Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#901 » úte 11. srp 2015, 21:14

Já už to právě počítal, ale není to tak snadné, protože ta pažba má taky nějakou šířku, čímž se nedostanu úplně do rohu a tím pádem zase špatně.
ZSL 100 jsem také našel, ale je to už taky kus nábytku. Prostorové možnosti jsou špatné (místnost, kde by mohl být je v podstatě dokola obestavěná nábytkem) a musím teď zvolit buďněco štíhlého a vysokého, nebo malého tlustého :-/

Chápu správně, že v momentě, kdy má ten trezor certifikát na 15RU atd., tak nemusí být přikotven? U velkých a těžkých budiž, ale nějaká lehounká skříň na 3 flinty...?



Ondridis
Příspěvky: 10

Příspěvek#902 » úte 11. srp 2015, 21:21

V zakoně o zabezpečení zbraní o kotvení trezoru nic není,takže nemusí být ukotven ale doporučuji ukotvit,zvlášt u menšího a lehčího trezoru.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#903 » úte 11. srp 2015, 23:00

V zakone to neni, ale trezorove certifikaty vesmes plati za predpokladu predepsaneho ukotveni (alespon vyssi tridy).

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#904 » úte 25. srp 2015, 15:55

Jsem temer rozhodnuty jit tady do teto skrine:
https://www.adsafe.cz/produkt/trezory-n ... e-k/#tab_2

Rozmerove sem vetsi bohuzel na sirku nedostanu.

Tady je pro prip. zajemce odkaz na srovnani cen v jednotlivych e-shopech:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=MAX ... =&max=&o=3

Mam od vyrobce zjistene, ze certifikace je ok a to jak na skrin, tak zamek (na webu maji jeste v popisu starou normu), tzn. do 10 zbrani a 10.000 ks streliva bez problemu.

Taktez jsem byl vyrobcem ujisten, ze neni potreba kotvit a je to pouze doporucovano, nikoliv vyzadovano. Ja bych kotvil i rad, ale stejne nemuzu, protoze absolutne podle projektu domu (nestavel jsem, kupoval) nedokazi rict, kde presne jsou v podlaze/zdi kabely a dalsi veci. Zbytek sten je pak sadrokarton. V kazdem pripade jak uz jsem psal zakon bude uspokojen i kdyz to ukotveno nebude.

Duvod proc elektronicky zamek a priplacet jsou vynalezave deti, tzn. pred synatorem asi snadneji schovam v hlave heslo, nez-li klic. Take to bude snad jednodussi, nez-li s sebou tahat velky klic, nebo ho pak hledat.

Duvod proc to tady pisu je jednoduchy - mate nekdo prosim tenhle model skrine? Zajima mne jestli to je skutecne rozmerove OK z hlediska uloznosti zbrani a pouzitelnosti, tzn. ze si nebudu za chvili tlouct do hlavy, co jsem to koupil. Rad bych tam skladoval zpocatku min. 2 kratke zbrane (z toho jedna full-size) a 1 dlouhou, ale uz ted vim, ze to cislo casem poroste.

V horni casti je uzamykatelna schranka, kde je predpokladam mozne uskladnit strelivo. Dle toho, co jsem prozatim nastudoval neni potreba mit strelivo oddelene vylozene od zbrani v dalsi schrance, ale prijde mi to lepsi a vhodnejsi. Spise premyslim kolik se tam asi vleze 9mm luger krabicek.

Tady na Morave bohuzel zadny dealer skrin nema, takze se na ni nemuzu podivat. Vetsina e-shopu zda se nakupuje primo od dodavatele a skladem to budou mit tak mozna v Praze.

Pozn.: Snad nepisu o necem, co tady uz je, protoze jsem prosel cca 30 stranek tohoto threadu a vetsinou jsou tam opakujici se dotazy na pocet zbrani.

Diky moc!



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#905 » úte 25. srp 2015, 16:16

Ahoj. Nemáte prosím někdo zkušenost, jak se chovají skříně na dlouhé zbraně (např. Wico nebo Safetronics) ve vlhkém prostředí? Nemyslím tím přímo prádelnu, ale normální sklep. O víkendu změřím relativní vlhkost. Psal jsem výrobcům - oba shodně odpověděli, že by to nedoporučovali, ale že to nemají ověřené. Třeba zde už někdo takto kvalitu povrchové úpravy "testoval".

Alternativně přemýšlím, že bych skříň zakopal do písku, s tím, že kontaktní plochy bych opatřil nějakou izolací proti případné vodě. V obou případech dát dovnitř nějaký pohlcovač vlhkosti kvůli kondenzátu.

Děkuji za tipy.



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#906 » úte 25. srp 2015, 16:56

Myslím, že odolnost trezoru proti vlhkosti je to poslední, co by tě mělo zajímat. Vlhkost je v prvé řadě problém pro ty zbraně! Takže rozhodně pohlcovač a nejspíš tu skříň utěsnit, jinak tím budeš vysávat celý sklep ...



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#907 » úte 25. srp 2015, 18:12

Samozřejmě tomu nedávám nejvyšší prioritu, ale nerad bych za rok (ani za 10) zjistil, že můžu do trezoru pohodlně chodit i bez klíče, protože je prožranej jak "stodvacítka". Počítám s tím, že nějaké vady na ráse to časem mít bude, ale jde mi o to, aby se neprojevily velmi brzy a fatálně.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#908 » úte 25. srp 2015, 20:20

Aby byl trezor prožranej jak stodváca, musel bys ho mít někde v chemickým provozu - nejlíp vedle kádě s kyselinou chlorovodíkovou :-D . ty trezory jsou většinou v práškový barvě a ta (pokud není mechanicky poškozená a výrobce se nevykašlal na předúpravu) chrání dobře a dlouho.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#909 » úte 25. srp 2015, 20:30

Právě z Wico jsem dostal odpověď, že "...trezory jsou povrchově upravovány práškovým lakováním
a kov ve vlhčím prostředí začne po nějakém čase pod lakem korodovat..."

Bude-li mechanicky poškozený, není o čem diskutovat, ale tak jak to napsal se zdá, že to ten lak stejně propustí i když je celej. Pokud je časem rok nebo dva, je to špatný, ale jestli 10 a víc, tak budu klidnej.

Jako nový problém tedy hlavně začínám vidět utěsnění mezi vnitřkem a exterierem.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#910 » úte 25. srp 2015, 20:56

tak podle té odpovědi z Wica vůbec nefosfátujou. kdyby jo, tak by to do jistý míry bylo chráněný i při škrábanci v barvě. Jinak ten prášek se dá přelakovat jakoukoli syntetikou, tak si to můžeš dodatečně přelakovat, abys zvedl korozní odolnost. čím větší počet vrstev (samozřejmě ne dvacet milimetr tlustejch) tím líp. jestli to bude ve sklepě, nebál bych se použít i nějaký gumoasfalt.



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#911 » úte 25. srp 2015, 21:04

Nech si trezor udělat z antikora... :-D I mechanicky je velmi výrazně odolnější, tedy by to mohlo bejt tak o 50% slabší, což y bylo i lehčí... :-D



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#912 » úte 25. srp 2015, 21:10

každopádně, do prostředí, kde by mi mohl reznout trezor bych asi zbraně nedával, to už by se do toho trezoru snad muselo udělat vnitřní vytápění a nucená ventilace :-)



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#913 » úte 25. srp 2015, 21:19

Teplota je tam též konstantní, kolem 13°C. Myslíš, že to ty všelijaké sáčky nezvládnou? Nejmenší problém by byl ho kolem dokola tepelně oizolovat... Za chvílí se takhle dostaneme k trezorové místnosti :D



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#914 » úte 25. srp 2015, 21:29

13°C - to je sedmej schod ideální na orosenej lahváč :-D, jinak to vytápění trezoru by asi nebyl problém třeba pomocí vytápěcího tělíska pro akvária, přeci jen je to malej uzavřenej prostor a to akvarijní tělísko má pár wattů...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#915 » stř 26. srp 2015, 07:02

Trezor se na ty sáčky ale musí dost utěsnit. Já mám trezor v panelákovém bytě. Vlhko tu není, ale tak pro zlepšení skladování rychlereznoucích zbraní (mosin a černoprachový revolver) tam mám i tři čtvrtě kila silicagelu. Ten silicagel je indikační - při "spotřebování" změní barvu, že je nutné ho znovu zregenerovat. To tři čtvrtě kila se spotřebuje za čtyři dny, pokud trezor neutěsníš. Ve vlhkém sklepě by to bylo ještě horší

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů