár let po vojně když jsem si koupil perkusáka a chtěl ho později bezpečně uložit, dodnes ho používá máma(trezor ne perkusák). Ten je teda jen ukotven, má pěkných 50kg ale tehdy jen přídavný bezpečnostní dveřní FAB zámek, žádný trezorový a pěknou kladívkovou barvu Hamerite. Bylo ještě jiné století, tisíciletí.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#6 » čtv 29. dub 2021, 09:59

Při případné úpravě trezoru bych ty převisy hran doporučil jen na zadní stěně a v nich v rozích otvory na přikotvení, na čelní stěně jsou převisy sporné, na prodávaných často bývají ALE je to hrana za kterou lze po odstranění kousku omítky páčit a nedej bože přední část trezoru utrhnout. Pokud je to levnější typ. Kdyby jste viděli jak je čelo přivařené zevnitř u těchto sejfů tak by vám dobře nebylo, pokud tedy není součástí korpusu z ohnutého a tím zase relativně slabého plechu. Pokud se přidá na čelo plech - výpalek na zesílení čela tak ideálně do rozměru trezoru aby nebylo za co zapáčit. Pozor aby šly otevírat dveře, můžou jít do kolize s přidaným plechem, bohužel. A nebo čelo přes obrys ale pořádně přivařit s výztuhami, pak se zase lépe doštukovává. Přední dveře jsou odolnější proti vypáčení když jsou malé mezery od čela - rámu a hlavně když jsou dveře utopeny proti čelní desce, úhel pro podebrání a vypáčení dveří je pak silně omezen pro jakýkoli nástroj. Ale tohle vše není úplně jednoduché dát dohromady, znovu už bych to taky nechtěl dělat a šel asi jednodušší cestou nákupu vyhovujícího na první dobrou. Easy simple je lepší než dřina, ale jinak lze zazdít cokoli je vlastně jasná odpověď. Pokud se zazdí sejf s čelem a dveřmi 2-3mm tak je jednodušší ho vypáčit nebo projet flexou než vybourat. Ale i to už je náročná práce a těch práceschopných a nářadím vybavených pomalu ale jistě ubývá takže i to může být přiměřená ochrana.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#7 » čtv 29. dub 2021, 10:58

Odpověděl bych si na jednu až tři otázky.
1) Proč to chci? Jestli chci vyhovět zákonu o zbraních a vyhovuje mu už stávající skříň, neřešil bych to. Jestli od toho čekám víc, pak ještě
2) co to má chránit? A
3) jaká je pravděpodobnost, že bude trezor čelit zlodějům?

Když si řeknu, že to má chránit cennosti v řádu tisíců (nebo i desetitisíců) a pravděpodobnost pokusu o násilné otevření je nízká, opět to nemá smysl. Jestliže jde o statisícové hodnoty, nenahraditelné věci apod., případně žiju v lokalitě, kde k vloupáním dochází častěji, pak bych kompromisy nedělal.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#8 » čtv 29. dub 2021, 11:10

Zazdívání v pravém slova smyslu je věcí minulého tisíciletí. Pokud bude odpověd jedním slovem, velký význam to nemá. OK možná potom můžeme mluvit o zvýšení požární odolnosti. Ano, co soudruh to názor. V té době párali kačeny kasaři celou noc sekáčem, kladivem a sadama páčidel. Zazdění do Ytongu je legrace, zazdění cihlou jen o trošku lepší a oblévání betonem dělá málokdo. Když to majitel ovšem obestaví cihlovou zdi na šířku 3 cihel, potom OK. Pokud už je to mechanické kotvení (trhací šrouby, zavařené matky,atd) v rámci legislativy potom je řešení formou kotev s logickým posouzením do čeho kotvím. Pro potřeby legislativy využiju trezoráře profíky (za pár kaček) a mám doklad a klid. Další věcí potom už je nějaká nábytková kapotáž nebo SDK.
Stačí si "odplechovat" zevnitř bok nebo dveře a majitel jasně viní sílu plechu a logicko ne-odolonost flexe či nedejbože tichému hořáku. V době moderního nářadí a mrzké váhy trezoru považuju trezor bez doplnkovych systému kamery nebo alarmu za pouze plněni legislativy. S čoorkařema je nutné srovnávat krok, malta a cihla už nestačí :-) Prostě nesmí mít čas.
Chci li opravdu bezpečnost, tak si najdu někde v domě starou špajsku, stěny obložím, 15cm ztraceným bedněním, zaliju betonem, za víkend hotovo a osadím kvalitní trezorovky. Cenově to vyjde jako 2klasický trezory a bezpečnosti to bude uplně jinde.

Uživatelský avatar
DDshot
Příspěvky: 20

Příspěvek#9 » čtv 29. dub 2021, 18:57

Já jenom technickou k úvahám o násilném otevření trezoru hořákem nebo flexou skrz. Pokud chytne prach v nábojích nebo mimo ně v uzavřeném prostoru tak je otevřeno i u sousedů.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#10 » čtv 29. dub 2021, 19:02

Shlednul jsem par videi, kde byla prezentovana odolnost naboju proti ohni, deformaci atd. a tohle asi opravdu nehrozi. Ale dat otevreny kybl prachu do trezoru by asi mohlo byt ucine opatreni proti dokoncene kradezi autogenem nebo flexou :D



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#11 » pát 30. dub 2021, 09:39

Já ten zazděný vlastně primárně nepoužívám na zbraně, pouze doklady a hotovost nebo flashku, občas jedna krátká. Všechny zbraně a náboje by se prostě nevešly. K zabezpečení jak píše DesertEagle asi nelze napsat nic jiného že by to tak ideálně mělo být, moderní doba si žádá moderní přístup. To množství času které my strávíme v práci nebo jinde je luxus pro nezvané hosty. Já ale tak moderní bohužel nejsem, třeba to změním. Protože ten zazděný nemám určený pro rychlý přístup ke zbraním ale k úplně jinému účelu, takže umístěním je prostě lehce k přehlédnutí, nenalezení. Uznávám že ale moderní doba má jistější metody ochrany než náhodu ve kterou doufám. Ale síla trezoru je nejenom v materiálu ale spíš o tom že o něm nikdo neví a není k nalezení. Ale to jde jen s mrňousem, ne se skříní. Tam by ale trezorová místnost taky byla řešením.
Podle mého ale mít doma utajený zazděný sejf má smysl. A pak o tom napsat že jo

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#12 » pát 30. dub 2021, 12:03

Ve skrýších, oteviracích skříních, tajných zásuvkách jsou mistři amici. Bohužel ty super tajné skrýše hnedka tlačí na FB :-)



KellanCarson
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » úte 4. kvě 2021, 08:15

KellanCarson píše:Nevíte, jestli má smysl zazdívat trezor, který není primárně určen k zazdívání? Aktuálně mám 2 trezory, normálně jen ukotvené do zdi a podlahy. Se stěhováním se do baráku ale uvažuju, že bych je normálně zazdil. Když jsem se ale díval na trezory určené k zazdívání, tak ony mají takový různě nepravidelný tvar, aby asi nešly z té zdí "vysunout", což u těch samostatně stojících není. Takže předpokládám, že ten normální trezor by se musel zazdít jakoby do hloubky a udělat u něj převisy ze všech stran. To ale zas předpokládám, že bude oslabovat ochranu, že ty převisy půjdou snadněj odmlátit.

Takže počítám, že zazdít obyčejný trezor bezpečnosti určitě pomůže, ale asi to nebude tak dobrý jako když se zazdí "zazdívací" trezor. Tak nevím, jestli se vydat touhle cestou a nebo se na to vykvajznout a koupit nový trezor určený přímo na zazdívání.

děkuji, můj problém byl vyřešen

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů