Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#31 » čtv 22. črc 2010, 21:07

Divoch: podle popisu skříně a zámku (hmotnost skříně 19,5 kg, jednobodové zamykání) ta věc nemá certifikát ne proto, že by za něj chtěli ušetřit, ale proto, že by ho nemohla získat ani náhodou. Je to imho taková maličko, ale opravdu jenom maličko, lepší verze skříňky z tovární šatny. Před malýmí dětmi zbraně možná ochrání, ale v případě vloupání zapomeň na ZP a nezapomeň na pocit zodpovědnosti komuže se Tvoje zbraně dostaly do rukou. Za mě: poohlédni se jinde, tohle jsou vyhozené peníze.

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#32 » čtv 22. črc 2010, 21:41

No, myslel jsem si to. Budu muset zabrousit do lepšího kousku a jak píšeš i na více zbraní. To ta wichestrovka hned tak nebude. Peníze a manželky jsou problém a jak čtu, tak ne jen u mě. Díky.

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#33 » pát 13. srp 2010, 05:38

Ahoj všichni. Tak trezor už mám, ale jsem trochu zklamaný. Šel jsem nakonec do http://www.trezory-vama.cz/rwp/Trezory_ ... duktId=987 IRA psal, že ho má. Myslel jsem, že mi přijde nějaký certifikát, nepo prohlášení, ale nic. Navíc z internetu zmizela zmínka, že to nějaký certifikát má. Je to lepší, než šatní skříňka, ale plech není 3mm, ale jenom 1,5 a ještě mě dostala doprava 650,-Kč.
Tak bacha na to, co koupíme.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#34 » pát 13. srp 2010, 07:41

Pokud nesplňuje parametry uváděné v nabídce a nedodali ten certifikát tak reklamovat a vrátit. Někdy je lepší si kupovanou věc prostě vidět a ošahat. Obchody se zbraněmi většinou nějaké vyzkoušené výrobky mají na prodejně, aspoň u nás ale cena je vyšší než v internetovém shopu. Na to vrácení máš myslím ze zákona i právo do určité doby.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » pát 13. srp 2010, 09:02

Jakékoliv zboží zakoupeni přes internet (nebo přes telefon) můžeš ze zákona do 14 dnů vrátit bez udání důvodu (Samozřejmě Ti pak musí vrátit plnou kupní cenu). Bohužel většinou přijdeš o všechny náklady za dopravu... (Ovšem na dodejce při cestě zpět se stejně šetřit nevyplácí).

To je hold riziko nákupu přes internet (a kreténizmus lidí nakupujících přes teleshoping).

Já osobně nakupuju většinou tak, aby se mi to vyplatilo i kdybych to musel poslat zpět a zkusil koupit někde jinde. Pokud je něco na internetu (s poštovným) jen o trochu levnější tak určitě raději volím kamennou prodejnu.

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#36 » pát 13. srp 2010, 10:02

No, vracet to nebudu. Prohlášení o shodě a český návod mi poslali e-mailem, byl jsem do telefonu dost nepříjemný. Mrzí mě, že si obchodníci dovolují. Bohužel to tak bylo, je a bude. Hezký víkend. Ahoj Divoch



qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#37 » ned 26. zář 2010, 19:11

Když jsem si tak pročítal předchozí příspěvky, tak na jednu krátkou sice podle zákona certifikovaný trezor nepotřebuji, ba dokonce ani bezcertifikátu (vhodně zabezpečit proti odcizení,...atd.) ALE když mi zbraň někdo ukradne, tak bude policie posuzovat, jestli jsem ji zabezpečil vhodně? A kde je ta hranice mezi vhodným a nevhodným zabezpečením? Nevíte to náhodou někdo? :? Dost blbá otázka, že?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » pon 27. zář 2010, 10:10

Vhodné je takové, které nikdo nepřekoná (což samozřejmě nejde).
Takže z pohledu litery zákona je lepší raději koupit nějaký malý jetý trezor s certifikátem a mít se tak na co odkázat, než řešit následně "vhodné" zabezpečení.

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#39 » čtv 30. zář 2010, 13:23

Ahoj,
Mrkněte na odkaz.
http://www.bedimex.cz/zbranove-skrine.html
Já už jsem nakoupil a mám to samé, ale o 3.000,-Kč dražší. Někdy je lepší chvilku počkat.



qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#40 » čtv 30. zář 2010, 19:34

Díky za tip. Jen mám trošku guláš v normách. Když má zbraňová skřín úroveň odolnosti dle ČSN 91 6013 / EN 14 450, tak to znamená, že je vlastně nedostačující (i když ji prodejce prodává jako skřín na zbraně s certifikátem)? V testech je napsaná norma ČSN EN 1143. Nebo stačí tento certifikát?
díky

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#41 » pát 1. říj 2010, 01:36

Jelikoz jsem clovek totalne netechnicky, v normach se nevyznam. Ale muj trezor (vyrobce Triton Safe s.r.o.) je "ve shode s pozadavky kladenymi na bezpecnostni tridu Z2, podle normy CSN 91 6012". Certifikat byl vydany 25.12.2004.; kdyz jsem to kdysi ukazal na PCR, kyvli na to.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#42 » pát 1. říj 2010, 07:38

qew: stačí trochu hledat

co tohle?? to ti pomůže?

http://www.ok-produkt.cz/bezpecnostni-t ... oru/t-120/

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#43 » pát 1. říj 2010, 18:41

řekl bych, že 91 6013/EN 14450 je novější verze ČSN 91 6012/ EN 14450. viz:
http://www.cni-normy.cz/normy/normy-skup.php?trida=9160
ale bohužel je to jen s malými náhledy norem (a ta novější tam nemá ani to), jelikož normy jsou komerční záležitost, která se nesmí nikde veřejně kopírovat a podobně :evil:

no mě mrzí, že u těch trezorů nepíšou nic o těch zámcích (tř.odolnosti, typ), jestli by to mělo smysl měnit ten mechanický za elektronický.



qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#44 » ned 3. říj 2010, 11:01

bacil.357: děkuju za info. hledal jsem celkem dost, ale mate me, ze ruzny prodejce udava ruzny normy. Nekdo pouziva stare normy atd. napr. http://www.bedimex.cz/clanky-pt-1.html udáva certifikát S2, přitom v bezpecnostnich tridach je Z2... (tento maly trezor by se mi libil na dve kratky :) )

nasel jsem si tento trezor:
http://www.trezory-key.cz/index.php?det ... 4#position

a prodejce udava, ze splnuje pozadavky zakona 119/2002 pro dvě dlouhe zbrane. Muzu tedy povazovat ze splnuje pozadavky i na jednu dlouhou a jednu kratkou? (popriprade dve kratky)?

dekuji za odpoved a hlavne za trpelivost :lol:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#45 » ned 3. říj 2010, 15:03

ano, splňuje, protože na to nemusí vlastně splňovat téměř nic. je to stejné jako uzavřené v uzamykatelné dřevěné skříni. je to jen "plechovka". raději připlatit a vzít alespoň tu od bedimexu (pokud je tedy ten certifikát v pořádku). cenový rozdíl není zase tak velký a nebudeš muset řešit novou skříň při koupi další zbraně. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 3 hosti