Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1801 » pon 24. črc 2017, 18:47

Taky jsem se tu na to už ptal. Odsud dál je od ostatních podrobný návod na kotvení do podlathy - a na zeď by to šlo taky:

viewtopic.php?t=1661&start=1560



Eso Rimmer
Příspěvky: 3

Příspěvek#1802 » pon 24. črc 2017, 18:50

Vidis, to jsem zapomnel zminit. Taktez do panelu. S temi kotvami nemam zkusenost, ale nejak se s tim poperu. Diky za radu.
Edit: nez jsem odeslal prispevek, tak mi poradil i jhora, kteremu dekuji take.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1803 » pon 24. črc 2017, 20:00

Taky jsem kotvil do panelu do zdi a pouzil jsem 4x tohle.https://www.ataxtech-eshop.cz/katalog/z ... friulsider



venca1011
Příspěvky: 6

Příspěvek#1804 » čtv 14. zář 2017, 18:33

Dobrý den.Jsem tu nový a nevím jestli se toto tu již neprobíralo.Vlasním tezorovou žáruvzdornou skříň Kovona se dvěma motýlkovímy klíči,a jelikož jsem si pořídil třetí zbraň rád bych věděl zda zplńuje podmínky pro uložení více zbraní.Mám tento trezor spoustu let a když jsem si ho pořizoval -z bazaru-žádný certiáfikát jsem tenkrát neřešil, nebo jestli si budu muset pořídit novou trezorovou skříň s certifikátem.Předem děkuji za odpovědi.S pozdravem Venca1011



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1805 » čtv 14. zář 2017, 20:20

Uz se to resilo mnohokrat.Nema certifikat tim padem nesplnuje podminky.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#1806 » čtv 14. zář 2017, 20:47

smates: Splňuje!! Na dvě zbraně a 500 nábojů.



venca1011
Příspěvky: 6

Příspěvek#1807 » čtv 14. zář 2017, 21:00

Děkuji za odpovědˇ.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1808 » pát 15. zář 2017, 06:37

Doplním ještě detail pro případný nákup do budoucna - nejde o to jestli máš certifikát doma, ale jestli jej pro tu skříň (jako typ) má výrobce.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#1809 » pát 15. zář 2017, 06:39

Už se tu řešilo- nemusí mít certifikát, důležitá je odolnost (dle nařízení) a to lze dokázat i následně. Ale je potřeba vědět, že to splňuje - což dokládá certifikát. Já certifikát nemám, ale jsem si jist, že můj bankovní trezor normu výrazně přeplňuje.... Naopak některé skříně s certifikátem bych bral spiš jako nouzovku...ĺ



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1810 » pát 15. zář 2017, 06:54

Dokázání odolnosti ale vyžaduje testy a ty jsou destruktivní. Takže pokud vás někdo vykrade a trezor ukradne nebo rozřízne, tak už to dokázat nepůjde. Pokud jen přijde kontrola z PČR, tak to dokázat půjde, ale za cenu zničení trezorové skříně.



PiGr
Příspěvky: 25

Příspěvek#1811 » pát 15. zář 2017, 08:38

Existují tabulkové hodnoty, takže pokud dané kotvení provedes dle návodu, měl by kotvící prvek splňovat dané hodnoty a neměl by být problém.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#1812 » pát 15. zář 2017, 08:54

venca1011 píše:Dobrý den.Jsem tu nový a nevím jestli se toto tu již neprobíralo.Vlasním tezorovou žáruvzdornou skříň Kovona se dvěma motýlkovímy klíči,a jelikož jsem si pořídil třetí zbraň rád bych věděl zda zplńuje podmínky pro uložení více zbraní.Mám tento trezor spoustu let a když jsem si ho pořizoval -z bazaru-žádný certiáfikát jsem tenkrát neřešil, nebo jestli si budu muset pořídit novou trezorovou skříň s certifikátem.Předem děkuji za odpovědi.S pozdravem Venca1011


Mám obojí. Čtyřmetrákovou Kovonu se dvěmi trezorovými zámky, která má dveře silné 5 cm a každé z jejích křídel váží půl metráku a má čtyři uzamykací body, tak i novou, certifikovanou skříň na zbraně z tenkého plechu o síle cca 5 mm. Mohu ale říci, že ta certifikovaná skříň vedle té Kovony vypadá jak plechovka od sardinek, kterou otevřete otvírákem na konzervy. Jo, ale má certiikát... :-)

Jinak, na certifikaci té Kovony jsem se informoval u firmy, která se tím zabývá. Certifikát na ni může udělat, ale stojí to hodně peněz...
Naposledy upravil(a) iloveguns dne pát 15. zář 2017, 08:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1813 » pát 15. zář 2017, 08:57

venca1011 píše:Dobrý den.Jsem tu nový a nevím jestli se toto tu již neprobíralo.Vlasním tezorovou žáruvzdornou skříň Kovona se dvěma motýlkovímy klíči,a jelikož jsem si pořídil třetí zbraň rád bych věděl zda zplńuje podmínky pro uložení více zbraní.Mám tento trezor spoustu let a když jsem si ho pořizoval -z bazaru-žádný certiáfikát jsem tenkrát neřešil, nebo jestli si budu muset pořídit novou trezorovou skříň s certifikátem.Předem děkuji za odpovědi.S pozdravem Venca1011


Na otázku, jaké má ta skříň certifikace, odpoví výrobce nebo někdo, kdo problematice rozumí.

Pokud je trezor ohnivzdorný a má dva klíče, tak má určitě větší odolnost než můj ze silného plechu s jedním klíčem. A ten certifikát má.

Takže bych ho asi používal a pokusil se sehnat od výrobce údaje o certifikaci.

Ostatně, uložení se kontroluje až u zbraní skupiny A, u ostatních by to asi bylo předmětem případného vyšetřování po nějakém průšvihu.



venca1011
Příspěvky: 6

Příspěvek#1814 » sob 16. zář 2017, 10:52

V pátek jsem se byl podívat na certifikované skřině na zbraně a v přijatelné cenové relaci jsou jak se píše víše jen slabostěnné jak plechovka od sardinek váha kolem 50kg.Tak jsem se rozhodl že se podívám po trezoru který by se vešel do mého stávajícího půl tunuvého a budu mít cerifikovaný uvnitř necertifikovaného.Protože tyto skříně na zbraně by zřejmě otevřel obyčejným šroubovákem i můj 12 letý syn.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1815 » sob 16. zář 2017, 11:17

Tak to je rafinovane, dobry napad asi levnejsi nez certifikace ;-) Jeste lepsi by to bylo obracene - neecertifikovany odolny uvnitr certifikovane plechovky - kdyz si predstavim toho nas...ho zlodeje ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: shitykitty a 10 hostů