Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#376 » úte 30. říj 2012, 21:02

Pár nápadů na uložení zbraní doma, sice to není zabezpečení úplně ve smyslu zákona 119 ale ůplně od věci to taky není. http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... valuables/



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#377 » stř 14. lis 2012, 13:27

Xerxes píše:Dobrý den všem, rád bych se zeptal, jestli nemá někdo zkušenost s tímto trezorem: http://www.bedimex.eu/trezor-nabytkovy-na-kratke-zbrane-pt-5-1-svetle-sedy-ean8591838800396-skup191.php, popřípadě jestli pro mě někdo nemá doporučení na sejf pro cca 4-5 zbraní a 2500 nábojů za rozumnou cenu. Děkuji ;)


Zdravim, mam doma vetsiho brasku, PT7.1 a jsem spokojen. Komunikace supr, dodani rychle, pekny trezor. Nechal jsem si ho dodat bez vnitrnich polic, abych mohl ulozit i FSN 01 KV, ktere mam v planu na jaro ;-)

Ma certifikat dle pozadavku pro ulozeni 10/10000, takze za mne naprosto OK.

Kupoval jsem primo u vyrobce http://www.wico.cz/index.php?id=68



fall
Příspěvky: 1

Příspěvek#378 » úte 20. lis 2012, 17:27

Zdravím,
potřebuji radu koupil jsem si tento trezor http://trezory-keymart.cz/detail.php?pr ... ane&id=504 , moc se mi tento trezor nezdá, tlouštka stěny je jen nějakých 2,5 mm, nejake normy proti vloupání taky nejsou atd., koukal jsem zde na foru a zalíbil se mi třeba tento http://www.bedimex.eu/trezor-na-zbrane- ... kup182.php a vůbec celkově z této stránky. Myslíte, že bych tedy měl poslat ten trazor co mám poslat pryč a koupit ty z bedimexu? Popřípadě úplně něco jiného?

díky za radu

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#379 » úte 20. lis 2012, 18:33

fall: pokud si přečtete zákon, dozvíte se podmínky pro zabezpečení zbraní. Vodítkem pro výběr toho správného zabezpečení by pak mohl být kupříkladu tento seznam certifikovaných skříní na zbraně.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#380 » úte 22. led 2013, 05:31

Pokud ho nechcete používat na dvě zbraně a to pouze na ně+střelivo, tak ho pošlete zpět.
Jak se najde na jiné stránce výrobcem je ROTTNER (AUS), takže to sice splňovat něco může, ale u nás to certifikát nejspíše nemá = viz diskuse: http://www.kovovynabytek.cz/Trezor-na-z ... ion#tabbox
Navíc mi přijde nechutně předražený, za ty peníze, nebo o málo větší máte CZ luxus.
Ke všemu má váhu pouhých 44kg, už podle toho je to plechovka.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#381 » úte 22. led 2013, 07:05

Bedimex je dobra volba. I kvuli zpusobu dodani. Shodny vyrobek prodava i WICO z Decina (jsou vyrobci), ale ve sluzbach pri dodavce jsou proti Bedimexu amateri. Takze, ac shodny produkt, pak radeji drobny peniz priplatit a trada do Bedimexu.



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#382 » pát 15. úno 2013, 21:14

Omlouvám se - urcite to tady je - ale zbezne sem to tady prolez a nemuzu to najit.

Jak mate vyresenou krizovou strategii pro pripad vloupani - vy spici v loznici versus ulozeni zbrani a jejich pouziti pro obranu.

Planuji pistoli pro strelnici/los a brokovnici pro vyblbnuti na holubech. Kdyz budu mit jednu skrin nekde v garazi/ satne nebo tak je to z hlediska obrany k nicemu. V loznici zase nemuzu mit velky kram ktery pojme i brokovnici. Takze jedine jeden malej sejf na pistoli do loznice a pak uz kdekoliv cokoliv na dlouhou. Jak to mate vy?

To male na pistoli asi jedine do zdi ze? (vse o mne prijde ze jednoduse odnesou (pacidlem odtrhnou od zdi)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#383 » pát 15. úno 2013, 22:43

Zbraně v trezoru slouží pro bezpečné uložení dle zákona, musí být vybité ! Na osobní obranu můžeš mít u sebe až dvě zbraně mimo domov v nabitém stavu, proto jí klidně můžeš mít pod polštářem. Na dvě zbraně nepotřebuješ mít ani trezor.



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#384 » čtv 21. úno 2013, 20:01

Má to ovšem nevýhodu, že tu zbraň musíš pořád hlídat před dětmi, nechceš ji někde jen tak nechat zloději když nebudeš doma..., což malý trezor může řešit.

I relativně malý trezor může vážit tolik, aby jej snadno neodnesl běžný zloděj. 70kg už se špatně nenápadně odnáší. Pokud jde o odtržení od zdi, tak záleží i na tom z čeho jsou zdi a podlahy. Utrhnout z panelu, betonové podlahy nebude tak snadné.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#385 » čtv 21. úno 2013, 21:23

Potíž může být, kam v moderním domě takový malý 70kilový trezor umístit.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#386 » pát 22. úno 2013, 00:12

Jasně, děti jsou opravdu problém, určité zabezpečení to chce.
Pokud chceš mít doma zbraně, musíš to nějak vyřešit, už jsme o tom tady napsali dost, jen si vybrat.

Uživatelský avatar
Marvvin
Příspěvky: 30

Příspěvek#387 » ned 24. úno 2013, 15:48

Zdravím, mám takový možná polohloupý dotaz, ale snad budu pochopen :). Mám doma WSA10-combi od Wica - trezorová skříň obrovských rozměrů umístěná tak, že boky i zadek jsou v přímém kontaktu se zdí, takže maximálně bezpečné, ale teď k tomu dotazu - vejde se tam opravdu klidně i 20 zbraní, ale dle zákona samozřejmně maximálně 10 - takže platí toto pravidlo paušálně, nebo se nemusím zbavovat flint po dědovi, který sice vživotě nepoužiju, ale mám k nim citový vztah a jen stačí koupit další trezor na krátký a mít tak v každém trezoru do 10 zbraní aby to bylo dle litery zákona? Osobně mě to mrzí, protože tendle trezor mám v novostavbě na míru zastavěnej, nedobytnej a cokoliv jinýho vyrobím už nikdy nebude tak bezpečné, a navíc tím samozřejmně ztrácí na významu velikost trezoru.

Rada, kde není žalobce není soudce v tomto případě bohužel nestačí, protože přeci jen v případě potencionální krádeže či podobně, by jsem se dostal do problémů s potencionálním plněním relativně velké částky od pojišťovny, které by v případě nezákoného uložení zajisté nebylo uznáno.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#388 » ned 24. úno 2013, 17:04

Jistě to lze kombinovat.
Takže zaplním certifikovaný trezor na 10ks zbraní, ale mám další tři a chci pokračovat. Pořídím si tedy další trezor na 10ks zbraní. Zákon je naplněn a není třeba mít místnost. Nepletu li se je na to i stanovisko MvČr.

Uživatelský avatar
Marvvin
Příspěvky: 30

Příspěvek#389 » ned 24. úno 2013, 17:36

KITTbx: Děkuji, vědět to dříve koupil jsem dva menší namísto té mé obludy :?

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#390 » ned 24. úno 2013, 17:49

No možná, (spíše určitě) se najde někdo kdo řekne, ne tak to není, ale ono je.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů