Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#1261 » úte 14. čer 2016, 10:08

Zajímavé také je, že přes internetový obchod 3MH jsem měl trezor WSA 10 včetně dopravy cca o 200 Kč levněji než přímo od výrobce při uplatnění slevy člena LEX ...
Takže ne vždy se vyplatí kupovat přímo od výrobce ...

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1262 » ned 19. čer 2016, 19:37

Zdravím vespolek a dotaz na trochu zedničiny - má někdo reálnou vlastní praxi se zabudováním tohoto trezoru do podlahy?
http://www.safetronics.cz/Podlahove/169 ... or-PT-23-M
Myslím tím hlavně
- velikost okolního otvoru (kolik odkopat po obvodě navíc na zalití betonem) tak, aby do stačilo na pevnostní požadavky, ale nebyla to zbytečně velká díra
- pouze udělat slepou díru, trezor posadit na dno a komplet dokola zalít betonem nebo dát i nějaké roxory do otvorů vrtaných podél stěn trezoru kvůli těžšímu odkopání a vytažení trezoru z podlahy?
- beton klasický v pytli suchou směs (stačí?) nebo navíc přidat cement a kačírek kvůli pevnosti
- dát pod dno trezoru el. topný drát kvůli temperování vnitřku k zabránění případného rosení (kamenná chalupa, podklad hlína, beton, neodizolováno od zemní vlhkosti)
- jiné další fígle a poznatky ?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1263 » stř 29. čer 2016, 09:33

kk píše:cipis: ten obyvak s trezorovyma dverma neni zas tak spatnej napad ;)


Jo jo, kdybych stavěl dům, tak bych rozhodně počítal s utajenou trezorovou místností. Dnes už to hodně lidí má a dělají dobře.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#1264 » stř 29. čer 2016, 09:38

Tak v tomhle mají právě výhodu lidi, co bydlí v paneláku, stačí jim vyměnit vstupní dveře, balkonovky a okna a doplnit alarm a mohou tam mít 20+ ...
Počty zbraní jsou na držení, resp. podmnožinu přechovávání, protože když budeš mít povolené držení v bytě, tak je nemusíš zamknout, jen v případě, že je tam necháš a ty tam nebudeš. Defacto v případě, že jsi u sebe doma (anebo u někoho, kdo ví, že máš zbraně a nezakázal to), tak jsi v režimu držení, nošení by bylo jen v případě, že ti zakáže majitel držení podle odstavce jedna.
Tedy k tvému případu - že budeš mít 11 zbraní v trezoru je fuk, když tam s tou jedenáctou "budeš" (bytě, ne trezoru). Pokud ale ty zbraně "opustíš", tak jich tam může být pouze deset. Tedy tu jedenáctou si neseš sebou.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1265 » stř 29. čer 2016, 10:28

cipis: 11 jich zatim nemam, ale ano s tim se pocita, v trezoru je vzdy max. tech 10, tu 11. mam prakticky neustale u sebe, at uz mi lezi na stole u klavesnice nebo je v pouzdre na pasku v kalhotech ktere mam na sobe ... Vesmes to je i doporuceni puvodnimu dotazu, proste mit to u pritelkyne v rezimu noseni

paza: s trezorovou mistnosti se pocita, s tim schovavanim to je horsi, vic to asi nema cenu zde rozvadet, protoze to jde do offtopic uz.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1266 » stř 29. čer 2016, 10:33

jirka87: proc v pr? kup trezorovou skrin (do 10 zbrani dle zakona) a mas klid, ja za to dal 8k, o mesic pozdeji zjistil ze u vyrobce bych 1500 usetril, grr :(.
Skrin na 7 dlouhych (pdole vyrobce), krasne jsem tam nacpal: vzduchovku, 6 brokovnic, 2 revolvery, cca 1500 naboju (mix broky, luger) a nejake to kilco cerneho prachu.
A se vzduchovkou se mi nesmejte, mam doma dite, a jako zodpovedny rodic, je i ta vzduchovka pod zamkem.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1267 » stř 29. čer 2016, 10:46

Nejaky odkaz na tu skrin u vyrobce by byl? Ja nic takhle levneho nenasel. A asi mi 2 zbrane stacit nebudou, jak jsem zjistil ;-)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#1268 » stř 29. čer 2016, 10:48

kk : chápu tvé stanovisko, že je to "jednoduché". Ale pro mě ne. Stačí mi skříň na 5. Požadavek je pouze klíč. U trezoru do XY peněz nepočítám se spolehlivostí el. zámku. Chci prostě jen a pouze klíč. Dále tady máme třídy zabezpečení a s tím související hmotnost. Za 6000Kč se dá koupit trezor na 5, který váží 19kg (nazýváno skříň na zbraně - pochybuji, že to má nějaký certifikát) a pak také trezor, co má přes 80Kg.

To má člověk skoro chuť koupit šatní skříň z fabriky :( To už je ale OT, nicméně na vysvětlenou jsem to uvedl, proč to tak jednoduché není. Asi se vydám cestou nákupu staršího, ale lepšího trezoru ve stejné ceně jako by byl nový a méně bezpečný (plechové dvířka o síle sotva 1mm apod...)

Edit : těmi rozdíly myslím například toto :

http://www.kovotechnika.cz/trezory/trezor-Z5-EKONOM

versus

http://trezory.heureka.cz/metalkas-tg-sb6s-eco/

Rozdíl v ceně 800kč, v materiálu ale na míle daleko..



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1269 » stř 29. čer 2016, 10:59

JardaB: kupoval jsem tuto:

http://eshop.wico.cz/jednoplastove-zbra ... rezor.html

v zelene barve. Bohuzel v jednom eshopu za 7500 (vc DPH) + doprava cca 800kc (dovezla avie az pred barak).
Je to "jen" plech, flexou jsi vevnitr za pa rminut, ale deti mi tam flexou nepolezou a zakon do 10 zbrani to splnuje (davaji k tomu kopii certifikatu na skrin 15RU a kopii certifikatu na zamek).
Dneska si rikam, ze jsem mel koupit vetsi, ale to asi kazdej kdo tomuhle propadne ;). Ale vzhledem k tomu, ze asi budem stavet a tam uz je pocitano s trezorovou komorou...
Kvalita zpracovani skrine (brouseni, svary apod.) prumerna az prumerna+ (dovolim si hodnotit, protoze jsem z oboru).

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#1270 » stř 29. čer 2016, 11:03

Ta třída S1 je strašně málo. Já se bojím toho, že z Bruselu zas přijde něco, že minimum pro zabezpečení bude třeba Z2 a budu muset kupovat novej trezor...To asi raději rovnou ten litr přitlačím



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1271 » stř 29. čer 2016, 11:07

jirka87: jde o to za jakym ucelem to mas, ja koupil tuhle plechovou skrin, ikdyz bych si sam udelal bytelnejsi. Jenze podle zakona musis mit ten "certifikat" nebo si nechat udelat zkousku, coz by bylo drahy. Pocitam s tim ze poradnej zlodej by to vykradl, ale mam to jen abych splnil zákon a aby se k tomu nedostali deti. Do budoucna porad planuju trezorovou komoru v ramci kupovani jineho domu nebo stavby.

Pokud bych to mel nechavat v prazdnem byte bez dohledu delsi dobu tak bych asi premyslel nad lepsim trezorem.

Jirka87: add trida S1: vic se bojim toho, ze nam ty zbrane zakazou uplne ... ale jinak mas pravdu, muzou prijit s cimkoliv, pak nemusi stacit ani ta Z2.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1272 » stř 29. čer 2016, 11:23

S1 mam prave taky a to zrejme nesplnuje 15RU ani nahodou, hlavne ta moje ma trny jen na jednu stranu a jak jsem pochopil, musi byt aspon na 3 strany. Jinak je docela masivni, plech 3 mm, proti beznemu pristupu nepovolanych to staci ale zakon na 2+ zbrani to splnovat nebude.
http://www.postovni-schranky-dols.cz/tr ... kym-zamkem

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#1273 » stř 29. čer 2016, 11:42

JardaB : Já hlavně nechápu, jak někdo může vyrobit trezor, kde uvádí, že je to na 5 zbraní a přitom třída tomu neodpovídá, jak píšeš ty - třeba 2+ už ne. A to neberu na konkrétní trezor, ale obecně.

I proto snad většina z vás chápe, že v tom mám binec a nerozumím nabídce a podmínkám. Spoléhat na tvrzení prodejce dnes nejde. A ty bezpečnostní třídy a věci okolo mají informace cca o obsahu cca 40 stran A4 (v kompletu)..takže pro mě "gulage", neboli guláš.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1274 » stř 29. čer 2016, 11:51

Já pořád váhám, jestli (do bytu) třídu S1 (která je asi dost naprd), nebo I, která cenu stejně velkých trezorů zhruba zdvojnásobuje, ale pro dobře vybaveného zloděje by to bylo asi jen pár minut práce navíc... je to tak že?



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#1275 » stř 29. čer 2016, 12:04

A proč si nepořídíš skříň, co má 15RU a zámek A? Nepotřebuješ tam přece hned skladovat 11-20 zbraní, ne? Abys uživila tu třídu I. S1 je na nic, musíš to být minimálně Z2.

Jinak k dotazu jirky87, to je přece jasné, oni tím dávají najevo, kolik se tam těch pušek fyzicky vleze :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů