Zkušenosti s trezory + dotaz



kukumen
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » pon 14. čer 2021, 23:30

Zdravím,

budu zanedlouho kupovat svou první zbraň, a chtěl jsem se zeptat, jestli následující část ze zákona

§ 58
(2) Držené zbraně kategorie A, A-I, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie A-I, B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.


se myslí i včetně, resp. pokud koupím do své první zbraně 500ks nábojů, jestli mi je stačí uschovat v necertifikované přepravní schránce na klíč a zbraň v kufříku ve kterém přijde, také na klíč, nebo jestli už je to "přes" limit a mohl by být problém.

Další věc je, když už budu kupovat trezor, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s trezory, nepotřebuji nic extra, stačí nějaká levnější varianta, která stačí v rámci zákona, osobně jsem koukal třeba na

Rottner MONTANA 5
ZSL 3 M / ZSL 5 M

Máte s němi zkušenosti, nebo je to víceméně jedno jaký trezor koupím ( dokud má požadovanou certifikaci ). Děkuji

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#2 » úte 15. čer 2021, 05:32

Do 2 ks včetně. Do 500 ks včetně.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#3 » úte 15. čer 2021, 05:38

Zkusil bych se podívat tady. viewtopic.php?f=70&t=1661&hilit=trezory
P.S. Pokud jde jen o krátké, tak já volil toto: https://www.google.com/shopping/product ... GEQ9pwGCAU.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#4 » úte 15. čer 2021, 07:41

Co má být to "exkluzivní rybí aroma"?
trezor.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#5 » úte 15. čer 2021, 08:33

:DD asi mam nejakej vadnej kus, rybinu z toho necitim.
Ale asi to pouzivam spatne "Při výrobě této umělé nástrahy je použit materiál, který obsahuje speciální rybí aroma, které se nevytratí ani ve slané vodě."...



kukumen
Příspěvky: 13

Příspěvek#6 » úte 15. čer 2021, 12:32

DZimmy píše:Zkusil bych se podívat tady. viewtopic.php?f=70&t=1661&hilit=trezory
P.S. Pokud jde jen o krátké, tak já volil toto: https://www.google.com/shopping/product ... GEQ9pwGCAU.


Díky moc,
jedná se i o dlouhé časem :)



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#7 » úte 15. čer 2021, 14:36

Hmm, kdyby tu tak bylo téma o zabezpečení zbraní. To by bylo super. Zkusím ho najít. Snad budu mít víc štěstí, než zakladatel tohoto vlákna.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: josef vojtisek a 4 hosti