Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Waalkeer
Příspěvky: 6

Příspěvek#1876 » úte 16. led 2018, 09:17

Zdravím, také řeším trezor a napadlo mě, jestli by nešli udělat jen lepší dveře do komory - místnost 1x1m v paneláku, tzn. betonové stěny. Pak bych nemusel řešit jak velký trezor.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Nebo jaké by ty dveře museli minimálně být, aby se to dalo použít na úschovu zbraní.

Díky



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1877 » úte 16. led 2018, 09:21

no pozor na to v paneláku neni všechno jen beton, jádro je zděný a ani ty zdi nejsou moc silný, pár ran pořádnou palicí a zeď je pryč



Waalkeer
Příspěvky: 6

Příspěvek#1878 » úte 16. led 2018, 09:39

Tohle je fakt beton, ani příčky nejsou jenom ze siporexu, ale poctivej panel :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1879 » úte 16. led 2018, 10:15

Ona by měla stačit i cihlová stěna, viz zákon. Jen tam musíš dát trezorové dveře.

Bez zabezpečovačky to pak je do 20ti zbraní a 20000 kusů nábojů.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#1880 » úte 16. led 2018, 10:32

Já mám taky Justra Z5-P a mohu doporučit.



Waalkeer
Příspěvky: 6

Příspěvek#1881 » úte 16. led 2018, 11:23

Každopádně trezorové dveře stojí ranec, takže to nemá cenu :(

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1882 » úte 16. led 2018, 11:35

Záleží na tom, kolik plánuješ zbraní. Pokud do 10, jsou drahý. Pokud 10+, volil bych už rovnou dveře (když máš místnost kam je dát) než koupit dva trezory a případně stejně dveře ;-)



Waalkeer
Příspěvky: 6

Příspěvek#1883 » úte 16. led 2018, 12:14

No vzhledem k tomu, že teď chci pořídit 2. a plánuju max 5 v průběhu věků, protože peněz není nazbit (i když, kdoví kde to skončí, že :)) , tak asi trezor bude stačit. Jen jsem nějak nečekal, že trezorový dveře budou tak drahý, když to není celej trezor :/



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1884 » úte 16. led 2018, 13:24

Pokud máš místo, vezmi trezor na 10. Já kvůli místu vzal trezor na 5 a za chvíli už nebude místo. Naopak jsem už vymyslel kam dát trezor na 10. :)
Podívej se na hmotnost těch trezorovek... Ty trezory mají celkem slabé stěny.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#1885 » úte 16. led 2018, 14:53

Koukám Justra má dost trezorových skříní s hloubkou 30cm. Pokud odečtu zadní stěnu a dveře tak je to cca 20cm na zbraň. Není to dost na těsno pro kulovnici s optikou, nebo ARko s optikou/kolimátorem?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1886 » úte 16. led 2018, 17:27

Nebo do těch dveří zabetonuj nějakou patřičnou schránku, které odřežeš záda. Zbudou ti dveře se zámkem A a bude z toho zvláštní uzamčené zařízení, neoddělitelně ukotvené a se zámkem A :)
Tedy samozřejmě je to do 10.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#1887 » úte 16. led 2018, 20:02

Jezevec: AR s kolimátorem ve v Justrě v pohodě



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1888 » úte 16. led 2018, 21:27

@Jezevec: AR s optikou 1-4x24 bez problemu. Ta dlouha jde dat lehce bokem a tak se vejde i v danne hloubce.
Mimochodem Justra dela i kodovy elektronicky zamek a funguje to super. Ja ho zvolil kvuli detem. Nechtel jsem trnout, kde kdy necham klice.

Kazdopadne ma zkusenost - trezor na 5 dlouhych je fajn, ale rozmyslete si, zda vas to hobby nema sanci chytnout torchu vic.
5 neni az zas tak mnoho :)

Zpet k trezoru Justra - do male vnitrni uzamykatelne schranky davam naboje, pripadne napaskovane zasobniky (AR, vz58 se vlezou v nekolika vrstvach).
Ve dverich jsou kapsy na dalsi nutne harampadi, nebo naboje.
Kratke lze davat mezi dlouhe na dno pokud maji adekvatne velke plastove kufriky, nebo je mivam v prakticke fisi od 5.11, tam se vleze cokoli do 6" s 5 zasobniky.
V prostoru mezi vnitrni uzamykatelnou schrankou a prostorem pro dlouhe je jeste police - tam se daji odlozit mene nachylne kratke. Pripadne kratke k okamzite konzumaci v pripade nenadale potreby.

Pokud nekdo bude chtit, muzu mu to nafotit. Preci jen neco teoreticky vymerovat a videt to v realu jsou dve ruzne discipliny.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#1889 » pát 19. led 2018, 22:56

Miata: Píšeš že máš Z5-P a ta má hloubku 35cm. Mě by právě zajímalo, jestli má někdo od Justry skříň s hloubkou 30cm a jak se mu tam ty zbraně vejdou.

radim78: Pokud by jsi byl ochotný nějakou fotku udělat bylo by to fajn. Výrobci se moc s fotodokumentací nepřetrhnou a člověk jen odhaduje, jak to může v reálu vypadat. Hlavně když kupuje první trezor a ještě nemá uspokojivou sbírku, kterou tam potřebuje vtěsnat. Ale taky chápu, že lidem se moc nechce vystavovat co mají doma pod zámkem.

Zatím jsem rozhodnutý pro Wico WSA9 s elektronickým zámkem.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#1890 » pon 22. led 2018, 10:38

Jezevec píše:...Zatím jsem rozhodnutý pro Wico WSA9 s elektronickým zámkem.

Neviem, aké je Tvoje "zbraňové zameranie", ale podľa mňa je to dobrá voľba pokiaľ si poľovník, ktorý naplní ten trezor puškami a pre každú tak 1 krabicu nábojov. Ak predpokladáš športovú streľbu, viacero kalibrov, aj nejaké krátke, tak by som volil prevedenie KOMBI s policou, kam natrepeš muníciu a pár krátkych omnoho lepšie, ako do tej hornej krpatej a obtiažne dostupnej schránky (ak je v nej viac ako 5-6 krabičiek s nábojmi, tak tú správnu v prípade potreby nevyberieš, pokiaľ polovicu nepovyťahuješ von :evil: ).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů