Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#76 » pon 13. pro 2010, 13:31

jhora píše:Mark: Chápu to správně že s tím "vybavením" vevnitř trezoru se dá hýbat? tj třeba zkrátit ten držák na hlavně (doufám, že je poznat co myslím) a přidělat si poličky? Nebo jsi to prostě dal před to?

Můj trezor má horní opěrky i spodní podložky dělené (asi pro unifikaci s trezory na pět dlouhých), takže jsem odšrouboval jednu opěrku (zůstává tam asi 15mm široký příčný pruh plechu, ale nic co by extra překáželo, jen jsem do vertikálních prken udělal na správném místě zářezy) a jednu podložku a bylo to. Držák na vytěráky na dvěřích je už standardně jen na jedné straně, takže mi nepřekážel.

Ale je pravda, že mně byla úprava na víc poliček (tj. v poličkové verzi jich jen pár přidat) nabízena podstatně dráž než zmíněné dvě stovky u Tuzy - ale přesně si to nepamatuji, takže nebudu mystifikovat. Každopádně to bylo dost na to, abych raději zauvažoval nad výrobou vlastních poliček.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#77 » pon 13. pro 2010, 17:51

Aha, to je chytré. zatím jsem měl možnost důkladně zkoumat jen takové ty TESCOtrezory a tam samozřejmě nic takového nebylo, tak jsem přemýšlel jak se to řeší u těch kvalitních. Díky.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#78 » pát 11. úno 2011, 23:35

Ve středu jsem měl na kontrolu policii a mimo jiné mi bylo vysvětleno jak je to teda s možnosti bezpečení pokud počet vlastněných zbraní přesáhne počet 20ks.

§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(4) Více než 20 přechovávaných zbraní kategorie A, B nebo C nebo více než 20 000 kusů střeliva se zabezpečuje v uzamčené místnosti, samostatném objektu nebo komorovém trezoru, pokud jsou chráněny elektronickým zabezpečovacím zařízením a pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

Existovala teorie, že lze tyto zbraně rozdělit a zabezpečit třeba několika menšími trezory. Bohužel, nelze, jakmile je zbraní nad 20 tak jedině všechny pohromadě v komorovém trezoru s odpovídajícím el. zabezpečním. (Snad jedině, že by jste měli těch komorových trezoru doma víc). Jediná možnost je, že část zbraní by byla uložena na jiné adrese, např. 10 doma v trezoru a dalších 10 třeba ve firmě v trezoru aj. Pravděpodobně je nepřípustná ani možnost, že budete mít všechny v komorovém trezoru a jednu třeba v příručním trezorku v ložnici aby byla po ruce. Snad by to šlo jen tak, že by byla v režimu držení nebo nošení, tzn. pod neustálým dohledem.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#79 » sob 12. úno 2011, 16:53

no, a jak vypada ta samostana mistnost? Co okna, dvere, zdi a elektronicke zabezpeceni?

myslim "definicne"....



Adam w140
Příspěvky: 31

Příspěvek#80 » ned 13. úno 2011, 01:40

Kdyz uz je tu tohle tema tak muzu rict ze po secteni nakladu na vyrobu jsem zjistil ze bez zamku jsem na tom stejne jako bych si koupil hotovy. Kdyz ale ty papiraky prohlizim tak to ani nema cenu brat jako trezor ale jako tenkou skrinku.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#81 » ned 13. úno 2011, 15:18

jeste bych dodal, ze to co je napsano v narizeni vlady samozrejmne znam... ale jako obvykle je problem dohledat "celoocelove dvere" tridy 5... a podobne veci.
Je totiz otazkou, zda by nebylo jednodussi nez se morit s tresorem dat na sklep ci dilnu poradne dvere... a pokud je tam okno tak na nej mriz.
Takze bych uvital nejake osobni zkusenosti....



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#82 » pon 14. úno 2011, 13:10

Také to zrovna řeším. Ve sklepě RD chci mít trezorovou místnost. Na okno, které je pod úrovní země, jsem dal mříž vyrobenou podle údajů v NV338 (Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm.) a dveře si hodlám vyrobit sám. Kupovat do nich chci jen trojcestný zámek. Tato místnost sice nebude mít certifikát, ale bude bezpěčně uzavřená. V ní mám pak trezorovou skříň s certifikátem. Ono, jak jsem pochopil, je třeba se rozhodnout, zda chceš zabezpečovat, nebo uspokojovat úředníka papírem. Obojí současně IMHO stojí nesmyslné peníze, ale vyšší hodnotu to nemá.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#83 » pon 14. úno 2011, 13:35

Nevím, jestli jsi pevně rozhodnut že se přes 20 zbraní nedostaneš tak asi ti budou ty dveře stačit. Jen aby jsi toho rozhodnutí pak nelitoval a nemusel to bourat. Trezorové dveře jsou asi největší položka - 30-40000 Kč ale jsou na věky a máš klid, pak už jen nějaký ten alarm, což v realu znamená cca 4-5000 za nějaký jednoduchý základ. Já budu příští týden objednávat od Jablotronu což je modulární, téměř libovolně rozšiřitelná stavebnice v základu stojící cca 20.000,- a postupně dokupovat čidla i na další části domu. Pokud nechcete v té trezorové místnosti ukládat nějaké zvlášťní cennosti které by by jste chtěli mít zároveň pojištěné tak se nemusíte zabývat dalšími detaily a stačí vycházet ze zákona tak jak píšou:
§ 3
Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1 nebo celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky 5. bezpečnostní třídy podle České technické normy ČSN P ENV 1627. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.


V případě kontroly chtějí vidět hlavně Atest na dveře.

Téměř každý vložkový zámek lze otevřít a je celkem jedno kolik závor je ve dveřích.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#84 » pon 14. úno 2011, 21:21

Patriku děkuji :) Jsem právě ve fázi rozhodování, t.j. nejkrásnějším období každého nákupu. Až to bude hotové, dveře zazděné, tak už to bude jen o výčitkách, proč jsem to sakra neudělal jinak :).

Mám ještě dva, tři měsíce čas pro konečné rozhodnutí. Pokud by to měly být dveře s certifikátem, pak to budou dveře od Tuzy. A to i kdybych si pro ně měl do Brna s vozejkem dojet. Viděl jsem je u Netopíra a líbí se mi nejen kvůli ceně. Ale "slyšel jsem" (agentura jpp - jedna paní povídala), že certifikát jen na dveře pro trezorovou místnost nestačí. Já vím, par.3 mluví jinak, ale jak je to skutečně v praxi? Nemusí být (jak říkají) příčky armované železem... a pod.?

Potíž je také v těch normách, Zákony sice na ně odkazují, ale normy nejsou veřejné dokumenty. Neříkám, že se k nim nelze dostat, ale stojí to čas. Naštěstí ho zatím ještě mám :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#85 » pon 14. úno 2011, 22:27

Minulý týden jsem měl kontrolu a chtěli vidět pouze certifikát od výrobce. Dveře od Tuzy mám taky, fungují ale v porovnání s jinými výrobci je to pouze obyčejná zámečničina, vyrobeno s důrazem na co "nejnižší" cenu. Já slyšel, že splňovat parametry přesně podle norem by to mělo až v případě kdy by se obsah trezorové místnosti chtěl (musel) pojišťovat u pojišťovny.
Samozřejmě prušvih by asi nastal kdyby se po vloupání zjistilo, že sis stěny udělal z ytongu 5cm a vydával to za pálenou cihlu.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#86 » pon 14. úno 2011, 22:29

no prave... "Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu."

co je to "obdobny material"?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#87 » pon 14. úno 2011, 22:32

Ytong to asi nebude. Obdobné parametry v pevnosti, tvrdosti aj.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#88 » pon 14. úno 2011, 22:48

no... tim si prave nejsem jist... sice to ma logiku, ale na tu si tady nehrajeme. Kdyby to melo byt tak, staci definovat tvrdost materialu...

zavazny vyklad existuje?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#89 » pon 14. úno 2011, 23:22

Existuje - pokud nechceš mít trezorovou místnost postavenou ze standartních materiálu a hledáš alternativu tak ti nezbyde nic jiného než si koupit ČSN EN 1143-1 a tam se podle všeho dozvíš jaké jsou další možnosti. Jiná možnost je pozvat si ke konzultaci soudního znalce z oboru. Ten ti je schopen vše zkontrolovat a vystavit certifikát.
Aby jsme pouze neteoretizovali, tak jsem si tu normu objednal, takže když vydržíte pár dnů tak bych mohl být schopen zodpovědět otázky ohledně: Požadavky, klasifikace a metody zkoušení odolnosti proti vloupání.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#90 » úte 15. úno 2011, 16:00

skvele.. dik

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů