Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2221 » stř 10. črc 2019, 06:52

Sedmej: Pak je otázkou, zda nejít do něčeho jako GunVault. To bude mít praktické použití i později. Třeba do hotelu, kde nemají jako na potvoru na tvém pokoji trezůrek a chceš si dát k večeři pivo.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2222 » stř 10. črc 2019, 08:45

A to jim tam v tom hotelu GunVault jako hodláš přišroubovat ke skříni nebo do zdi? To by z tebe měli určitě radost.

Jako doma na hraní u postele dobrý, ale tahat to s sebou na dovolenou do hotelu a řešit, jak to tam přidělat je napytel.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#2223 » stř 10. črc 2019, 10:42

Zdravím pořidil jsem si Certifikovaný trezor WSA 5 ( na 5 zbraní) , mám jednu dlouhou zatím, ale řeším zvláštní věc .. jak jsou ty pěnové držáky, tak jak tam VZ. 58 se sklopkou uchytit.. moc se mi nelibí, když to dám za mířidla, že to vísí . Kdyžtak poprosim jak to máte udělané vy v trezoru. Děkuji



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2224 » stř 10. črc 2019, 13:52

picha42: me sacko se sklopkou vysi za poutko na remen.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2225 » stř 10. črc 2019, 14:00

mikymoto píše:A to jim tam v tom hotelu GunVault jako hodláš přišroubovat ke skříni nebo do zdi?

mam od GunVault malu schranku na jednu kratku, ktora sa zamyka ocelovym lankom prevlecenym cez seba a zamknutym pri zavreti schranky, ktoru prave takto cestovne pouzivam. bezne ju mam zamknutu o ram auta, v zahranici tam mam schovany napriklad pas ci drobnu hotovost, na sluzobke som ju v hoteli zamykal o topeni.
Ked si nieco nevies predstavit ci domyslet, da sa na to rozumne opytat, nemusis utocit ani sa povysenecky vysmievat.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2226 » stř 10. črc 2019, 15:19

Povýšenosti sem si teda nevšim (hledáš tam co není) - sarkasmus tam byl a hluboce se omlouvám každému, koho se to dotklo. Věřím že většina pochopila nadsázku a skutečnost, že bez pevného spojení (a to lanko fakt není) to nemá smysl.

Já osobně se potkal pouze s verzemi určenými po pevné připojení (a ani ty nevzbuzovaly extra důvěru). Existenci možnosti připojení lankem neberu jako výhru vzhledem k osobní zkušenosti, kdy ani násobně silnější řetěz nezabránil zcizení. U tohoto lanka očekávám odolnost max. 5 vteřin u vybaveného zloděje. Náhodného chmatáka bez nářadí zdrží maximálně o tu chvíli, než se vrátí s potřebným vybavením k přestřižení - pač jak je něco takhle přidělaný, tak to bude určitě hodně zajímavý a cenný.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2227 » stř 10. črc 2019, 16:58

Je mi líto, ale GunVault mi při fyzickém kontaktu přišel jen o málo lepší než plechová pokladna jež používají trhovci..



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2228 » čtv 11. črc 2019, 06:46

GunVault není nic jiného, než plechová pokladnička, tvarově podobná pistoli. Je to pro mne něco co odpovídá požadavku zajistit zbraň odpovídajícím způsobem. Je to o trochu lepší než mít zbraň v kufru s prádlem.
Ale ta trocha může být to co vyhoví. Ke zbrani je omezený přístup, nehrozí že si s ní někdo bude hrát a pak ji vrátí zpět.
Není to ochrana proti krádeži. Jen zneužití. Skříň s 15RU je to samé, jen na 10ks a 10k nábojů. Pravděpodobnost krádeže efektivně snižuje až něco jako trezorová místnost s perimetrem chráněným alarmem a ochrankou.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#2229 » čtv 11. črc 2019, 07:16

Pokud mate deti nebo kamarady tak proti jejich blbosti plechova pokladnicka taky pomuze docela efektivne.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2230 » čtv 11. črc 2019, 08:06

OskaRus: Přesně tak, kde o zabezpečení proti náhodnému užití (dítětem, návštěvou, uklízečkou). Ne proti krádeži.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#2231 » čtv 11. črc 2019, 11:17

Najděte si na youtube videa, za jak dlouho dítě otevře gunvault ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2232 » čtv 11. črc 2019, 11:43

Chlapi, když řeknete, že proti dětem stačí plechová kasička nebo gunvault tak buď děti nemáte, nebo je hrubě podceňujete...Stačí když si vzpomenu na sebe co všechno nebyl problém překonat abych dostal vzduchovku ze zamknuté skříně a opět ji tam nezistitelně vrátil :twisted:

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2233 » čtv 11. črc 2019, 11:47

Proti dieťaťu do 10 rokov pomôže zámok, proti dieťaťu staršiemu len výchova. Keď teenager chce, dostane sa tam. Časom určite. Čo sa týka návštevy, alebo napríklad upratovačky, treba dať pozor aby neodišla aj s tou skriňou mysliac si že tam sú šperky či peniaze a potom boom - prekvapenie.

Edit - mcfly presne, teraz si mi primenul... som sa ako druhák na ZŠ naučil šparhákovať tie staré zámky aby som sa dostal k dedkovej vzduchovke :D



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2234 » čtv 11. črc 2019, 12:00

S náctiletými dětmi mi přijde nejlepší, aby věděly, že když chtějí, tak to jde. Chceš si jí rozebrat, pojď, jdeme na to, chceš střílet - vezmu tě na střelnici, atd., ale jsou tu zásady a ty se dodržují. Včetně vzduchovky na zahradě. Funguje to, nepovažují pak zbraň za něco exotického. Mám to tak s dětmi doma.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2235 » čtv 11. črc 2019, 17:37

Jo, je to tak. Jako děcko (z myslivecké rodiny) pamatuju flinty na věšáku doma u dědy i u otce a nikdy jsme neměli ani s kámošema potřebu s tím něco dělat. Stačilo se zeptat a mohlo se jít. Plus otec policajt neměl problém mě, vlastně nás (i s kámošema) vzít i na policejní střelnici. Dneska už to není ani pravda...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů