Zbrane v trezoru v garazi?



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#16 » pon 25. pro 2023, 17:48

cipis píše:I klice od trezoru muze mit kde kdo. Narizeni mluvi o pozadavcich na odolnost skrine (atd.), ne o schovani klice.
A mame na to i jedno soudni rozhodnuti, kdy byla osvobozena zamestnankyne, ktera sice veci zamcela do trezoru, ale klic nechala v supliku.


Klic je soucasti trezoru. To bys take mohl prohlasit, ze ten trezor vlastne nemusi byt zamceny.

Ja jsem to s klici od garaze myslel tak, ze pokud je to garaz nejakeho panelaku a muze tam kdejakej sousedovic vyrostek, kterej muze mit treba celej vecer cas se v zamku te skrine vrtat, pak bych byl nervozni.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#17 » pon 25. pro 2023, 18:00

"Garáž" si představím jako uzavřený objekt s vlastními uzamykatelnými vraty. Nebavím se o odolnosti těch vrat. Tam si klidně přikotvím (viz jiné vlákno) skříň na zbraně.
Nikdy by mě nenapadlo dávat si trezor do otevřeného garážového stání, i kdybych měl tucet dobrozdání, že je to v souladu se zákonem.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#18 » pon 25. pro 2023, 18:18

MojeTikka píše:Ja jsem to s klici od garaze myslel tak, ze pokud je to garaz nejakeho panelaku a muze tam kdejakej sousedovic vyrostek, kterej muze mit treba celej vecer cas se v zamku te skrine vrtat, pak bych byl nervozni.

Toto by snad svéprávného člověka nenapadlo

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 799

Příspěvek#19 » pon 25. pro 2023, 19:34

Podle popisu jsem pochopil, že se nejedná o garáž alá nákupák nebo moderní bytovky. Ale samostatná garáž v prvním nadzemním podlaží s vraty. Kdy typicky je počet garáží v domě mnohem menší, než počet bytů.
Třeba takhle
Screenshot_20231225_193348_Maps.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#20 » stř 27. pro 2023, 20:27

Sud píše:Jen teda počítej s tím, že bubínky a ostatní hlavní části zbraně, které si odneseš do bytu, musíš mít taky zabezpečené podle zákona. U více jak 2 ks to pak znamená nákup dvou plechovek. Jednu v garáži a druhou v bytě.


Jo tak jasny, ze to doma, nepolozim na skrinku za dverma :D Doma uz pak muze byt tim padem jen "krabicka" ve skrini privrtana ke zdi.
Ano ilustrativni foto odpovida. Neni to parkovaci dum.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 799

Příspěvek#21 » stř 27. pro 2023, 21:09

Jo, může to být nějaká menší plechovka. Si jen říkám, jestli to celé dává smysl. Myslím vyndavat bubínky z revolverů a nosit je jinam. Jediné, čemu případně zabráníš je, že lump bude mít nefunkční zbraň. Hlásit to ale stejně musíš a tvůj průser to nijak nezmenší.
Navíc vyndat bubínek u klasického revolveru znamená vyšroubovat někde nějaký šroubek (liší se dle výrobce) a pak ho můžeš vyndat. Ten šroubek v tý garáži akorát někde ztratíš, pokud to budeš dělat dostatečně dlouho. U SA revolverů jde čep vyndat bez nářadí a je o něco větší než ty šroubky. Ale i tak. Nechal bych to teda v té garáži tak, jak to je a nic nerozebíral.



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#22 » čtv 28. pro 2023, 11:50

Mozna to bude lepsi pro zachovani stalosti a funcnosti. Preci jen co se casto rozebira, ma tendenci se vybehat. A asi mi to usetri i dost cest zpatky nahoru pro bubinek :D



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#23 » sob 30. pro 2023, 03:09

Junqueira: proti zákonu to neni, v garáži to můžeš mít. Ač máš jen 2, koupil bych si alespoň nějakou malou plechovku nebo malý trezor a ukotvil to. Už pro ten pocit. A aspoň když si přivedeš návštěvu, nemusíš se obávat, že to bude na očích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti