Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#511 » stř 25. zář 2013, 22:57

Debata je opravdu o ničem ! Opravdu nejdůležitější je, kolik hodláš mít doma zbraní. Znám spoustu lidí, kteří by chtěli mít zbraní více než 20 ks, ale zákon o zbraních jim to např. v panelovém bytě prostě neumožní. Stačí být aktivní myslivec a pak pozbírat ještě několik krátkých zbraní, a je to.
Pokud budu mít barák, nebo ho dokonce stavět nový, rozhodně si vymyslím mistnost, kam půjdou zabudovat trezorové dveře a tudíž dostanu kumbál bez omezení počtu zbraní. Potom opravdu už nikdy nebudu řešit tyto problémy. Sorry, alespoň takto to chápu já !

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#512 » čtv 26. zář 2013, 12:55

HaHa, chytrolíni, nemám dohromady nic (ten rozdíl mi je znám), jen jsem se poněkud špatně chopil sarkasmu, OK ;-)
Otázka samotná byla zajímavá a já doplnil zajímavou odpověď, leč nebyla zrovna přímo k věci…
Ale pochopitelně máte pravdu, není "A" jako "A". Ale bez sk. A, nedostane člověk povolení/výjimku na kat. A, že :-) Rozhodně se posuzuje dosavadní sběratelská historie člověka a pak nebojím se to říci i dobré postavení…
No nic jsem vedle tématu, pardon…

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#513 » čtv 26. zář 2013, 16:55

to Jinda Voyer:

...no a hlavně!!! Když nacpeš pod schody zbraně, už k nim nesmíš dle platné legislativy uskladnit Harryho Pottera ... zákony jsou v týhle zemi neúprosný! :twisted: :roll:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#514 » čtv 26. zář 2013, 19:56

Konec legrace nebo se bude mazat.
Pokud chceš mít víc než 20 zbraní a nemáš k tomu podmínky je možnost kontaktovat místní podnikatele v oboru zbraní kteří, pokud mají kapacitu, Ti za určitý poplatek peníze zbraně uloží. Nejlepší je pro to samozřejmě střelnice. Jedna z možností.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#515 » pát 27. zář 2013, 15:45

Vovec: tu poslední větu jsem úplně přesně nepochopil... Prosím o výklad!
Nemyslím ten dotaz ironicky..



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#516 » pát 27. zář 2013, 18:42

nimmic píše:co vyjde takový posudek a kdo ho provádí
Najdu a postnu.
Bohuliby píše:více než 20 ks ... zákon o zbraních ... např. v panelovém bytě prostě neumožní
Z čeho tak soudíš? Já jsem měl původně vestavěnou skříň ve výklenku 90 x 60 cm, naproti je dokonce ještě jeden 90 x 130 cm (tolik místa snad v tomto životě potřebovat nebudu ;) ) - ze 3 stran poctivý betonový panel, mnohem lepší než cihla, o ytongu nemluvě.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#517 » pát 27. zář 2013, 20:37

Trezorovou místnost s patřičným zabezpečením můžeš mít samozřejmě i v paneláku.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#518 » pát 27. zář 2013, 20:44

to jamira:

No ale chápeš, že to byl jen vtip? ;) Každopádně vysvětlím...

Řekněme, že si pod schody uděláš trezorovou místnost, dostojíš všem zákonům a vyhláškám, které se týkají zabezpečení zbraní atd... sem potud je to v pohodě. Nicméně, v okamžiku kdy do dané místnosti umístíš Harry Pottera, nebo obecně jakoukoli osobu a je vcelku jedno zda je to smrtijed nebo běžnej mudl, tak jsi nezabezpečil zbraně proti zneužití neboť umožníš s nimi dané osobě fakticky nakládat... Navíc nejspíš bys nechtěl mít nasr*no pod kosou, tak bys mu musel nechat volný přístup a hle, nejde o uzamčenou místnost...

Možná ale kdybys ho tam zamkl :twisted: , pak by už šlo o uzamčenou místnost, nicméně myslím, že by tím došlo k porušení jiných zákonů, respektive přímo k trestnému činu nejspíše dle § 170 trestního zákoníku ...

Prostě nevidím cestu jak to provést a dostát veškeré legislativě... :roll:



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#519 » sob 28. zář 2013, 08:17

Tak pro všechny zájemce o individuální zhotovení trezorových dveří:
Znalce najdete na http://www.justice.cz, rozkliknete odkaz "Znalci a tlumočníci" a do pole "specializace" zadáte jednoduše "trezor" - vyskočí seznam. Ten můj už tam není (byl to halt starší pán :( ) a před těmi 10 lety chtěl 1.500,- Kč.

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 22

Příspěvek#520 » sob 28. zář 2013, 19:18

Marvvin píše:Přímo u výrobce Wico.... napište přímo řediteli kovovýroby, je moc ochotný a určitě se na něčem dohodnete, mně vyšel vstříc maximálně a to i s dopravou... . Jmenuje se pan Vyskočil viz http://www.wico.cz/index.php?id=84

Též mohu firmu Wico a speciálně pana Vyskočila doporučit - excelentní jednání a dohoda :thumbup:



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#521 » sob 28. zář 2013, 19:28

Když jsme u toho Wico, neznáte někdo nějakého jejich distributora na Jižní Moravě, který by je měl a daly se třeba zkouknout? Zatím jsem fyzicky zachytil jen jednu WSB 6 Kombi v Globusu za silně přemrštěnou cenu a vnitřní poličky mi přišly hrozně úzké. Tak by mě zajímala naživo WSB 10 Kombi. Resp. ti co mají zkušenosti s p. Vyskočilem, nevíte zda se dá domluvit individuální úprava vnitřku skříně, případně jak jsou tyhle úpravy cenově?

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 22

Příspěvek#522 » sob 28. zář 2013, 19:41

Cenu případných úprav nedokážu říct, ale na základě jednání s panem Vyskočilem jsem přesvědčen, že se individuální úprava domluvit nechá.

Není nic jednoduššího, než takovýto dotaz vznést přímo na p. Vyskočila 8-)



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#523 » sob 28. zář 2013, 19:45

Jo, to určitě. Jen už tady v tom vláknu bylo více lidí co si chvílili komunikaci, tak jsem si říkal, že by se mohl najít někdo kdo takovouto věc řešil :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#524 » pon 30. zář 2013, 23:01

Patriku : Trezorová místnost se dá pochopitelně postavit všude, i v paneláku, ale když nemám žádnou komoru ani šatnu, tak to půjde asi opravdu ztěží. Nedovedu si představit, ža by mně to doma prošlo v pokoji.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#525 » úte 1. říj 2013, 07:06

Bohuliby píše:...ale zákon o zbraních jim to např. v panelovém bytě prostě neumožní

Reagoval jsem na tohle, to nemá nic společného se zákonem ale s možnostmi dotyčného.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 21 hostů