Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2311 » pát 6. pro 2019, 14:12

No, dobře, ale spíš jsek to myslel, že je spousta lidí, kteří zabezpečení vědomě podceňují. Stačí kouknout ma starší myslivce, to člověk mnohdy nechápe, sám jsem několikrát od nich na dotaz, proč nemají pořádnou skříň na flinty slyšel odpověď: ,,přece nedám 5 tisíc za trezor." (Částka uvedena záměrně nižší, často nemají o cenách ani ponětí). Mají tedy zbraně za klidně desítky tisíc v plechovce z OBI za tisícovku...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2312 » pát 6. pro 2019, 14:49

Jsou i takoví ... a přesto mají volební právo. Pak to má k něčemu vypadat :-)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2313 » pát 6. pro 2019, 15:09

No a co si myslíte o tomto případu?

"Mám jen jednu pistoli, můžu si ji uložit na nějaké šikovné skryté a uzamčené - avšak neopancéřované - místo (různé ty zbraňové poličky za zeď s magnetickým zámkem apod.). Ale když mám v trezoru dalších pět zbraní, tak o tuto možnost přicházím, což mi nepřipadá ani logické, ani fér, ani v souladu s nějakým záměrem zákonodárce."

Proč 20 zbraní je možné rozdělit na 2x10, ale stejnou logikou není 10 možné rozdělit na 8 a 2? Podle zákona bych čekal, že obojí bude ok nebo obojí bude špatně. Ale zatímco k variantě 2x10 máme vyjádření, že je to v pořádku, tak mít všechny zbraně v trezoru a jednu někde po ruce není povoleno.

Obrázek

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2314 » pát 6. pro 2019, 15:31

Jo, kdyby bylo všechno v životě podřízeno logice... Moc pěkná polička/skříňka, taková akorát nad postel, tak ještě ji udělat v provedení "skříň na zbraně".



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2315 » sob 7. pro 2019, 00:29

Logika je naprosto v pořádku, primárně je toto ustanovení pro cestování, takže když si jdu na hotelu zaplavat, tak ta pistole je v nějaké schránce či hotelovém trezoru nebo prostě někde pod zámkem.

Lorde, jednu mít po ruce je přece naprosto v souladu se zákonem, resp. všechny mohu mít po ruce. Ale jak půjdu pryč (a nebudou tedy po ruce, tj. nebude režim držení), tak musí spinkat pod zámkem.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#2316 » sob 7. pro 2019, 00:34

jezekiv:
No tak si tu "situaci" představuj třeba celou noc ...

Reálně snad zabezpečujeme své zbraně nikoli kvůli nějakému ZÁKONU ale především proto aby nemohlo dojít k průseru, ne? :shock:



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2317 » ned 8. pro 2019, 09:46

LordSalix píše:No a co si myslíte o tomto případu?

"Mám jen jednu pistoli, můžu si ji uložit na nějaké šikovné skryté a uzamčené - avšak neopancéřované - místo (různé ty zbraňové poličky za zeď s magnetickým zámkem apod.). Ale když mám v trezoru dalších pět zbraní, tak o tuto možnost přicházím, což mi nepřipadá ani logické, ani fér, ani v souladu s nějakým záměrem zákonodárce."

Proč 20 zbraní je možné rozdělit na 2x10, ale stejnou logikou není 10 možné rozdělit na 8 a 2? Podle zákona bych čekal, že obojí bude ok nebo obojí bude špatně. Ale zatímco k variantě 2x10 máme vyjádření, že je to v pořádku, tak mít všechny zbraně v trezoru a jednu někde po ruce není povoleno.

Obrázek


Logiky v tom příliš nevidím.Ten, kdo má jen dvě zbraně, je obě může mít třebas v šuflíku nebo i na stěně, i když není doma. Jakmile k ním přibude třetí, musím už všechny mít uzamčeny v trezoru. A to bez ohledu na to, že mám byt zabezpečen bezpečnostními dveřmi, bezpečnostními fóliemi na oknech a elektronickým alarmem. Pro toho, kdo si chce zbraň vystavit nad postel v úhledné skříňce a vyhovět zákonu, by stačilo, aby měl trezor s ostatními zbraněmi na chalupě mimo stálé bydliště a zákonu je vyhověno...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2318 » ned 8. pro 2019, 11:45

iloveguns: tak si udelej trezorovou mistnost a v te si udelej loznioci a pak muzes mit nad posteli co chces ... ;) proc hledas logiku v zakonu?
No možná jde o to, že můžeš nosit max 2 zbraně u sebe tak možná i proto je to tak nastaveno.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2319 » ned 8. pro 2019, 12:28

Stačí mít trezor např. ve sklepě a už je to v jiném objektu. A pak můžeš mít v ložnici dvě zbraně třebas pod postelí v režimu držení, pokud je byt uzamčen a nemá do něj kromě tebe nikdo jiný přístup.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2320 » ned 8. pro 2019, 13:29

hele zakon apriori nemuze zachytit vsechny nuance.
pokazde, kdyz se o to nejaky lumen pokusi, tak to dopadne katastrofou.

pokud mas doma do 10 zbrani a vetsinu budes mit v trezoru, tak si do te loznice porid nejaky adekvatni rychlosejf.
delaji se i na ARka a dlouhe brokny.

zit v loznici jako v sejfu, tak to jsem slysel jen z Jizni Afriky. Tam takhle stavi cele baraky a zabezpecovacku nemaji smerovanou na hodne strejdy se smlouvou na Jablotronu, ale na typky s vycvikem jak Rangers.
vim o jednom pripadu, kdy je v CR dum postaveny jak Fort Knox, ale nastesti to tu neni tak uplne potreba :)

asi to neni uplne v souladu, ale rychlosejf do loznice by mel asi stacit.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2321 » ned 8. pro 2019, 13:32

pokud jsi v byte a vnejsi zdi splnuji parametry trezorovky, jsi v minimalne 2.NP, tak si muzes teoreticky vstupni dvere udelat v 1.tride a okna olepit foliema, zavest zabezpecovacku s napojenim PCO (Jablotron :) a mas z celeho bytu trezor dle ZOZ ;)

Pak si to muzes udelat v loznici opravdu pekne :)))



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2322 » ned 8. pro 2019, 22:39

iloveguns píše:Stačí mít trezor např. ve sklepě a už je to v jiném objektu. A pak můžeš mít v ložnici dvě zbraně třebas pod postelí v režimu držení, pokud je byt uzamčen a nemá do něj kromě tebe nikdo jiný přístup.
Hele, nepleť sem zase režim držení. :(
Pokud v tom uzamčeném bytě nejsi, jde o "přechovávání".

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#2323 » ned 3. kvě 2020, 09:53

Zajímavé - k tomu, co psal LordSalix výše - jakto, že to tak není možné? Já žiju v tom, že jsem viděl nějaký papír od PČR, kde vysvětlovali, že právě je možné např. 20 zbraní rozdělit na 10 + 10 a je to logické. Tak proč by to nešlo i např. 10 + 1? Nebo je to i součástí toho vyjídření? (bavíme se samozřejmě o přechovávání, ne o "triku s 24/7 držením a nošením")



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2324 » ned 3. kvě 2020, 10:54

erteple: ten trik neni trik ale hloupost, kdysi jsem se na to ptal a bylo mi jasne receno, ze to tak nejde, protoze rezimu noseni musis mit zbran neustalke pod dohledem a nekdy spat musis a kdyz spis tak nemas zbran pod dohledem. Tedy nejake vymluvy o tom ze mam 11 zbrani a 10 je ve skrini do 10 zbrani a 11. mam v rezimu noseni je totalni kravina. Bohuzel zazita u mnohych s tim, jak s tim vyj..li.

Ale kde neni zalobce neni soudce...dokud se neco nestane a pak se tihle vykukove budou divit.

A vzhledem k cene skrini na zbrane a cene zbrani a tohodle konicku to zas takova palka neni. Proste bud to sbiram a proste do toho investuju, nebo to mam na hrani a drzim se do 10 kusu vcetne abych byl v pohode. Nevidim problem.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#2325 » ned 3. kvě 2020, 11:25

kk: právě o tom jsem nechtěl začínat, protože z takového slovíčkaření jsem vyrostl. Jak říkáš, takto prostě argumentovat nelze a je to do prvního průseru. Ani o ceně trezorů se nebavím a máš v tom pravdu.

Ale jde mi právě o situaci osm v trezoru (dejme tomu na 10) a jedna "vhodně zabezpečená" (např. skříňka u postele - snad nebudu za paranoika), takže žádná výstavka na stěně a říkám že jí oficiálně nosím. Protože IMO když mám těch osm v trezoru, tak se už prostě nepočítají; stejně, jako se nepočítají, když mám dva trezory. To bych pak musel při jedenácti už zase popolézt "o level" výše, ale četl jsem to vyjádření PČR, podle kterého stačí např. dva trezory na deset. A když to funguje na větší počet zbraní, tak se odvážím říct, že by to mělo fungovat i v tomto případě, protože jde o méně závažný jev, než je oficiálně povoleno.

Nevím, jak je přesně definována povinnost mít zakrytý obličej, ale dejme tomu, že by byla jednoduše povinnost nosit roušku. Ty bys měl nasazený respirátor FFP3. nechal by ses oflastrovat za to, že nemáš roušku?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů