Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#2986 » pát 27. kvě 2022, 13:33

Sedmej - máš nějaké špatné zkušenosti s povrchovou úpravou? Mám ten samý trezor (safetronics), jen větší, povrchovku maj nejspíš stejnou (šedou, trochu jakoby zdrsnělou)?, a u mně zatím spokojenost. A to do něho lezu často.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#2987 » pát 27. kvě 2022, 14:28

Espezetka: Vadí mě právě to "zdrsnění". Kdyby to bylo hladké, líbilo by se mě to víc. :-) Že by se odřel nebo něco takového to vůbec. Věřím, že kdybych ho odšrouboval a vytáhl tak je ve stavu nového.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 754

Příspěvek#2988 » pát 27. kvě 2022, 14:30

Tak WICO ukončilo svojí činnost ve výrobě trezorů. Info hned na úvodní stránce.
https://www.wico.cz/

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#2989 » pát 27. kvě 2022, 17:22

Ještě se zeptám pro rozšíření obzorů, protože vím že sem chodí i odborníci z oboru... pan Google tvrdí, že elektronické zámky jsou poruchovější než mechanické... dává to logiku.

Ale je to v praxi nějaké významné %?

A pro případného zloděje, je nějaký rozdíl v tom jestli se dobývá do trezoru se zámkem el. nebo mechanickým ?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2990 » pát 27. kvě 2022, 17:31

Nemá mechanický zámek tak jako tak?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#2991 » pát 27. kvě 2022, 17:38

Killing joke - vycházím z popisů trezorů na netu, kde o "tom" obvykle píšou jako o zámku.
Uvádí to tak i výrobce toho mého trezoru na svých stránkách.
Tedy jak je to podle tebe?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2992 » pát 27. kvě 2022, 18:14

El. zámek je tam jen navíc k mechanickému.
Takže má akorát zloděj na výběr a ty v případě poruchy použiješ klíč.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 754

Příspěvek#2993 » pát 27. kvě 2022, 22:07

I el. má mechanický zámek a jeho překonání je stejné. Otázka je jen v čase a hluku. A překonání je v rámci max minut. Více nebudu ani naznačovat ;-) Vnikačky je jeden z mých koníčků :-D



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2994 » pát 27. kvě 2022, 22:25

Espezetka píše:Ještě se zeptám pro rozšíření obzorů, protože vím že sem chodí i odborníci z oboru... pan Google tvrdí, že elektronické zámky jsou poruchovější než mechanické... dává to logiku.

Ale je to v praxi nějaké významné %?

A pro případného zloděje, je nějaký rozdíl v tom jestli se dobývá do trezoru se zámkem el. nebo mechanickým ?


Elektronika je poruchová především kvůli samotné elektronice, ale třeba u nás jsem řešil na konkrétním typu zámku asi 3-5 selhání. Namontovali jsme jich tisíce. Takže jsou to opravdu jen promile.

Na druhou stranu ani u mechanických zámků není ta spolehlivost 100%

Překonat se dá všechno, je to jen otázkou času a financí.

Z pohledu bezpečnosti ale stále jasně vítězí elektronika.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2995 » pát 27. kvě 2022, 22:28

Killing joke píše:El. zámek je tam jen navíc k mechanickému.
Takže má akorát zloděj na výběr a ty v případě poruchy použiješ klíč.



Neplatí to vždy. Pokud se bavíme o trezorech, kde je levná elektronika a výrobce k němu rovnou dává levný klíč, který elektroniku "přepere" v případě nouze - trochu to vypovídá o spolehlivosti i výrobci samotném.

Pokud na naše trezory montujeme kvalitní elektronický zámek (minimálně ve třídě B), tak je blbost ho nejistit opět minimálně Bčkovým zámkem.

Pak je to zase otázka toho, kdo to měl překonávat. Vývoj jde ale stále dopředu, takže i my na to reagujeme.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2996 » pát 27. kvě 2022, 22:30

Sobiho píše:I el. má mechanický zámek a jeho překonání je stejné. Otázka je jen v čase a hluku. A překonání je v rámci max minut. Více nebudu ani naznačovat ;-) Vnikačky je jeden z mých koníčků :-D


To zní jako výzva :D

Jaký rámec minut se počítá, aby ten zámek byl "fakt dobrej" ? :D



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2997 » pát 27. kvě 2022, 22:52

Killing joke píše:El. zámek je tam jen navíc k mechanickému.
Takže má akorát zloděj na výběr a ty v případě poruchy použiješ klíč.

Tak třeba na mé skříni je jen elektrický a ani by mě nenapadlo tam chtít navíc mechanický.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#2998 » sob 28. kvě 2022, 05:54

Killing joke píše:El. zámek je tam jen navíc k mechanickému.

Asi jen odlišně chápeme co jsem myslela tím zámkem - otvírání je dvoufázové žejo - nejdřív je potřeba odemknout, buď zadáním kódu nebo pootáčením nějaho mechanismu nebo pootočením klíče.
A pak jde teprve otočit to madlo které ovládá mechaniku uvnitř a zasune ty packy které drží dveře... pro mne ekvivalent ke klice u dveří, která jde taky použít teprve až potom co se odemkne zámek... tam podle mne asi není co zkazit a poruchovost bude minimální? Takže jsem se ptala na tu první část.
Tu první část já beru jako zámek, tu druhou jen jako mechaniku... ale asi je to jen o terminologii, pokud je zámek vlastně obojí dohromady tak už chápu jak jsi to myslel.

Sobiho píše: Otázka je jen v čase a hluku. A překonání je v rámci max minut.

No pěkný, hned mám větší důvěru ve svou "pevnost" :lol: a zanecháváš za sebou pokusné objekty nepoškozené? předpokládám že jo, jinak by tě asi nikdo nenechal si to na svých trezorech zkoušet?

charvi píše: Elektronika je poruchová především kvůli samotné elektronice, ale třeba u nás jsem řešil na konkrétním typu zámku asi 3-5 selhání. Namontovali jsme jich tisíce. Takže jsou to opravdu jen promile. Na druhou stranu ani u mechanických zámků není ta spolehlivost 100%
Z pohledu bezpečnosti ale stále jasně vítězí elektronika

Děkuji, tak to je opravdu nízká poruchovost.
A jak jsou na tom ty trezory kde je odemykání čistě jen klíčem?



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2999 » sob 28. kvě 2022, 09:17

Espezetka píše:
Killing joke píše:El. zámek je tam jen navíc k mechanickému.

Asi jen odlišně chápeme co jsem myslela tím zámkem - otvírání je dvoufázové žejo - nejdřív je potřeba odemknout, buď zadáním kódu nebo pootáčením nějaho mechanismu nebo pootočením klíče.
A pak jde teprve otočit to madlo které ovládá mechaniku uvnitř a zasune ty packy které drží dveře... pro mne ekvivalent ke klice u dveří, která jde taky použít teprve až potom co se odemkne zámek... tam podle mne asi není co zkazit a poruchovost bude minimální? Takže jsem se ptala na tu první část.
Tu první část já beru jako zámek, tu druhou jen jako mechaniku... ale asi je to jen o terminologii, pokud je zámek vlastně obojí dohromady tak už chápu jak jsi to myslel.

Tak u dveří se dá taky otevřít dveře bez použití kliky... U trezoru je to podobné, ale není to dobré.

Ideální je, pokud zámek funguje jen jako blokační element. Tzn, že blokuje rozvorový mechanismus, který je sám o sobě poháněn klikou.

U ne příliš kvalitních trezorů se používají zámky i k tomu ovládání čepů (zamykacích kolíků), což je sice levnější, ale jen v rámci pořizovací fáze.

Je potřeba si uvědomit, že veškeré mechanismy v trezoru jsou daleko masivnější než u obyčejné FABky, takže ten klíč prostě trpí. Veškeré rázy do čepů jsou přímo přenášeny do mechanismu zámku a jeho životnost se tak dramaticky snižuje.

Pokud si tedy budete vybírat trezor, určitě vybírejte takové, které mají kliku nebo jiný druh madla, který ovládá vnitřní mechanismy. Pokud je na trezoru pouze klíčová díra - je to jen časovaná ekonomická bomba.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 754

Příspěvek#3000 » úte 31. kvě 2022, 11:02

charvi píše:
Sobiho píše:


To zní jako výzva :D

Jaký rámec minut se počítá, aby ten zámek byl "fakt dobrej" ? :D


No v rámci mé činnosti na místě mimořádné události se nějak hluk a opravitelnost moc neřeší :-D vlastně vše je většinou opravitelné, ale radši... Jinak co je nad 5minut práce je už dobré :-D Ale jak říkám nejedná se o "zámečnické" postupy :-D

Jen malý OT (ale v rámci zabezpečení zbraní), ohledně zámků, pokud je použit zámek typu cylindrické vložky, tak v rámci překonání rozdíl mezi vložkou za 150Kč a trojřadou s ochranou za 4000 je rozdíl cca 1,5minuty vs 2,5minuty, metodou hlučnější bez poškození dalšího mechanizmu, ale po vložce je. Takže v rámci zabezpečení zbraní v objektu, to není jen o vložce ve dveřích ale o komplexním řešení. A to tady asi "Charvimu" říkat nemusím, protože jistě o tom ví více, než sem pustí! ;-) A nejlehčí jsou dveře bez závory otevírané k tobě :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti