Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1216 » sob 23. dub 2016, 07:56

Nema nekdo tento trezor http://www.etrezory.cz/skrin-na-zbrane-maxi-5-pm-k ? Da se doporucit a ma nejak rozumny pomer cena/vykon? Libi se mi ty policky vpravo, predpokladam, ze bych tam dal pistole, zasobniky, strelivo atp.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1217 » sob 23. dub 2016, 09:09

Mam verziu 5PME. To je bez tych polic na kratke - mas tam len vsuvne policky. Podla mna je rozumnejsie zobrat toto a dorobit si na bok podla potreby kapsy / policky ako chcem. Mozno zistis ze chces menej kratkych a miesto na 3 dlhe je malo. Nejake foto vnutra 5PME je tu na strane 64. Inak tato predlzena verzia ma fakt dost vela miesta - najdlhsie co mam je SKS a nad nou je este 25 cm volnych - pokojne by tam vliezla dalsia polica.

Kvalita - od Safetronicsu mam maly a tuto velku skrinu + jeden ma este nas mlady. Vsetky kusy co sa tyka kvality / vyzoru podla mna OK. Mne sa ta povrchova uprava paci viacej ako hladke skrine. Normy to splna, co viac si zelat.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1218 » ned 24. dub 2016, 07:23

Ja sem skoncil nakonec u SP7-M od tritonu, docela drahy ale byl dostupny a v okoli.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1219 » úte 31. kvě 2016, 09:15

Doporučujete spíš trezor na klíč, nebo na číselný kód?
Případně existují takové, které jsou na obojí? ;)

A ještě bych měla jeden dotaz - v budoucnu pravděpodobně budu mít více než 2, ale méně než 10 zbraní.
Dlouhé neplánuji, přesto bych radši větší trezor, aby se do něj daly uložit i jiné cenné věci, a prostě věci o které by člověk nerad přišel když je musí nechat doma.

Buď ale narážím na malé trezorky, nebo naopak na velké skříně na dlouhé zbraně. Nevíte o něčem středním? :lol:
Naposledy upravil(a) Espezetka dne úte 31. kvě 2016, 09:16, celkem upraveno 1 x.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#1220 » úte 31. kvě 2016, 09:28

To že nepotřebuješ trezor na dlouhou je mylná myšlenka :D . Co se týče uložení dalších věcí, tak jde o to zdali to chceš mít krytý i pro pojišťovnu nebo jen pro svůj pocit. Když zběžně kouknu do nabídky Wico i Justra tak tam jsou větší trezory na krátké, kde se i nějaký to jestro a cihla rodinnýho zlata vejde.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1221 » úte 31. kvě 2016, 09:54

Espezetka:

Zkus, jestli by Ti nevyhovovalo tohle:

http://www.novetrezory.cz/certifikovany ... f-i83.html

Ma to certifikat, nestoji to majlant, vejde se tam dost.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1222 » úte 31. kvě 2016, 10:13

Pozor taky na pojišťovnu. Pokud bys tam chtěla ukládat nějaké cennosti, jak píšeš, tak certifikace pro zbraně není dostatečná jako "trezoru" jak to vidí pojišťovna. Takové trezory jsou za +- 20 tisíc a výš. Pokud ti nejde tedy jen o tvůj dobrý pocit.

Trezor na zbraně ti doporučuji koupit "největší, jaký se ti tam vejde". Když jsem začínal, představoval jsem si 1 dlouhou a 2 krátké v trezoru. Teď už jich tam je dohromady sedm. Navíc je dobré občas kupovat střelivo ve velkém s množstevní slevou či hromadnou objednávkou a to také musí být v trezoru (nemáš-li jen pár krabiček). Místa také dost zabírá. No a nakonec tam můžeš přihodit i jiné věci, co se ti zdají důležité. Trezor nijak nestárne a neopotřebovává se, takže netřeba se bát investice.

Pokud jde o zámek, tak lepší je dle mě kódový (elektronický) než klíč, protože ten musíš nosit sebou a schovávat před dětmi.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1223 » úte 31. kvě 2016, 10:34

Ty ZSL dělají i v kombinaci klíč - kód, jeden takový mám. Trezory na kód mám kvůli dětem. Kód z hlavy mi nevezmou, klíč by se za jisté kombinace okolností vzít dal - i když samozřejmě jen teoreticky. Ale byla to podmínka od manželky, tak jsem těch pár korun navíc za elektronické zámky dal:)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1224 » úte 31. kvě 2016, 10:36

Děkuju všem.
Pro pojišťovnu to nepotřebuju.
A taky se kloním k elektronickému zámku nebo ideálně kombinaci zámku a klíče.

Asi máte pravdu co se týká velikosti... Cenový rozdíl mezí "střední" a skříní asi nebude až tak závratný, a místo navíc se vždycky hodí...
Aby to nebylo jako s dámskou kabelkou, kde nezáleží na tom jak je velká, stejně bude vždycky plná :lol:

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1225 » úte 31. kvě 2016, 10:38

Ještě technická - různé skříně mají různé tloušťky plechu cca od 2 do 4mm, pak jsou taky jednopláš'tové, dvouplášťové...
Pokud bude mít zloděj "náhodou" sebou flexu, tak je počet i síla plechu asi úplně jedno ne?
A pokud zloděj předem připravený nebude, a na pojiš'tovnu to nepůjde... jak moc na těhle údajích záleží?



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#1226 » úte 31. kvě 2016, 11:07

Pro základní orientaci v označování bezpečnostních tříd se mrkni třeba sem:
http://www.jinova.cz/bezpecnostni-tridy-trezoru
Člověku to pomůže ve vyjasnění pojmů "skříň", "sejf" a "trezor".

Při kombinaci elektronického a klasického zámku si hlavně ověř, zda fungují nezávisle nebo společně (některé musíš odemknout klíčem i elektronicky a až pak můžeš otevřít, což každému nemusí vyhovovat).

Osobně bych doporučoval koupit spíš trezor (min. 30 RU). EU chystá novou směrnici o zbraních a snadno se může stát, že sice samonabíjecí zbraně nezakáží, ale zpřísní požadavky na jejich zabezpečení. Nevýhoda trezoru je cena - na dlouhé zbraně už to je docela drahá sranda.

Jednoplášťové skříně bych rovnou vyřadil z výběru, to je jen skříň. Na tloušťce pláště (plechů) záleží docela dost, nicméně důležitá je i výplň a mezera mezi plášti.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1227 » úte 31. kvě 2016, 11:45

Je to úplně jedno, jestli 2 nebo 4 mm, jen pro tvůj lepší pocit. Dvouplášť (netýka-li se to jen dveří) je lepší v tom, že déle odolává ohni, pokud tam chceš skladovat cenné dokumenty. (Ale bez výplně to není zas o tolik)

Jinak 15 odporových jednotek je úplné prd. Zloděj "platí" body za každý nástroj, který musí použít (násilnější nástroj je za víc bodů) a kolikrát/jak dlouho ho používal. Když jsem se díval do tabulek, tak je to něco na způsob 1 vyvrtaná díra, dvě rány kladivem a deset vteřin páčení. Prostě ten trezor je od toho, aby zastavil úplného amatéra. Pokud někdo ví, jak se otevírají trezory, je to v této kategorii (a cenové hladině) celkem jedno. Já to bral pro lepší pocit od http://www.justratrezory.cz/ protože používají tlustší plech než ostatní, ale je to pro ten lepší pocit.



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#1228 » úte 31. kvě 2016, 12:45

Taky zvažuju o něčem, kam by se vešla puška s teleskopickou pažbou o délce 50cm, ve výběru je právě Safetronic ZSL 65 ME, Justra P 2S nebo o něco vyšší Tuza TSA58. Mám Safetronic s elektronickým zámkem (obdoba dnešní ZSL 28 ME) a pohoda, rád bych elektroniku i dál, ale už je malej a právě řeším, jestli teda někoupit rovnou vysokou skříň např. ZSL 5 ME, protože člověk fakt nikdy není, co ještě pořídí za hračky :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1229 » úte 31. kvě 2016, 12:51

Pozri si ich slovenske stranky - maju uz aj 100 aj 120 cm model - mozno by ti vyhovovali. Ale inak vysoka skrina je fajn - pokial to mas kam dat. Ja mam predlzeny model (PME) a momentalne sa chystam spravit na spodok pod zbrane policku / podlozku, kedze je tam dost miesta. Budem mat naspodku sklad na matrice, hilzne, cistenie a podobne zalezitosti.



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#1230 » úte 31. kvě 2016, 20:02

no asi přecejenom vyhraje vysoká skříň, až budou děcka, bude se hodit zavřít do ní i dlouhý vzduchovky :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů