Limity poctu zbrani v trezoru a druha hlaven



jarek85
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pát 11. čer 2021, 12:32

Zdravim,

nikde se mi nepodarilo dohledat jak je to pocitanim limitu zbrani v trezoru a druhou/treti hlavni.

Kdyz mam rekneme trezor na 20 zbrani, pocita se druha hlaven, kterou si koupim treba k pusce jako dalsi zbran, nebo si dalsi hlaven muzu koupit, cili v trezoru se bude nachazet 21 hlavni ale jen 20 zbrani?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » pát 11. čer 2021, 12:38

Samostatna hlavni cast zbrane= prukaz zbrane= dalsi zbran.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#3 » pát 11. čer 2021, 12:50

Tak tak. Stejně jako tlumič. Nasazeny tlumic na 10 puskách = 20 zbraní. :)



jarek85
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pát 11. čer 2021, 12:58

Diky moc!



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#5 » pát 11. čer 2021, 13:39

Zajímavější situace bude, když budu mít dva "spodky" a dva "vršky". Sice jsou to 4 průkazy zbraní, ale když to tam bude složené, tak tam jsou jen dvě zbraně. Stejně tak, když budu mít ten tlumič našroubovaný na pušce, tak tam bude stát jen jedna puška, byť se skládá z více registrovaných částí. Nebo opačně, dám tam rozebranou jednu zbraň, tak mám z ní hned několik hlavních částí = několik zbraní.
Pokud totiž půjdeme ad absurdum, tak každá zbraň má několik hlavních částí a aby se "nebezpečnost" lišila jen tím, že některé průkaz mají a některé nemají? To si nemyslím, že byl úmysl zákonodárce.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#6 » pát 11. čer 2021, 13:53

Hmm, tak to je na dotaz na vnitro. Ohledně delení 20 zbraní do dvou trezorů po 10 a vyplývajících požadavků odpověděli jasně a rozumně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#7 » pát 11. čer 2021, 13:58

MNoo je to trosku zmatek, ale proste co má svuj PZ, je "jeden" kus. Sice to muze viz ten tlumic byt pitome, ale je to zcela jasne a jednoduché na počítání.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#8 » pát 11. čer 2021, 14:01

Absurdní je, že některé zbraně mají více výrobních čísel na hlavních částech zbraně a jeden průkaz zbraně. Např. různé exvojenské složenky.
Úvaha - Dá mi policie 1 PZ např., když koupím odjinud lower a odjinud upper k AR (jiné číslo) ?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#9 » pát 11. čer 2021, 15:49

Takže: Člověk má doma jednu pistoli. Nemusí mít trezor. Vše je v pohodě. Legalizují tlumiče, člověk si ho bude chtít pořídit. Z toho vyplývá 8 za hlaveň, 12 za tlumič, rázem má tři zbraně tak rovnou ještě potřeba pořídit trezor :D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#10 » pát 11. čer 2021, 15:53

Pořád můžeš původní hlaveň přes puškaře hodit do šmelcu a nechat si udělat novou se stejným číslem. :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#11 » pát 11. čer 2021, 16:06

Střelec : Přes puškaře už ne. Stát si osoboval monopol na ničení zbraní.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#12 » pát 11. čer 2021, 18:30

Střelec píše:Absurdní je, že některé zbraně mají více výrobních čísel na hlavních částech zbraně a jeden průkaz zbraně. Např. různé exvojenské složenky.
Úvaha - Dá mi policie 1 PZ např., když koupím odjinud lower a odjinud upper k AR (jiné číslo) ?

Ano, na 1 PZ můžeš mít víc čísel. Já to takhle třeba mám na kulobroku po strejdovi. Baskule a hlavně mají jiné číslo a obě čísla jsou zapsaná v PZ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti