Kolik zbraní aby musel být trezor

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#31 » stř 15. kvě 2013, 15:46

frantisekkozisek píše:Obzvlášť pokud má někdo děti a nemá trezor. To mi připadá jako vrchol nezodpovědnosti (nikoho takovýho neznám).


A proč do toho motáš tohle :roll:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#32 » stř 15. kvě 2013, 15:54

jestli má vyhovující zámek a je tak dobrej, že za to fakt stojí, třeba by šel ocertifikovat.

Ale jinak bych prostě bral ohled na to, proč se to dělá. "Nosit" zbraně si můžeš, když je budeš mít u sebe opravdu pořád. Smyslem je, aby nikde nebylo na hromádce víc zbraní k ukradení, než kolik říká zákon.

Technicky certifikát do 10 zbraní nepotřebuješ. Jen se tím líp dokazuje, že máš zbraně zabezpečené podle zákona. Na starých trezorech je slabý místo hlavně ten zámek.

Tady opravdu nemá cenu slovíčkařit se zákonem. Prostě si představ, jak budeš policajtům vysvětlovat, žes přišel o dvě zbraně z plechovky a jednu "nošenou" ze šuplíku. To je tak to jediné, kdy se zrovna tohle bude řešit a zařídil bych se podle toho.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#33 » stř 15. kvě 2013, 16:01

No prve jsi psal o něčem docela jiném. Morálku do toho netahej, na blbou otázku jsi dostal adekvátní odpověď. Ostatně, sám jsi to původně blbostí nazval. Plků se tedy zdrž především sám, nic mimo téma tu nezaznělo.

Není pravda, že trezor na deset zbraní musí být certifikovaný. Pokud jsi si jistý, že splňuje zákonem definované parametry, tedy 15 RU a zámek třidy A, je to v pořádku.

Tvrdit, že 2 zbraně nosíš 24/7 je blbost. Na tom se nic nemění.



Makarovnik
Příspěvky: 5

Příspěvek#34 » stř 15. kvě 2013, 22:19

Při čtení zákona jsem teď natrefil na pasáž, z níž podle všeho vyplývá, že doma zásadně držíme, i když si myslíme že nosíme (tzn. máme nabitou zbraň u sebe). A tím je i otázka ohledně počtu držených zbraní vyřešená.
nico: vidím, že máš sníženou schopnost porozumět psanému textu, což si kompenzuješ povýšeností a arogancí. Ale jestli ti honění ega na fóru pomáhá...
Ostatním diskutérům děkuji za názory. Zkusím tedy prověřit tu možnost certifikace toho, co mám k dispozici, a pokud to bude ekonomicky nesmysl, tak holt přibude nová plechovka.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#35 » stř 15. kvě 2013, 23:57

Existuji i mene osoupane fraze a urazky. Tohle si nech na novinky nebo na idnes.



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#36 » čtv 16. kvě 2013, 06:36

Ty, Makarovnik, odcituj mi pls tu pasaz, ze doma vzdycky drzim.... IMHO, jakmile je nabito, tak je to noseni.

Sent from my MK16i using Tapatalk 2



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » čtv 16. kvě 2013, 07:44

cityshark: to jsi zamrzl před rokem 2002, tohle platilo ve starém zákoně 288/1995. Dnes je definice držení/nošení jiná a nezáleží na tom jestli je zbraň nabitá nebo ne.

§ 2 Vymezení některých pojmů

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#38 » čtv 16. kvě 2013, 08:15

Nezamrzl, starej zakon neznam, jen jsem zil v domneni, ze mezi 1 a 2 neni NEBO, ale A.

Tak dik za osvetu.

Sent from my MK16i using Tapatalk 2



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#39 » čtv 16. kvě 2013, 11:59

jen doplněk... ten limit 2/10/20 zbraní se netýká držených zbraní (dle zde uvedené definice), ale přechovávaných zbraní, což je podmnožina. Každá přechovávaná zbraň je držená. Ale ne každá držená je nutně přechovávaná.

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#40 » čtv 16. kvě 2013, 14:13

To Alcatraz: asi Ti rozumim, ale ZoZ tuto definici nezna, co tim mas presne na mysli?

H



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#41 » čtv 16. kvě 2013, 15:00

§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva, který přepravu realizuje. Nošené nebo přepravované zbraně kategorie D a střelivo do těchto zbraní musí být pod neustálou kontrolou jejich oprávněného držitele.

(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#42 » ned 19. kvě 2013, 11:30

Chapu :)

Uživatelský avatar
Siegfried
Příspěvky: 4

Příspěvek#43 » stř 1. led 2014, 17:57

Jedna úvaha nad právnickou logikou výše uvedeného. Když si přečtu celý citovaný text, tak mi přijde, že litera zákona nevylučuje interpertaci: "dve zbraně mám vhodně zabezpečené a ostatní nad dvě do deseti či dvaceti, v patřičné schránce či trezoru". Což by mi umožnilo mít řekneme jednu zbraň po ruce...
Jeden kolega právník, to považuje za relevantní ikdyž judikaturní podklad nemá... Máme nějaký výklad či nález co to vyvrací?

Neřešme teď jestli je rozumné či nerozumné mít jakoukoliv zbran mimo trezor... Je tu třeba situace, že z historických důvodů má někdo pekný Kategory I trezor (tedy do 20 zbraní) ale ten je rozměrů, že se do něj nevejde dlouhá zbraň. Ve chvíli kdy pořídí celkem třetí zbraň tak by musel pořídit další trezor či jiné řešení, což v případě, že z dlouhé vyndá závěr a zamkne jí ve skříni či stojanu asi bude fakticky bezpečné proti zneužití...



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#44 » pon 19. kvě 2014, 20:08

Mám podobný dotaz. Dejme tomu že vlastním dvě zbraně a tedy nepotřebuji certifikovaný trezor. Když si do jedné ze zbraní koupím třeba náhradní válec (u revolveru), nebo druhou vložnou hlaveň (malorážkovou) atd. Počítá se takovýto registrovaný doplněk-hlavní část zbraně za další kus? Nebo prostě počet zbraní zůtává nezměněn, neb fakticky se stále jedná jen o dvě zbraně.
Zákon hovoří o zbraních tak bych si dalšího byť registrovaného příslušenství nevšímal, ale raději se zeptám ;)



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#45 » pon 19. kvě 2014, 23:29

k zabezpečení je jeden clanek na lexu - http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/uchovavani-vice-nez-10-ks-zbrani/ mozna to trochu pomuze tem co na nej jeste nenarazily

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů