Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1606 » stř 22. úno 2017, 11:27

Jo a chce to dělat to stupňovitě několika vrtáky, nebrat to rovnou velkým vrtákem najednou. Jednak je to snazší a neurve ti to ruce a pak výsledná díra bývá čistší.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1607 » stř 22. úno 2017, 11:31

Ahaaaaaa, děkuji za odpovědi, o rozdílu mezi certifikáty trezorů a skříní. Skříně certifikát mají -aspoň ten můj má jako třídu uvedenu S1. Ale přiznávám, že netuším podle čeho se tyhle třídy řídí.

Tam je tedy důležitý ten druhý certifikát, že splňuje 15RU a zámek třídy A. Pokud chápu správně, tak ta S1 je tudíž o ničem a kotvení vliv na splnění podmínek nemá, protože těch 15RU a zámek A to prostě má už tak jak to je.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#1608 » stř 22. úno 2017, 11:34

Aha diky to je dobra pripominka.
No nejdriv musim vyresit nejaky podstavec pod trezor a pak ho privrtam ke zdi. Zatim tam mam dva kousky, tak je to dobry ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1609 » čtv 23. úno 2017, 16:13

Tak už mi napsali z ministerstva, je to přesně tak, jak tu zaznělo -skříň na zbraně se kotvit nemusí, je to věc majitele, jestli kotvením chce zlepšit její odolnost vůči zlodějům:

Odpověď na dotaz k problematice zabezpečení přechovávaných zbraní

Přechovávané zbraně v počtu do 10 kusů se dle § 58 odst. 2 zákona č. 119/2002
Sb., o střelných zbraních a střelivu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o
zbraních“), zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky, uzamykatelné
ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení.

Tato schránka, skříň nebo zařízení musejí splňovat technické požadavky stanovené
v § 2 písm. a) a písm. b) nařízení vlády č. 338/2002 Sb., o technických požadavcích
pro zabezpečení přechovávaných zbraní nebo střeliva a o podmínkách skladování,
přechovávání a zacházení s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a
zápalkami, ve znění pozdějších předpisů.

Dle příslušných ustanovení tohoto prováděcího nařízení je ukotvení výslovně
stanoveno pouze u zvláštního uzamčeného zařízení. U ostatních zařízení
předvídaných pro přechovávání tohoto výše uvedeného počtu zbraní tento technický
požadavek zabezpečení výslovně stanoven není. Z tohoto důvodu nemůže být jeho
splnění po držiteli zbraní ani vyžadováno a jeho nevyužití nelze chápat jako
nedodržení povinnosti vyplývající pro držitele z ustanovení zákona o zbraních.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#1610 » čtv 23. úno 2017, 18:58

Achjo, zase. Těch 15RU u skříně se ale přece posuzuje podle stejné normy, jako trezory. Tedy se ten test skládá z vniknutí a z ukotvení. Dohromady to musí dát těch 15RU. Proč by se asi jinak testovaly ty vyvrtané otvory na vytržení, když to dle MV není potřeba kotvit? Podle mne je to blbost.
Prostě aby to mělo platný atest 15RU, tak to musí za a) vydržet to páčidlo/flexu po určitý čas a za b) kotvení musí také něco vydržet. Až když to splní oboje, tak to může mít těch 15RU. Když to neukotvíš, tak máš sice z násilného vniknutí 15RU, ale 0 RU z ukotvení, tedy ve výsledku nulu.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#1611 » čtv 23. úno 2017, 19:33

Jako ze si zlodej hodi trezor na zada a odkraci stredem ? Kdyz uz nekdo z MV vyda nejake stanovisko, tak by mel vedet o cem mluvi ne ?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1612 » čtv 23. úno 2017, 19:35

Cipis: mně by zajímalo, v té normě se někde píše o odolnosti proti flexe? Cosi jsem se s ní už nadělal a jelikož třeba trezor wico je z 3 mm plechu... se silnější 230 flexou je do minuty trezor na součástky



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1613 » čtv 23. úno 2017, 19:51

Antony30011: taky si rikam, ze flexou do toho vyriznu diru za par minut...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1614 » čtv 23. úno 2017, 20:34

To bych docela rád viděl:)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1615 » čtv 23. úno 2017, 20:37

Pelanj: no, tak si kup tabulu plechu 3 mm s 230 mm flexou a zkoušej. Kdyby šlo o rychlost a ne nějaký řezání na přesno, díra na vytažení zbraně je hned. A to by se ještě dalo polemizovat o tom, jestli není rychlejší objet ten trezor flexou kolem dokola :lol:



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1616 » čtv 23. úno 2017, 20:41

To je debata...tak si pořiďte trezorovou místnost s pancéřovejma dveřma a pancéřovejma plátama ve zdech ;-)
Ono taky záleží na tom, za jakejma dveřma ten trezor máte a kdo o něm ví...když budete mít do bytu bezpečnostní dveře, tak jenom ty než standardní chmaták překoná, aby se k tomu trezoru vůbec dostal, trvá to a ještě k tomu to udělá hodně velkej bordel a hluk...takže když jste doma, je to jasný...a když ne, většinou sousedi jistěj...pokud je to někde na samotě u lesa, jistě je objekt napojen na pult bezpečnostní služby.
No a pokud k vám jde profík, tak toho nezastaví vůbec nic 8-)

A argumentace, že "kotvit se nemusí, protože to MV nevyžaduje"...OK, papírově budete z obliga před zákonem, pokud vám trezor někde odnese, nebo vyhodí z okna...ale jinak? Ovšem pokud to někomu stačí, tak proti gustu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1617 » čtv 23. úno 2017, 20:43

Já reagoval na cipise a flexu. Pokud vím, ty RU se měří jinak a o řezání flexou v normě nic není.:roll:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1618 » čtv 23. úno 2017, 20:44

Jj, samozřejmě kotvení je jistější a chci to pro klid duše. Mě šlo o to, že už mám 3ks zbraní a potřeboval jsem vědět, jestli musím spěchat, nebo to můžu řešit v klidu.

A jen pro pořádek. Flexou by to bylo pomalý, ale šlo by to (do stěn nebo zad).



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1619 » čtv 23. úno 2017, 20:44

No tak ono jde snad hlavne o to, aby to bylo v poradku papirove, tech par desitek tisic ztraty by me asi nezabilo.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1620 » čtv 23. úno 2017, 20:46

Souhlasím s JardouB. Taky si myslím, že jde hlavně o ten certifikát. Když příjde lempl, nevykrade nic. Když profík, odnese do i s pěti chemickejma kotvama :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mart a 15 hostů