Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1921 » stř 2. kvě 2018, 20:38

No opravdu to, co píše BombrCZE, vypadá jako reklamní článek, já to trochu doplním o moji zkušenost, pro Justra nedobrou (Wico neznám, třeba je to podobné, nevím). Svoji zkušenost jsem už tady kdysi, po zakoupení, publikoval, ale jako reakce na tu chválu Justry mi to nedá jinými slovy a ve zkratce nezopakovat:

Když jsem zakoupil Justra ZJ 5 EKONOM, tak jsem, jako mechanik maniak, jako u všech trezorů, které mi prošly rukama, rozdělal dveře a byl jsem zděšen zoufalou kvalitou provedení zámkového systému. Hnusná, křivě přivařená železa, nenalakovaná, narezivělá, plná otřepů, na dně dveří nechaný humus po sváření, zámkový mechanismus se zasekával protože byl špatně nastavený, prostě hnus. Tak jsem vše co šlo rozebral, očistil, namazal, sestavil, vymezil vůle, vypodložkoval do roviny zámek a chodí to jako hodinky, ale na pohled je to stále hnus. Tak tady je možná ten cenový rozdíl Justra versus jiní a důvod, proč ta relativní láce - šetření na kvalitě provedení.
Tolik moje zkušenost s Justrou...



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1922 » čtv 3. kvě 2018, 06:55

Kluci není to reklamní článek, jen sem si tu vždycky četl a nikdy neměl potřebu reagovat :-) Teprve nedávno sem se se po dlouhé době sem podíval a četl tohle, tak sem nelenil, objel obě firmy a zkusil porovnat, v každý totiž pracuje někdo z mojí rodiny, takže sem se mohl podívat všude, tak se klidně ptejte :-)

Odpovím tu na pár dotazů :-)

To Střelec: Nevypadnou, ale už tam jen prskneš páčidlo a otevřeš to: Kort když Wico má stěny jen ze 3mm a dveře ze 4mm, normálně se to zkroutí.

To KK: Justra už dělá poličky ve všech svých modelech i v Z7. Když sem tam byl, tak sem se na to právě ptal. Říkal, že to v minulosti nedělali, ale že už přes rok to dělají do všech svých modelů.

To Mikymoto: Wico tloušťka 3mm plášť, 4mm dveře, Justra 4mm plášť, 6mm dveře.

To Dragunov: Rozdíl mezi Z5 ekonom a Z5P ekonom je v hloubce. Pčko je o 5cm hlubší - prý kvůli puškohledům.

To Smates: Koukám na to, ta 5tka od Wica je mnohem levnější. Trezor je sice o kategorii níž, nemá poličky ve dveřích a je užší. Pro toho, kdo to má ale jen kvůli zákonu, tak to asi stačí.

To Paza: Já jsem svůj taky odkrejval a celkem dobrý, krom toho lakování, to taky nebylo úplně dotažené. Wico je na tom podobně, šetří barvou na místech, které nejsou vidět. Nic teda orezlé a zámek šlapal tak jak měl. Jak dlouho ten trezor máš? Bylo mi řečeno když sem se ptal na zámky a mechanismy, že v minulosti brali z polska firma "Polaczek" (nevím, znělo mi to takhle tak to tak píšu) a dnes berou německý STUV a elektroniku od nějaký italský firmy (Tecno něco, nepamatuju co)



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1923 » pon 7. kvě 2018, 12:32

Minulý měsíc jsem vybíral nový větší trezor, a ke konci se rozhodoval zda koupit Wico nebo Justru.
Volba byla mezi Wico WSA 10 kombi a Justra Z10 + závěsný regál, který nabízejí na svém e - shopu.
Cenově vycházejí podobně, za Wico včetně dopravy chtějí 12 700,- a za Justru 12 400 (včetně dopravy a regálu)

Rozměrově je to také podobné. Akorát Wico je o 5 cm hlubší.
Wico 1500 x 650 x 450 mm, váha 132 kg
Justra 1500 x 650 x 395 mm, váha 135 kg

Nezáleží na tom, jestli je u toho plastová klička nebo kovová. Panty bude řešit jen někdo, kdo požaduje otevření dveří do více než 90°. Justra se otevírá do 90° a Wico do 180°. Na bezpečnost nemá umístění pantů vliv.
Já dával trezor do rohu, takže omezené otevírání jsem uvítal. Nemusel jsem dávat zarážku na zeď.
Největší rozdíl je u certifikované bezpečnostní třídy. Jak známo tak Wico nabízí základní třídu S1 , zatímco Justra má třídu Z2 a to by už mohl být argument pro rozhodování. Přeci jen je to rozdíl 3 tříd.

Nakonec to u mě vyhrála Justra, hlavně díky bezpečnostní třídě. Další věc, která mě těší jsou poličky ve dveřích. V téhle velikosti trezoru jsou opravdu velké a umístil jsem do nich všechno střelivo, které jsem měl, a ještě zbyly dvě police pro čistící věci. Mám rád pořádek, takže tohle také rozhodovalo.
Komunikace přes email probíhala rychle a věcně. Na přání mi navařili extra držáky na vytěráky a do ceny se to nepromítlo.

Závěsný regál má výhodu, že lze v případě více dlouhých zbraní vyjmout. Pro někoho může být nevýhodou jen 3 police.
Mě to nevadí, a dodělal jsem si do něj ještě extra držák na krátké zbraně.

Pro někoho, kdo hledá combi trezor to může být zajímavá alternativa.
PS: Nejsem zaujatý pro jednu značku. Kdybych vybíral menší, "pětkové" trezory, mohla být situace opačná.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2980

Příspěvek#1924 » pon 7. kvě 2018, 13:12

Uložením nábojů ve dveřích, jak se s těmi dveřmi furt tříská, se z nábojů vyklepe prach.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1925 » pon 7. kvě 2018, 13:32

To ARIS: Ten závěsnej regál, to je tohle? http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... a_ral_7035

To audis: nvm, to se mi ještě nestalo :-D A dost o tom pochybuju, hlavně ty dveře u Justry mají celkem hladkejch chod a moc se s nim třískat nedá....



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1926 » pon 7. kvě 2018, 13:42

Ano, to je on. Nahrál jsem sem své fotky, protože jinde na netu jsem nenašel, jak to vypadá zavěšené v trezoru, ani výrobce to nemá.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#1927 » pon 7. kvě 2018, 13:47

Jak je ten regál vysoký? Mám od nich Z5P Ekonom, ale na stránkách píšou že je jen do Z-7, Z-7 P, Z-2x5, Z-10.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1928 » pon 7. kvě 2018, 13:52

Údajně existuje riziko, že pokud někdo v nošené pistoli pravidelně (stovky cyklů) nabíjí do komory a vybíjí stejný patron, může se vyklepat zápalková slož. Ale rozhodně ne boucháním dveří.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1929 » pon 7. kvě 2018, 14:45

ladaj: To není problém žádné slože. Pokud nabíjíš málo zaškrcený náboj, tak opakovaným zasouváním do komory se postpně zmenší celková delka náboje - střela se zatlačí do prostoru pro střelný prach.

Jinak s Justrou jsem ze Z5P spokojen, hlavně mi vyhovuje to že jsou zámky paralelní (mám trezorové kolečko a mechanický zámek).

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1930 » pon 7. kvě 2018, 15:09

vgj: zamačkat střelu lze taky... ale pokud si dobře pamatuji, opravdu mělo jít o vysypání zápalky v továrním náboji (drahý, co je škoda střílet ;-) a proto se furt točí dokola), zdroj informace Hungry, nevím jestli popisoval osobní zkušenost nebo to sám měl z druhé ruky. Omlouvám se za OT, ale jinde se na to odpovědět nedá.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1931 » pon 7. kvě 2018, 15:18

Niaz: Ten regál je vysoký 110 cm. Šířka 18 cm a hloubka 20 cm.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1932 » úte 8. kvě 2018, 20:24

Z5P http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... deni-prave tuten? Jinak to těch to fakt nejde. Oni ty trezory co tam jsou uvedený, mají na ten regál přípravu na zadní stěně, takovej závěs na kterej se to tam dá :-)



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#1933 » stř 9. kvě 2018, 06:39

Tenhle, bez tý vnitřní schránky. http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... deni-prave

Přemýšlel jsem, že bych to tam prostě postavil na zem. Nevadí mi, že to nebude hogo fogo. Ale asi dám nějaký poličky dohromady svépomocí.

A Aris, díky za info. ;)



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1934 » stř 9. kvě 2018, 06:53

To Niaz: v tomhle by ten regál zabral asi většinu trezoru :-D Myslím, že když sem to tam dá, tak se zařezává prostor pro 3 pušky, proto to asi dávají až do těch od 7 vejš :-)



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#1935 » stř 9. kvě 2018, 09:54

Právě to mě aktuálně ani tak netrápí, dlouhý mám jenom dvě a nmějakou dobu to tak zůstane. Zatímco krámů do poliček by jsem měl dost. :)

V budoucnu pak plánuju přechod na větší trezor a tenhle šoupnout k rodičům. Ale i tak mi přijde, že dvě nestavitelný poličky v tom výrobku z Justry jsou málo za ty prachy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů