Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1441 » úte 13. pro 2016, 09:36

To jo, pri te hmotnosti asi OK.
Mel bych otazku na WSA 10 - uvadeji hmotnost 132kg
Daji se nejak jednoduse demontovat dvere a ty policky? Kolik asi tak potom vazi samotna bedna, potreboval bych to dostat do patra po schodech...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1442 » úte 13. pro 2016, 09:43

oldschool píše:V 50 mm panelu vyvrtat 40 mm díru... vsadím se, že na druhé straně vypadne koláč omítky o průměru 150 mm.
:-) potom už je to vyřešené, šroub M10/50 a podložka + podložka a matka z druhé strany.


Aby se na druhé straně zdi nevyvalila monstrózní díra se dá docílit předvrtáním díry malým vidiákem a potom díru v několika krocích zvětšovat (případně z obou stran). Dá se tak udělat naprosto čistý průchod. Rozumný názor je šroub ve zdivu i v panelu zafixovat použitím chemické kotvy, drží to jak sviňa!!!



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1443 » úte 13. pro 2016, 10:37

Já mám objednanou WSA9, dveře by měly být stejné. Pokud tu někdo neodpoví dřív, tak až mi přijde, tak se mrknu jak jsou uchycené dveře a jestli půjdou snadno sundat.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#1444 » úte 13. pro 2016, 10:46

Já mám WSA 10. Dveře by měli jít vysadit stejně jako běžné dveře, tedy při otevření směrem nahoru vytáhnout z pantů. Jen jsou o dost těžší.
Ve dvou jsme kopletní trezor vytáhli po schodech na schodišťovém rudlu. Nejhorší to bylo v oblouku, kde se schodiště točí o 180°. Ale i to jsme bez potíží zvládli ...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1445 » úte 13. pro 2016, 12:49

Vazeni pritomni, tak nejak doslo k tomu, ze i ja budu nucen poridit trezor na dlouhe zbrane. Vzhledem k usporadani meho pribytku a vzhledem k pozadavku jiste rekneme diskretnosti by mi velmi vyhovovalo, pokud bych mohl trezor umistit nalezato a otevirat jej jako truhlu. Obavam se vsak prilis tezkych dveri. Mate v tomto smeru nekdo konkretni zkusenost popr. tip na nejaky trezor?



paulus.u
Příspěvky: 71

Příspěvek#1446 » úte 13. pro 2016, 14:24

je nějaká možnost dodatečně předělat schránku od safetronics z klasického klíče třeba na kod?



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#1447 » úte 13. pro 2016, 21:09

Dámy a pánové, máte někdo zkušenost s elektronickým zámkem SOPHIA u trezorů Safetronics? Přemýšlím, zda zvolit kombinační, či elektronický, což je zřejmě nevyřešitelné (asi jako jestli nosit nadrcnuto, či nikoliv). U jednoho modelu jsem našel i variantu Sophia, což by měl být patrně nějaký superelektronický zámek, ale nemohu k němu příliš mnoho najít. A zaráží mě, že při těch všech fičurách, co umí, stojí méně, než klasický elektronický...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1448 » úte 13. pro 2016, 22:21

tuton píše:Vazeni pritomni, tak nejak doslo k tomu, ze i ja budu nucen poridit trezor na dlouhe zbrane. Vzhledem k usporadani meho pribytku a vzhledem k pozadavku jiste rekneme diskretnosti by mi velmi vyhovovalo, pokud bych mohl trezor umistit nalezato a otevirat jej jako truhlu. Obavam se vsak prilis tezkych dveri. Mate v tomto smeru nekdo konkretni zkusenost popr. tip na nejaky trezor?


Tak WSA na tohle určitě ne. Rám a panty jsou dělané pouze na svislé zatížení (skříň má stát na výšky a v rovině). Hmotnost dveří dělá skoro 40 % hmotnosti celé skříně. Prodejce mi dokonce vyprávěl historku, jak kdosi ze zvědavosti zkoušel skříň otevřít po dodání na ležato a rám se mu zbortil, pochopitelně nevyreklamoval nic.

Ono obecně tohle je atypický případ a bude nejspíš vyžadovat stavbu na zakázku. Kdyby do každé skříně dávali panty na všesměrové zatížení, základní cena by tím významně narostla.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1449 » úte 13. pro 2016, 22:27

paza píše:
oldschool píše:V 50 mm panelu vyvrtat 40 mm díru... vsadím se, že na druhé straně vypadne koláč omítky o průměru 150 mm.
:-) potom už je to vyřešené, šroub M10/50 a podložka + podložka a matka z druhé strany.


Aby se na druhé straně zdi nevyvalila monstrózní díra se dá docílit předvrtáním díry malým vidiákem a potom díru v několika krocích zvětšovat (případně z obou stran). Dá se tak udělat naprosto čistý průchod. Rozumný názor je šroub ve zdivu i v panelu zafixovat použitím chemické kotvy, drží to jak sviňa!!!


Jasně, jestli tohle není modelový případ pro chemickou kotvu, tak už asi nic. Prostě pořádnou závitovou tyč a nešetřit hmotou kotvy, ať se využije každý milimetr té příčky. Pozn. před aplikací kotvy vyfoukat díru stlačeným vzduchem a koukat jinam (!!!) nebo si vzít ochranné brýle.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1450 » stř 14. pro 2016, 00:41

paulus.u píše:je nějaká možnost dodatečně předělat schránku od safetronics z klasického klíče třeba na kod?

To nejspíš nelze, technicky by to znamenalo přechod od jednoho zámkového mechanismu ke dvěma spojeným, protože schránky a trezory s elektronickými zámky běžné kvality se dodávají i s klasickým klíčem, který představuje pojistku v případě selhání elektroniky.
Asi bys musel vědomě pojistku oželet. A i kdybys uspokojivě vyřešil přichycení klávesnice a vedení kabelu, tak by zůstal neřešitelný problém ztráty certifikátu (pokud originální schránka nějaký měla).



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1451 » stř 14. pro 2016, 01:01

4R píše:Dámy a pánové, máte někdo zkušenost s elektronickým zámkem SOPHIA u trezorů Safetronics? Přemýšlím, zda zvolit kombinační, či elektronický, což je zřejmě nevyřešitelné (asi jako jestli nosit nadrcnuto, či nikoliv). U jednoho modelu jsem našel i variantu Sophia, což by měl být patrně nějaký superelektronický zámek, ale nemohu k němu příliš mnoho najít. A zaráží mě, že při těch všech fičurách, co umí, stojí méně, než klasický elektronický...

To se nějak špatně díváš, trezory se zámkem Sophia jsou o čtyři tisíce dražší..
Nějaké info u Safetronics: http://www.safetronics.sk/files/navody/sophia%20timelock%20sk.pdf
Jinak za sebe radím variantu kombinační + klasický klíč. V této variantě kombinační zámek slouží k odblokování klasického klíče. Zvyšuje to bezpečnost a přitom to ponechává i možnost používat jen klíč, protože kombinační zámek může zůstat trvale nastavený.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#1452 » stř 14. pro 2016, 09:20

Info od Safetronicsu jsem našel. Mrkej tady:
http://trezorysafetronics.cz/cs/627-saf ... &offset=21
Sophia za 20k a elektro+klíč 21,7k... Nebo tam mají chybu a chtělo by to jí využít :)
Do klíče se mi právě nechce, nikdy nevím kam ho schovat. A to točení je zřejmě opruz. V pátek jdu omrknout naživo, jak to funguje.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#1453 » stř 14. pro 2016, 09:23

tuton píše:Vazeni pritomni, tak nejak doslo k tomu, ze i ja budu nucen poridit trezor na dlouhe zbrane. Vzhledem k usporadani meho pribytku a vzhledem k pozadavku jiste rekneme diskretnosti by mi velmi vyhovovalo, pokud bych mohl trezor umistit nalezato a otevirat jej jako truhlu. Obavam se vsak prilis tezkych dveri. Mate v tomto smeru nekdo konkretni zkusenost popr. tip na nejaky trezor?


Když jsem před rokem vybíral trezor tak jsem v nějakém vlákně zahlédnul trezor co byl na ležato a byl vysouvací jako šuplík. Dělala ho česká firma. Začal bych asi v tímhle vláknem, ale těch skoro sto stran si budeš muset projít sám :) Jinak kde jsou peníze tam je vůle. Kde je vůle tam je cesta. Možná by ti něco udělali výrobci na přání, ale ty ceny jsou pak někde jinde.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1454 » stř 14. pro 2016, 09:46

SC1, Jezevec: Panove, diky za tipy. Me obavy se bohuzel potvrzuji. Zacinam hledat trezory s vyskou okolo 100cm nebo uvazuji o skladovani bud ve "sklopenem" stavu nebo zbrani rozlozenych. Neni to idealni, ale mam sve duvody.



c25land
Příspěvky: 20

Příspěvek#1455 » stř 14. pro 2016, 10:06

A co něco takového ? pod postel ? http://www.zbranovetrezory.cz/produkt/t ... hino-ub50/ a http://www.zbranovetrezory.cz/produkt/t ... hino-ub24/ Ty šuplíkový se už nevyrábějí. :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů