Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2071 » stř 8. srp 2018, 11:42

děkuju za vysvětlení. :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2072 » pát 31. srp 2018, 16:56

Koupil jsem skříň atest do 10 zbraní Wico WSA9 Combi s el. zámkem
- kameny zamykacího mechanismu jsou s vůlemi, celé dveře zní plechově jako skřín, ne jako tuhý ingot trezor jak si z dětství pamatuju odjinud. Subjektivně to bylo pro mě překvapení, ale asi to tak má být u této kategorie a je to OK, protože to je skříň, ne trezor.
- police byly na opačné straně než jsem si písemně objednal. U Wico reklamace na neshodnost výrobku, požadoval jsem nový výrobek vč. nastěhování, nebo dodatečnou slevu cca 1/2 z ceny. Nakonec dohodnuta dodatečná sleva cca 1/3 z ceny, provedeno dle dohody. OK. Trvání reklamace do ukončení vč. všech lhůt, co jsme si dohodli, 1 měsíc. OK.
- celková kvalita zpracování OK...
- ... až na pár výjímek: (viz foto)
--- visuálně svary občas nedokončené, housenka nesouvislá > následné lakování také not OK. To mohlo být svařené lépe a začištěné, at to vypadá k světu.
---- lakování v rozích občas nedokončené.
Foto vad:
https://www.dropbox.com/s/6hho16rlu7gru ... 5.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/illsv058ug9ai ... 7.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/bkrktqk1soqtm ... 6.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/o8yffl0pz0v5n ... 4.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/wllfz8o5urc2h ... 0.jpg?dl=0

Lze Wico doporučit? Ano, i přes drobné nedodělky v kvalitě zpracování

PS: jak bylo řečeno dříve, pro otevírání trezoru alespoň pár krát za týden, el. zámek je nutností. Šaškovat s klíčemi si nedokážu představit.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2073 » pát 31. srp 2018, 17:48

ja si objednal policky na obe strany
parkrat za tyden? otviram ho nekolikrat denne a klice mi nevadi

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2074 » pát 31. srp 2018, 19:33

já zase vidím výhodu el. zámku v tom, že nemusíte mít doma nikde uložený klíč. což je fajn jak k vůli zlodějům, tak pokud máte dítě.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2075 » pát 31. srp 2018, 19:48

Nemá většina kódových zámků stejně nouzový klíč?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2076 » pát 31. srp 2018, 19:51

Má. Většinou úplně standardní.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2077 » pát 31. srp 2018, 19:57

Jako že to je standard, nebo že ty klíče jsou standardní?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2078 » pát 31. srp 2018, 19:58

Standardní zámek jako na skříni bez elektronického zámku.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#2079 » pát 31. srp 2018, 20:07

Komentoval kamarát: Vzal som syna (6 rokov) párkrát do práce. Máme tam trezor s elektronickým zámkom. On si kreslil, do trezoru sa niečo občas dalo. Potom raz ktosi z kolegov zazmätkoval a nezadal kód správne. Vraj - zasekol sa zámok! Syn suverénne prišiel k skrini a naťukal... a otvoril. Odpozeral!!!
Bacha na mrňúsov :twisted:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2080 » pát 31. srp 2018, 20:23

Wsa9 combi s el zámkem dodávají variantu el zámku bez záložního klíče. Pouze kód. Pamatuje si ho i po odpojení 9V baterie vyzkoušeno (zatím nevím na jak dlouho, položil jsem dotaz wicu. Zámek kupují v Německu. Kdyztak pošlu link na typ toho zámku )



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2081 » pát 31. srp 2018, 20:24

Takže je stejně třeba někam ten klíč schovat ;) U kódu bez klíče je blbý kód zapomenout :lol:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2082 » pát 31. srp 2018, 20:29

ViralWinter: mám k trezoru i klasický klíč. ale jde o to, že ten klíč vůbec nemusíš mít v bytě. jasný, riskuju, že v případě poruchy el. zámku se hned tak ke zbrani nedostanu, ale na druhou stranu nehrozí, že mě dítě nebo zloděj v bytě najde třeba i blbou náhodou klíč. a to riziko beru jako daleko větší, než tu poruchu.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#2083 » pát 31. srp 2018, 21:13

Jo na děti velkej pozor, na to už přišla manželka když jí přines synátor odemčenej mobil :D
Od tý doby pokud zadáváme někam nějaký heslo v přítomnosti dětí, musej se povině otáčet :)

Ad trezory:
Dokud jsem měl jen jednu pistoli, pořídil jsem hlavně kvuli dětem a klidu manželky do ložnice "marketovej" trezor, se kterým sem si trochu pohrál, aby nešel otevřít standartníma netovejma fíglema bez poškození.
Poté přišla WSA 7 na standartní klíč. V ní jsou teď všechny zbraně, kromě edc pistole. Ta je když jsem doma rychle dostupná v trezorku v ložnici a jde do pouzdra nebo kapsy pokaždý když jdu z baráku. Do velkýho trezoru jde jen tehdy, když musím někam, kam s ní nemůžu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2084 » pát 31. srp 2018, 21:15

Před měsícem když to dovezli, jsem si vysvětlil, že když ho otevírám nejméně obden, že kód nezapomenu. Ale zeptal jsem se wico dnes, jaký je postup při ztrátě kódu.

U toho wsa9 mám těch vizuálních drobných nedodělků ještě o pár více (opět svary lakování lepení) , když to tak prohlížím po měsíci okem junior kvalitaka. Jsem měl reklamovat i to možná.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2085 » pát 31. srp 2018, 21:51

klíč od trezoru mam pořád u sebe= těžko ho někdo otevře a rezervní je skovanej tam kde ho nikdo mimo mě nenajde (úplně ideální je v úplně jiný budově na to dojde taky)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů