Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#2146 » úte 5. úno 2019, 16:25

Neví někdo o trezoru na 10 dlouhých ale aby se mi tam vešly pušky které mají délku 1348 cm a víc ? Do těch standartu je to tuším jen do 1250 a to už tam nenacpu ani brokovnici v základu co má1320 cm,
Budu vděčný za odkaz do SZ s cenou do 150 000 Kč či typ na to a od třídy I. a více.
U většiny je popis třeba 1550 ale nepočítají tu vnitřní schránku která je tam dle mě na dvě věci



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2147 » úte 5. úno 2019, 17:14

Za 150 000 Kč Ti firma postaví v baráku komorovej trezor s výškou dostatečnou i pro protinakovou pušku :D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2148 » úte 5. úno 2019, 19:02

firmy vyrobí bez příplatku na přání skříň trezor bez horní vnitřní schránky.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2149 » úte 5. úno 2019, 19:04

Nemeli byste nekdo tip, jak (zda to vubec lze) splnit nasi normu na trezorovou mistnost pro ucely ZoZ pri pouziti "okna" v prizemi, ale BEZ mrizi?

Dovedu si predstavit i dost "bytelne" pancerove okno s odolnosti pro lehky kulomet (ramy treba od nemeckeho Schuco), ale aby to pasovalo papirove...

Predem diky

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#2150 » čtv 7. úno 2019, 10:26

Ahoj. Pokud se nepletu, tak pokud máš trezorovou místnost, která má okno, tak zákon přesně stanovuje, jaké tam mají být mříže, jaké rozestupy jaké sváry a samozřejmě jaké dveře. Nic o bezpečnostním okně tam nebylo kam až má paměť sahá. Papírově to podle mě pasovat nebude....

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2151 » čtv 7. úno 2019, 10:30

co třeba vnitřní mříž (pokud nejde o panelákový byt, ale nenápadnost)?

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#2152 » čtv 7. úno 2019, 11:12

Zákon zmiňuje také roletu a "jiné zabezpečení" takže pancéřové okno asi v pohodě ale je to o tom papíru že splňuje normu...

§ 5
"K zabezpečení oken, světlíků, komínů, větráků, šachet nebo dalších otvorů podle věty první lze použít též jiné zabezpečení, například mříže nebo rolety, splňující požadavky 4. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627."



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2153 » čtv 7. úno 2019, 13:30

Pancéřové okno v pohodě není, protože v zákoně je až od 1. patra ... (ekvivalent 250 J na rozbití). V přízemí prostě musí být rolety/mříže a to radim nechce.
Zákon sice pamatuje na výlohy (také těch 250 J), ale pouze v provozní době, tj. pak je stejně nějaká roleta či mříž potřeba, pokud to člověk chce nechat tam, jak je.
A jinak ano, mříž je lepší dát dovnitř. Otvírací mříž, byť na zámek A, asi nesplní požadavek na pevně zabudovanou a svařenou/snýtovanou :(
Anebo zažádat o výjimku, s uvedením zabezpečení a parametrů toho okna proti kulometu :)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#2154 » čtv 7. úno 2019, 13:56

Hele dle mého internetového právníka Goole :-D je v zákoně je psáno "jiné zabezpečení" a to v jakémkoliv patře. Jde o to aby to zabezpečení ať je jakékoliv splňovalo normu.

Nařízení vlády č. 217/2017 Sb.
§ 5

V přízemí: 4. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627

Od druhého nadzemního podlaží: 3. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627. (zde je možnost fólie..)

Jinak prakticky netuším co může takové okno stát a asi bude levnější mříž :-D



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#2155 » čtv 7. úno 2019, 15:54

mikymoto - Nepotřebuji trezorovou místnost, potřebuju trezor na zbraně ne plechové skřínky, navíc pokud by se stalo že tě vykradou už jen od pojištovny nedostaneš nic, mě jen těch pár zbraní na co ten trezor chci dělá velký balík peněz, jestli máš doma zbraně do 50 tisíc možná ti plechová skřínka stačí bohužel já mám dražší zbraně a potřebuji je zabezpečit .



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#2156 » čtv 7. úno 2019, 15:58

AUDIS - ne každá a sou s tím problémy, zkoušel jsem to a navíc nikdo nedá garanci. Třeba můj kulovej dvoják Ferlach mám hodnotu 450 000 Kč tak ho samozřejmě nenacpu do skřínky za 12000 Kč



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2157 » pát 8. úno 2019, 10:32

Zkus poptat detaily u tohodle
https://www.trezorex.cz/trezor-neutron-star-ns-8-ii
Dle popisu má mít vnitřní police stavitelný, takže by měli teoreticky jít i vyházet ven a světlou výšku 1790 mm. Bezp. třída II, zámek v základu na klíč, s příplatkem mechanika nebo elektronickej.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2158 » pát 8. úno 2019, 11:18

@machinus - to jsem si dohledal, ale nenašel jsem nikoho, kdo by to v praxi vyřešil.
Tonoucí se stébla chytá a shání moudra... Každopádně díky za reakci.

Mám před reko spodního patra mého RD a tak jsem to chtěl sfouknout při jednom :)
Cena moc nehraje roli - jde o design ;)
Resp. cena u takové blbosti nehraje vůbec žádnou roli :)
Již jen reverzní trezorové dveře, které ti nezohyzdí obývák budou v cenovce nesmysl.
Jelikož jsem při řešení statiky RD zjistil, že kolem dokola mám správně silné zdi, tak si pohrávám s myšlenkou udělat si pancéřovou pracovnu a safe na zbraně používat jen jako skladiště střeliva...
Hromové hole rozvěsit po zdech v organizérech :)

Naštěstí zatím nemusím řešit Fort Knox pro Ferlach v ceně rodinného vozu a tak stačí splnění zákonných norem. Až míra mé vášně dostoupí na kulové dvojáky, tak si zde rád přečtu, jak kosatka vyřešil ten sejf ;)



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#2159 » pát 8. úno 2019, 15:03

radim78 - prosím teď to neber osobně jen na vysvětlenou- M8m zbraně k lovu a jezdím lovit do zahraničí JAR, Rumunsko, Rusko a podobně nemám to na dělání děr do papíru, ono když na tebe běží třeba 200 Kg bůvol ze 100 metrů máš zhruba 5 vteřin na výstřel, proto je dvoják dokonalí zbraň při druhé ráně, mít pušku typu Norinco nebo CZUB kde vrklá závěr jak lano ve studni asi bys druhou ránu nestačil ani nabít ale spíše bys to musel zažít abys pak posoudil co je dobrá zbraň. Je pravda že tady se objeví AR-15 z Číny ale její kvalita nikoho tolik nezajímá jako spíše cena, Já bohužel nemám nato abych si kupoval zbraně na dirkování papíru. V rodiném domě bydlím, bohužel mám dřevostavbu a místo v něm pro rodinu a děti. Proto chci trezor ne plechovou skřínku. Až budeš mít hotovou trezorovou místnost dej mi vědět jak si dopadl s uřady a s pojišťovnou která dává garanci v případě krádeže zbraní a hlavně kolik ti nahradí - ne co s plňuje zákon, v tom je hodně velký rozdíl a podstata mého příspěvku. Jakmile seženu trezor určitě ti dím vědět - Zde sem se jen zeptal zda někdo neví, nečekal jsem tu odpovědi chytrolínku .......... Za 30 let zkušeností se zbraněma co mám sou lidi na sebe a hlavně na foréch jeden druhýmu nadřazenější, místo rad dostává většina je posměšky od chytráků co nemají páru. Já jsem se sem dal nedávno jen kůli kolegovi ale vidím že je to tu o ničem a jak říká kolega RADĚJI NEPŘÍSPÍVAT

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2160 » pát 8. úno 2019, 17:12

Nikdo to tu na této stránce nemyslel zle nebo nadřazené dle napsaného textu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů