Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
lra
Příspěvky: 17

Příspěvek#16 » pát 23. dub 2010, 07:53

Řešil jsem skříň na zbraně a to zejména s ohledem na dva všetečné kluky. Volba padla na elektronický zámek. A aby kosa nepadla na kamen ale do skříňky, zvolil jsem ne malou ne velkou: http://www.trezory-vama.cz/rwp/Trezory_ ... duktId=987

Od prodejce obdrženo prohlášení o shodě ... bohužel prozatím jen se slovenskou legislativou :-).

Osobní odběr, příjemná obsluha, platba kartou. Teď jen řeším, kde nechám záložní klíček od skříně.

EDIT: oprava odkazu
Naposledy upravil(a) lra dne pát 23. dub 2010, 11:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 23. dub 2010, 08:57

Jak už se tu psalo záleží na počtu a typu zbraní. Já dlouhou neplánuju a prozatim mam jen jednu krátkou a plánuju ještě jednu, takže malý trezůrek do skříně stačí (http://www.kentaurzbrane.cz/trezory-na- ... f-lts-20-m). Krom toho si nejsem jistej, ale pokud mam jen dvě krátké, tak snad i domovní dveře jsou považovány do tohoto počtu jako bezpečné uložení, takže to mam spíš pro svůj klid a jistotu že si případná návštěva nebude hrát s tím s čím nemá



Luky
Příspěvky: 19

Příspěvek#18 » sob 24. dub 2010, 15:30

rabbit3278: Tenhle mám a je malý. Mám vněm duty, shadow, 200 šípů a není v něm k hnutí. Radím radši o trošku větší. Já ještě přemýšlím nad koupí jedné malé a jedné velké. V merku mám na to toto.

http://www.safes.cz/index.php?section=4&kat=128

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 26. dub 2010, 07:55

no case je to pěkný, ale nevim jistě co by mi řekla lepší polovička kdybych tohle vyložil v předsíni :D
Asi bych ji nepřesvěčil, že jako dokorace do obýváku je to klasika :o



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » pon 28. čer 2010, 22:12

midlos píše:mám dotaz, týkající se trezoru na zbraně.
Vlastníte nějaký ? Případně jaký.

Já jsem již dopředu počítal, že žádný trezor nebude asi dostatečně velký :mrgreen:
Tak jsem hned na začátku koupil velkou těžkou potvoru (180×120×75 - cca 1500 kg). Trochu se opozdilo jeho plánované obestavění budovou a tak jsem si pořídil ještě jeden příruční 170×80×50 cca 270kg ale ten skutečně velikostně přestal brzo vyhovovat, takže poslední možností byl komorový trezor. Je hotovo. Teď ještě řeším elektronické zabezpečení dle zákona. Máte někdo nějaké zkušenosti, případně můžete doporučit konkrétní výrobek?

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pon 28. čer 2010, 23:13

hej tak si tu jako majitel jedné na obranu a LOS začínám vedle Patrika připadat jak nicka :lol:
Nikdy jsem neplánoval mít nějak moc zbraní i když tahle teze postupně přešla ve dvě a ted bych chtěl i dlouhou, ale abych se dopracoval až k trozorovce, tak to by mě Táňa zabila, kdybych jí řekl že jeden z pokojů v 3+1 předělam na trezor :D

PS: samo že počet u jomekabiho (ta dlouhá HK je u mě prostě čistá závist) a ostatní neřešim, reaguju jen na přízpěvěk :mrgreen:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#22 » pon 19. črc 2010, 23:34

Tak jsem si dnes trochu hrál a připravil pozice na další dlouhé.
Zřejmě budeme mít asi tichou domácnost, než se manželka srovná s tím, že se to musí zaplnit :oops:
PICT4077_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#23 » čtv 22. črc 2010, 02:20

ahoj, chci si koupit dlouhou zbraň, ale zatím nemám trezor... je to velký problém, nebo pokud nevlastním víc jak 2 zbraně, tak trezor není třeba? předem děkuju za odpověď

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 22. črc 2010, 06:44

Dle zákona na dlouhou potřebuješ trezor. Pokud by se cokoliv stalo, tak bys měl problém.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » čtv 22. črc 2010, 07:16

Dle zákona do 2ks zbraní B nebo C a střelivo do 500 ks nepotřebuješ trezor, jsi povinen je vhodně zabezpečit. Pouze pokud vznikne průšvih tak se bude posuzovat jestli tvé zabezpečení bylo dostatečně vhodné.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » čtv 22. črc 2010, 10:04

JIP píše:Dle zákona na dlouhou potřebuješ trezor. Pokud by se cokoliv stalo, tak bys měl problém.

Nic takového v zákoně není.
Do dvou kousků jen "vhodně zabezpečit".

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » čtv 22. črc 2010, 10:38

marku pokud by měl A kategorii tak musí mít už i na jednu ne?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#28 » čtv 22. črc 2010, 10:44

Vyjímka se vztahuje pouze na zbraně B a C, jinak platí §58 / 119 zákona. odst. 2)

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#29 » čtv 22. črc 2010, 13:28

Ahoj, taky musím pořídit trezor, ale nejsem si jist, zda by stačila taková skříň http://www.metalkas.cz/detail/skrin-na- ... lerie#info , nebo musím z hlediska zákona jít do něčeho s certifikátem? Bude mi to někdo kontrolovat?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#30 » čtv 22. črc 2010, 14:32

Pokud nevlastníš zbraň "A" tak ti to nikdo kontrolovat nebude. Dle mně je lepší si za ten certifikát připlatit, ušetříš si případné starosti při možném, sice málo pravděpodobném, ale nevyloučitelném případu kdy ti jej někdo vykrade. Já bych se ještě zamyslel jestli není skříňka na 3 ks málo, bez rezervy. Když už máš 3 tak k 5 už chybí jen málo.
Ps: když se tak koukám na tu skříňku a ten zámek, tak si myslím, že i když má možná vyztužené dveře (i když pochybuji - přece jen je to verze Economic) tak je lze je jednoduchým způsobem ohnout a vytáhnout z ní cokoliv.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti